Viata in Germania (42)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns narcisa spune:

Mihaela, daca nu m-a lasat memoria dupa 3 ani am primit pe termen nelimitat.
La voi tot asa de naspa e afara, ca io simt c-o iau razna cu ploia asta torentiala de zile intregi!
narcisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzunaki spune:

miha,depinde pe ce baza l-ai primit.Eu prin casatorie l-am primit pe 5 ani,dupa asta voi primi permanent.dar sper sa nu prind aia 5 ani aici:)

Mami de pufulet pufilos si Sofiliciu-un deliciu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica dulce spune:

Eu tot la 3 ani am primit viza definitiva.

Alina-esti sigura????cu receiverul...aia din ro au spus ca oricum receiverele lor sunt ieftineli facute in taiwan si ca mai bine luam de aici unul,important e ca citeasca Viacces. Pe linkurile date de Narcisa sunt tipuri de astea de receivere...Dumnezeu mai stie acum.
Tata vrea sa-mi trimita cartela prin posta ...asta n-ar fi nimic,dar sa dau 100 de euro pe un receiver si apoi sa nu mearga cred ca ma impusc. M-ai bagat la idei acum

Eu sunt din Roman si acolo nu e digitv-de care mi-ai spus tu saptamana trecuta.A intrebat tata la Bacau dar e cu lista de asteptare bla bla.La noi e chestia asta www.maxtv.ro care e cam la fel cu digitv si aici i-au spus povestea cu receiverele.

Sa incerc?sa nu incerc?

Life is not measured by the number of breaths we take,but by the
moments that take our breath away.

Anca
carnaval

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

quote:
Originally posted by mamica dulce

Eu tot la 3 ani am primit viza definitiva.

Alina-esti sigura????cu receiverul...aia din ro au spus ca oricum receiverele lor sunt ieftineli facute in taiwan si ca mai bine luam de aici unul,important e ca citeasca Viacces. Pe linkurile date de Narcisa sunt tipuri de astea de receivere...Dumnezeu mai stie acum.
Tata vrea sa-mi trimita cartela prin posta ...asta n-ar fi nimic,dar sa dau 100 de euro pe un receiver si apoi sa nu mearga cred ca ma impusc. M-ai bagat la idei acum

Eu sunt din Roman si acolo nu e digitv-de care mi-ai spus tu saptamana trecuta.A intrebat tata la Bacau dar e cu lista de asteptare bla bla.La noi e chestia asta www.maxtv.ro care e cam la fel cu digitv si aici i-au spus povestea cu receiverele.

Sa incerc?sa nu incerc?

Life is not measured by the number of breaths we take,but by the
moments that take our breath away.

Anca
carnaval



Ancuta,
Serios ca eu asa stiam si cred ca nu numai eu.In fine,noi avem digitv si pe cartela scrie RCS,asta de care zici tu,o fi altceva.

Pai cred sa fie lista de asteptare la digi .
Hai ca iti scriu un pm .


Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Intrebare intrebatoare ?

Am un catel Pudel pitic, negru si mumos, Bubico a lu mama, dar avind in vedere, ca viitorul meu ex sot va fi lasat la vatra poate mai curand decit as vrea eu (am scris la celelalte sectiuni a forumului), am rezervat la un Züchter un pui de Dobermann, care va fi crescut si educat numai in scopul de a pazi copiii, casa si curtea. In conditiile astea as vrea sa-l dau pe Zimbo al nostru, dar numai cuiva care i-ar oferi o familie.
Este negru, are un an, sta in casa, se cere afara, e obisnuit cu copiii, e foarte cuminte si asculta la cuvant, ideal ar fi sa mearga la cineva care are casa, marele avantaj e ca nu lasa par in casa, dezavantajul e ca trenuie dus la frizer cam la 6 saptamani-o luna, si trebuie periat minim odata pe saptamana.
In caz ca nu gasesc pe nimeni o sa-l tin, dar tare mi-e frica ca atunci cind Dobermanul va fi mare o sa-l cam terorizeze pe asta micu si o sa-l tina sub papuc.
In caz ca auziti pe cineva, dati un PM.

