FIV 107

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vigi_lentu spune:

Dariela noi lucram cu Dr.Dracea si am lucrat cu Dascalescu
Cris naspa ce sa zic. Poate totusi nu este adevarat. Cred ca din acest motiv este bine sa stai linistita in general pana in ziua analizei de sange. Nu de alta dar te bucuri pe moment si esecul este si mai dureros dupa aceea. Banuiesc in general ca daca se poate da un rezultat exact mai repede ti l-ar fi dat medicul. Fii tare!
vigi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

Zouzo,o sa mai fac o data testul vineri,cu toate ca sincer nu cred ca mai am sanse.

Vigi, FOARTE MARE DREPTATE AI ,dar daca m-a mancat pielea sa-mi fac testele alea

cristina
http://community.webshots.com/user/cris8674

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melutzica spune:

cris,si eu zic sa nu te dai batuta,sanse sunt pana in ultimul moment,eu iti tin pumnii sa iasa totusi bine
Si uite,iti intind manutza sa ne consolam reciproc caci si eu sunt necajita tare acum.De luni incepusem tratamentul de inhibare cu Climen(estradiol),ieri am fost la echografie si doctoru a constatat ca,am un chist pe ovaru stang care nu se eliminase la CM anterior si ajunsese de 17mm deja,asa ca adio tratament,adio fertilizare momentan.Am venit varza acasa si efectiv pt prima data in viatza mea am zis ca pur si simplu nu mi-e dat sa am bebe al meu!!.Si eu care eram asa de fericita ca macar eu sunt super ok si nu am nici un fel de probleme si ca, prin fertilizare vom obtine si noi bebeul mult dorit!
Ei, eu va tin pumnii la absolut toate si va doresc din suflet mult mult noroc si bafta

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/mela_oros/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

madalina28si eu vreau Pm cu implantul de trompe...tare ma bate gandul! Poate raman acum ..apoi imi pun trompe artificiale si o sa raman facand de placere!! asta e asa..un visulet de-al meu!!
Cris atata timp cat avem 2 ovare si un uter vom ramane si noi

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

melutzica, nu dispera fata draga, ca si eu am trecut prin asa ceva la primul tratament. Dupa 14 zile de diphereline cand ma duc la eco 2 chistulete. Dr. a decis sa le punctioneze si sa mergem mai departe. Tu nu ai varianta asta?
Cris, e ok asa cu repetarea testului. Asa voi sta si eu mai linistita .

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Pussi, in curand stimularea? Vezi ca ai locul tau rezervat la mamici noiembrie-decembrie 2007. Ai grija ce faci. Cu toate fortele inainte.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melutzica spune:

Moni,sincera sa fiu de punctie nu mi-a zis nimic,doar ca asteptam pana peste 2 saptamani (luni in data de 19),cand fac o noua echo-pana atunci iau numai niste pastilute homeopatice( apis D3 globuli),iar daca chistu e tot acolo probabil ca va trebui operat,insa nu am vorbit cum se desfasoara porcedura. Mersi din suflet ca mi-ai dat ideea sa-l intreb de punctie caci eu ma gandeam deja la chiuretaj
Pusiii pt tine si ai grija de bebe

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/mela_oros/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Melutzica, nici nu se pune problema de chiuretaj. Mie mi-a zis atunci dr. ca avem 2 variante. Una sa continuu cu diherelinul pana dispar chisturile sau sa le punctionam. El a recomandat punctionarea ca mergea mai repede. Sub anestezie generala le-a intepat, le-a golit, in cateva zile mi-a si venit CM (din cauza lor nu venise si era obligatoriu) si am continuat apoi cu stimularea....

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anyko spune:

Buna fetelor, nu am mai intrat pe forum de 2 zile,dar nu v-am tradat pentru ca sunt la zi cu toate noutatile.
Cris trebuie sa fi optimista poate valuarea va creste, ma rog pentru tine.

Moniland inca o data iti urez sarcina usora si o fetita cu fundita .

OanaM, super productie, tine-o tot asa, finalul va fi cu .

DanaP, mai are timp endometrul sa creasca pana la ET, atunci ai nevoie de el sa se culcuseze puiutii cat mai bine.

MadalinaM nici eu nu as fi renuntat, trebuie sa mergi pana la capat.
Ce as vrea sa te intreb, ce dimensiuni aveau ovarele tale inainte de stimulare? Mai ingrijorat un pic,eu in ziua 23-a am avut: OD- 31,4/21,6 mm si OS- 31,8/24,3 mm si endometru 12,4. Fetelor voi credeti ca sunt ok? Prof-ul nu a spus nimic legat de ovare.
Sa va mai spun ca sunt in plina inhibare iar injectiile mi le fac singurica, nu credeam ca-mi va fi atat de usor
Sarea psihica imi este foarte buna, ceva in sufletul meu imi spune totul va fi bine si ca nu voi avea nimic de pierdut din aceasta experienta. In fond trebuie sa fim mandre ca macar avem curajul sa incercam, multe fete in situatia noastra abandoneaza ideea inca din faza ei initiala.
Sper ca nu v-am plictisit dar simteam nevoia sa vorbesc mai mult in seara asta. toate fetele curajoase!
Noapte buna!
Anyko

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melutzica spune:

Moni,inca o data mii de multumiri pt idee,uf,mi-a mai venit si mie inima un pic la loc precum si spreantza

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/mela_oros/my_photos

Mergi la inceput