FIV 107

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

cris imi pare rau..
melutzica asa zic si eu cum spune Moni..te pup si sper din tot sufletul sa fie binee..
Sheritooooo super valoarea..te puppp..nu mi'ai mai raspuns la PM..
Danaaaa tin pumnii maine nu?????o sa fie bineeee..
va pup pe toate si tin pumnii la cele care sunt in focuri..

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Mesaj de la Avalon:

quote:
Fetelor, am o mare rugaminte la voi. Din pacate nu pot scrie pe forum, desi am scris moderatorilor, nu am primit nici un raspuns. Dar am nevoie de ajutorul vostru acum. As vrea sa stiu daca e posibil ca imediat dupa operatia laparoscopica (sa zicem la o saptamana) sa incep tratamentul pt. FIV. Adica daca as face laparoscopia intre ziua 5 si 17 a c.m. si apoi in ziua 21 as incepe tratamentul pt FIV (daca nu se identifica probleme).
Va rog mult, daca stiti sa-mi raspundeti si v-ati confruntat cu situatia asta. Va multumesc si va doresc numai bine!
Adriana


Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Imi pare rau, Cris, nici nu stiu ce sa spun. Atata pot sa spun, asta o sa ma tina sa nu fac teste inainte de ziua cu pricina (14 martie).

Mai am o intrebare : ce vi s-a recomandat voua in legatura cu sexul ? Noua ni s-a spus NU de la punctie pana in ziua testului, iar daca testul e pozitiv se poate prelungi abstinenta pana pe la saptamana 12. Voi ce stiti ? Nu ca m-ar omori libidoul, ca nici nu mai stiu ce e ala cu atatia hormoni si atatea intepaturi de ovare. Dar vroiam sa stiu si alte pareri.

" You must be the change you want to see in the world" Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melutzica spune:

Stii gabitzule ,primul lucru la care m-am gandit dupa ce am iesit din cabinet ieri ,ai fost tu si minunile din burtica ta;primul lucru care mi l-a spus sotul meu a fost sa ma gandesc la tine si la reusita ta;si parca mi-a fost un pic mai bine insa acum ma simt de 100 de ori mai bine stii ca tu esti alaturi de mine si imi tii pumnii

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/mela_oros/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

quote:
Originally posted by pussi

madalina28si eu vreau Pm cu implantul de trompe...tare ma bate gandul! Poate raman acum ..apoi imi pun trompe artificiale si o sa raman facand de placere!! asta e asa..un visulet de-al meu!!
Cris atata timp cat avem 2 ovare si un uter vom ramane si noi

PUSSI

Madalina vreau si eu un pm cu implantul de trompe...
Pussi trompele alea din ce-s facute???sau sint luate de la alta persoana??..zau ca nu pot sa-mi imaginez...
Melutzicaiti doresc mult succes si totul sa se termine cu bine


"Cat asculti de Dumnezeu, atat asculta si Dumnezeu de tine"
Parintele Arsenie Boca
www.hi5.com/friend/profile/displayProfile.do?userid=63737059" target="_blank">my page

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

pai vezi mai meluleee?stie el Alin ce stie..o sa fie bine ai sa vezi..
Avalon iubita speram sa se fi rezolvat problema..din pacate nu stiu ce sa'ti spun..

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melutzica spune:

Da gabitz..stie el ce stie,insa pe mine m-am impresionat ca si el tot la tine s-a gandit,ai grija de tine si de comori si tii pumnii sa te ajung rapid din urama

Adriana,sper din toata inima mea sa-ti fie bine,din pacate nici eu habar nu am ce sa-ti raspund,totusi tind sa cred ca poate ar trebui sa mai astepti un pic dupa laparo...o saptamana...stiu si eu...e un pic cam prea devreme dupa mine..totusi asta nu ma impiedica sa-ti dau un pupic mare de tot

