Pentru copii (hainute, lapte, cosmetice, etc.) 3

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silviusc spune:

Acum cateva zile la Municipal s-a nascut Andrei. Provine dintr-o familie fara nici un fel de posibilitati. Mama lui nu are de nici unele. I-am dat de la fetita mea cateva lucrusoare si o caditza. Nasa mea a ajutat-o cu ceva banutzi. Are nevoie de un patut si un carucior. Momentan bebe doarme in pat cu mamica lui. Orice ajutor este bine venit. Multumesc.

www.litoralbulgaria.info

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silviusc spune:

Mama lui Andrei se numeste Tugurlan Adina Mariana si are 20 de ani, locuieste in sectorul 5. Pentru verificari pot da si telefonul ei pe pm.

www.litoralbulgaria.info

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silviusc spune:

Fetelor faceti o treaba minunata. Sunt Sabina si sper sa reusesc si eu alaturi de voi sa ajut pe cei nevoiasi. Acum am cam dat toate lucrusoarele, pe care le-am avut lui Andrei, dar cum se vor mai strange altele le voi trece pe lista pentru a fi donate.

www.litoralbulgaria.info

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

SILVIUSC am si eu geanta de hainute de nou nascut pt un baietel . Si citeva jucarii. Lumea mi le da ca stie ca mai trimit la copii . Dar tre sa-l pun tot la atlas sib cum am facut pt mariarusu.Daca intereseaza si pun 2-3 fete mina de la mina pachetul pina la 10 kg costa 15 €. Abia mi le-au dat sapt trecuta si nu stiam ce sa fac cu ele!!!! Soni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saby30 spune:

Buna sunt Sabina. Acum am intrat de pe contul meu. Ieri am fost de pe al sotului. de acum voi scrie numai de pe acesta. Soni multumim din suflet.Mamica lui se va bucura tare mult. Pot eu sa platesc cei 15 euro. Daca vrei imi dai un pm sau o adresa. Dupa ce voi primi pachetul voi pune poze. Maine o doamna de suflet ii cumpara patut lui Andrei. Ii mai trebuie un carucior.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saby30 spune:

Am si eu cateva haine, pe care nu le mai port. Vreau sa le dau la o fata sarmana. Sunt bune, de pe vremea cand eram mai subtirica. Poate ma ajutati voi cum sa procedez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Sabina eu ti-as da un Pm dar la tine ---nu este!! Activeaza-l si i-ti dau toate datele . Pup Soni! Si daca stii cam cit e de inalta si masurile am si eu hainute pt mama ! ma activez pt carucior si altele. Am vrut sa am un baiat si am doua extrauterine . daca ai mai intrat din destin nu ca ma ales am ajutat doar ---baieti! Nu am facut cu intentie ! vezi cazuri leucemie , si altii! intimplarea ! dar daca e fetita si pot cum e Noemi a lui mariarusu nu ma dau inapoi!Hai da drumu la PM! Pup Soni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saby30 spune:

quote:
Originally posted by soni

Sabina eu ti-as da un Pm dar la tine ---nu este!! Activeaza-l si i-ti dau toate datele . Pup Soni! Si daca stii cam cit e de inalta si masurile am si eu hainute pt mama ! ma activez pt carucior si altele. Am vrut sa am un baiat si am doua extrauterine . daca ai mai intrat din destin nu ca ma ales am ajutat doar ---baieti! Nu am facut cu intentie ! vezi cazuri leucemie , si altii! intimplarea ! dar daca e fetita si pot cum e Noemi a lui mariarusu nu ma dau inapoi!Hai da drumu la PM! Pup Soni

La vita è un lampo,ma nel mistero di questo istante luminoso c'è il nostro passato,il nostro presnte,il nostro futuro!
P.Mosca

Viata e ca un fulger,dar in misterul acestei clipe luminoase exista trecutul,prezentul si viitorul nostru!




Buna Soni. Multumesc mult. Esti un suflet mare. E baietel, il cheama Andrei. Daca ai stii cat s-a chinuit mamica lui la spital si a dat peste tot felul de asistente si dr. In final a luat-o un dr cu suflet sub aripa lui, nu a lasat-o sa se chinuie si a nascut prin cezariana. Medicul este arab si i-a zis nasei surorii mele, ca meseria este inainte de toate. Un om cu suflet. Acum ajunsi acasa, saracii nu au de nici unele. Dar cu ajutorul nostru si a altor oameni de bine, sper sa reusim sa ii procuram cele necesare. Patut sper ca va primi maine. Cu hainutzele am cam rezolvat, caditza are. Mai ramane caruciorul. Am sa ii mai iau si eu pampersi. Mama lui, Mariana o cheama, are 1,60 inaltime si ca marime la haine poarta 40. Multumim din suflet. Gata mi-am activat si pm-ul.

Fetelor nu ma uitati cu hainele, pe care am sa le dau. Nu sunt multe, dar poate ii pot fi de folos cuiva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

sara buna, fetele
hainutele noastre si papuceii au ajuns la Gabrielle, cand se mai aduna dau semnal


Noe si Anne-Bianca (14.03.2006)


Madness does not always howl. Sometimes, it is the quiet voice at the end of the day saying, "Hey, is there room in your head for one more?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxi spune:

Buna Daniela, buna fetelor,

Eu nu mai reusesc decat foarte rar sa intru pe forum; am multe lucrusoare incepand de la sugar pana pe la 4 anisori, in general pentru fetite dar unele merg si la baietei. Mai am si niste lucruri ale mele care merg ori unor fete mai mari ori unor femei mai mici :-), am 1,52 . Am urmatoarea rugaminte: poate cineva sa le ia pe toate si sa le repartizeze cui are nevoie? eu , de cand si cu cea mica, efectiv nu am timp sa citesc tot acest subiect sa vad exact cine ce are nevoie. Asa ca as dori sa le aduc undeva pe toate, nu conteaza unde, imi spuneti si eu vin, si de acolo sa le dati voi mai departe, e posibil?!?!? Stau de ceva vreme cu ele in casa si nu mai am unde sa le pun, am tot zis ca gasesc cui sa le dau, asa cum am mai dat si multe altele, dar de un timp incoace nu am mai avut timp sa caut sa vad cine are nevoie. Daca vreti sa facem cum am scris mai sus, va rog scrieti-mi si eu o sa fac tot posibilul sa le aduc.
Numai bine,
ruxi



Ruxi cu Timeea aricelul, 21 dec 2006 si Clara pisicuta, 19 aug 2002
Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA

Povestea nasterii



Concediu vara 2006



Timeea

Mergi la inceput