Viata in Germania (42)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Mai, numai eu nu dau de romani? Cit am fost in BS stiam o gramada de studenti, da acuma pace,nu am dat de picior de roman in Dresden!

Ce m-am ofticat aseara ca a plouat intr-una. Noi vroiam sa vedem eclipsa de luna, am si iesit afar in speranta ca macar o parte din cer se va putea vedea ai ne-a facut ciuciulete!

--------------


Impotriva prostiei, zeii insisi lupta in zadar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

buna!
ma inscriu si eu pe forumul vostru, avand in vedere ca ne-am mutat recent in germania. noi locuim in muenchen. stiti cumva sa imi recomandati un ginecolog bun pe aici?
merci,
doina

http://andrei.point.ro
http://b1.lilypie.com/dOMSp2.png

"The only thing we know about the future is that it will be different." - Peter F. Drucker

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Doina, bine ai venit aici !

--------

Impotriva prostiei, zeii insisi lupta in zadar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_specht spune:

Doina BINE AI VENIT:[
bis].

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bozo spune:

Fetelor, aveti vreuna idee cum ajung eu cel mai ieftin din Berlin in Dortmund (si inapoi )? As vrea sa il aduc pe tata cu Wizzair dar mi-e cam frica sa il las sa ajunga singur de acolo ca nu stie o boaba germana si engleza prea putin. Si daca ma duc sa il iau, cu cat mai mai costa si pe mine drumul(cu trenul sau cu autocarul, ca masina nu avem), se anuleza toata diferenta de pret dintre wizzair si alta companie care il aduce in Berlin.

Narcisa, Zuzunaki, drum bun si sa spuneti cum a fost zborul, bitte.

Pupici


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina_Anca spune:

Buna
Vom ajunge pe 17 martie in Dortmund
Imi puteti spune cum e mai bine sa ajungi de aici la Hanovra - cu trenul sau cu masina inchiriata ? Ca si cost pentru doi adulti pare mai bine cu masina dar poate trebuie sa fiu atenta si la alte lucruri,nu stiu...
Va multumesc pentru orice lamuriri
Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaluiAlek spune:

Buna fetelor,
Va multumesc de raspunsuri,sinteti niste darlings!!
Eu sint(vorbind de dentisti)asistenta dentara de 12ani,scoala am facut-o aici ,iar sotul sofer pe tir,deci nu stiu in ce masura se cauta meseriile noastre !!
Aveti vreo idee?
Cit de greu v-a fost sa invatati limba germana?
Va multumesc si orice raspuns cit de mic ne este de folos!!
Va doresc o saptamina minunata...Cecilia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaluiAlek spune:

Alina,unde trebuie sa caut,ca sa dau de vechi discutii referitoare la problema mea??sint noua la DC si pina mai invat!...
Si inca ceva daca nu v-a suparati,imi spune si mie cineva cum as putea sa fac sa-mi apara si mie un album cu poze?pleaseeee!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_specht spune:

buna dimineata Germania!!

Cecilia si sotul meu e sofer pe tir(lkw), germana nu e usoara dar poti face 6 luni curs si inveti ceva.oricum mai nou te trimit ei obligatoriu la curs.poze poti sa-ti incarci aicisau pe yahoo.


Laura am gasit un www.bahn.de/p/view/index.shtml" target="_blank">sitepoate te ajuta.

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

http://www.librarie.biz/
daca vi se pare un link bun il pun pe prima pagina la linkurile de treaba :)

mamaluiAlek noi ne-am mutat din US in Germania. Sincera sa fiu daca nu aveam copii era mult mai simplu in US insa acum de cand am copii nu-mi pot imagina sa-i cresc acolo. Ma refer la sistemul medical si invatamant.

Mergi la inceput