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/mela_oros/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Avalon, ai facut prostioare .
Eu am facut laparoscopia prin 6 octombrie 2005. Nu mai stiu in ce zi a CM era. Stiu ca m-am internat intr-o zi de luni 3 oct si miercurea m-a gaurit . Iar acum cautand in arhiva am gasit postarea mea unde anuntam ca in 5 noiembrie incep cu dipherelinul. Eu am inceput tratamentul in ziua 21 a CM. Deci concluzia mea ca in a 21-a zi a urmatorului CM dupa laparoscopie. Cred ca mi-a venit o tura daca ma gandesc bine. Fa si tu calculul meu ca la ora asta cu pioneze in burtica poate gresesc.
Iti tin pumnii pentru laparoscopie si sa stii ca ai ales bine sa o faci.
Te pup si bafta multa.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Mesaj de la Avalon:

quote:

Moni, mamico! Stiam eu ca tu o sa-mi sari in ajutor. Problema e ca eu sunt nevoita sa fac FIV pana la sfarsitul lui aprilie, altfel va trebui sa aman pt toamna. Pe de alta parte vreau sa fac si laparo si nu mai am timp. O sa vad ce spune si dr., daca e imposibil probabil ca voi face numai histeroscopie si FIV. Multumesc mult pt raspuns, stiam ca tu ai facut laparo inainte de fiv dar nu stiam cu cat timp inainte. Astept vesti despre tine si bebe!

Melutzico, imi pare asa de rau de chist… uite, din ce spuneau fetele nu e asa rar sa ai un chist inainte de stimulare, ele au luat la recomandarea doctorului anticonceptionale o luna si apoi au inceput tratamentul. Nu dispera, si tu vei scapa de el si vei incepe tratamentul asa cum scrie la carte, vei vedea. Si te voi vedea si pe tine mamica!
Un pupic de la mine sa-ti treaca supararea

Liana, te pup cu drag.

Adriana




Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Dupa ce am simtit toata ziua ca lesin de somn, acum stau de veghe pe DC .
Dariela si eu voi face cu Madam Dascalescu FIV-ul, ca doar a avut mana buna in ultima vreme : Lachi si Shery + zisaCami. Am incercat sa o fac pe Cocei sa vina la job special pentru domnia mea, insa fiind saptamana Dascaleascai si iesind si un mic scandal in ultima vreme intre dansele, nu se poa'. Ce te interesa, ca poate stim noi raspunsul?
Anyko eu zic ca valorile din ziua 23 au fost excelente. Am impresia ca si ovarele mele aveau aceeasi dimensiune, iar endometrul mi se pare excelent. Faptul ca ovarele aveau dimensiuni aproape egale e de bine.........
MadalinaM sunt convinsa ca stiai ce surprize neplacute pot face ovarele micropolichistice, dar nici asa..... Endometrul este excelent , iar daca se prinde un singur embrion vioi in el, e tot ce-ti poti dori.......
Mihuta diferenta dintre bombata si balonata o pot defini si eu. De cand am inceput stimularea abdomenul meu s-a bombat, de zici ca port o sarcina de 2-3 luni in el. Am impresia ca retin cei 2 litri de apa pe care-i introduc cu forta, iar acestia se pun fix pe abdomen. Toata lumea a inceput sa ma felicite pentru burticuta si parca are si consistenta unei burtici de graviduta. M-oi incadra si eu la "sarcina psihologica"!?
Rami punctia se va fixa dupa eco de joi, de 8 martie, dupa 11 zile de stimulare. Cochetez cu ideea ca va fi sambata, insa surprize mai pot aparea.
AVALOANE, ce ai patit mama draga?????? Am sa-i trimit lui Mikisor pe PM adresa mea de e-mail si telefonul meu si poate ma suni sa-mi spui si mie sa scriu si eu la moderatori, ca am mai scris si s-a rezolvat.........
Lianoooo, Monicutzo, Mirelus, Zouzou, Aldolina, Pussi va multumesc din suflet pentru urari, sper sa o tin tot asa, pana ma vad cu odorul/odorurile mult asteptate in brate....

Mergi la inceput