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena http://www.rhp.ro/Andreasn/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica dulce spune:

Corinna..eu caut catzel la piticul meu..caut de ametesc(ori de preturi,ori ca e prea departe)Noi stam la casa,avem curte mare,Marc are 4 ani jumate si iubeste tare animalutzele,in afara de gradinita nu are alti tovarasi de joaca si sta numai singurel cu noi acasa..ar fi tare fericit...Eu l-as lua cu mare drag,mai ales ca se cere afaraDar ...din pacate stam prea departe una de alta.Poate vorbim pe privat..peste vreo 10 zile-2 sapt mergem la Bodensee,sa-l intreb pe sotul meu daca vrea sa faca un ocol.
edit...Uite acum am vazut ca e Heidelberg,aveam senzatia ca stai mai pe langa Stuttgart/Karlsruhe,asta ar fi fost mai in drum.
Imi pare tare rau,ma vedeam deja cu Bubico in brate

Life is not measured by the number of breaths we take,but by the
moments that take our breath away.

Anca
carnaval

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns printesa_roz spune:

Yasmine, poti sa imi trimiti si mie o poza cu catelusul? Please. Poate il conving pe sotul meu sa ne luam catel.
Multumesc anticipat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_specht spune:

buna fetelor
si eu tot prin casatorie am primit dreptul de sedere pe 3 ani ,in iunie tre sa-l prelungesc,
intrebam deoarece soramea a primit pe 2 ani prima data apoi pe 3ani.oare e diferit de la zona la zona?stiam ca numai dupa 5 ani primesti definitiv.
va multumesc pt raspunsuri.

maica dulce si eu am vrut ,vreau un reciver.am fost in saturn si am intrebat pe nenea de acolo si a zis ca tre sa stiu pe ce sistem ,sunt diferite.tre sa te uiti sau sa intrebi sa fie reciverul pe sistem CONAX,scrie de obicei sub fiecare reciver in magazin,pe ce sisteme functioneaza.
daca iti iei cartela poti lua un reciver pe sistem CONAX si sa incerci daca nu merge il poti duce inapoi.
eu am gasit un reciver dar nu mai stiu unde intreb pe sot si iti zic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa spune:

Si pe mine ma cam maninca undeva cu digi.tv sau max.tv desi eu prind protv international, realitatea si inca citeva, la cit ma uit 1-2 ore la 2-3 zile cind calc rufe si faptul ca am si program de stiri ar trebui sa-mi ajunga, dar tot ma intereseaza, daca rezolvati ceva, scrieti si pe aici.........de drept si eu stiam ca-ti trebuie receiverul de la ei, costa in jur de 100 euro, citi nervi cu intrebari etc. sa iei unul de aici care tot pe la 70 cel putin ajunge, nu stiu cit poti economisi, doar ca nu mai astepti pina au ei unul disponibil.
Mihaela, cu dreptul de sedere eu cred ca difera in functie de persoana dupa care primesti cetatenia(care cere pt. tine reintregirea familiei in cazul tau sau al surorii), daca a dobindit cetatenia prin nastere(iti dau titlul pe termen nelimitat la 3 ani) sau la rindul ei s-a stabilit cindva aici in DE si a cerut cetatenia atunci dureaza 5 ani. De la Land la Land nu-mi pot imagina sa difere. Sper sa nu aberez, daca taceam, filo.......
narcisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzunaki spune:

Buna dimineata!
unde e tumpi?Nu deschide nimeni capitol nou?

narcisa,
cred ca ai dreptate oarecum.Probabil eu am primit pe 5 ani pt ca sotul nu este neamt,chiar daca e nascut aici.El a trait pana la 11 ani in Grecia,apoi a revenit,inca vreo 10 ani prin Grecia si la 26 a revenit aici si de atunci n-a mai pelcat.

Mami de pufulet pufilos si Sofiliciu-un deliciu

Mergi la inceput