Inseminare (10)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris.do spune:

LA MULTI ANI !!!!!!! SA FIE O PRIMAVARA CAT MAI PRODUCTIVA PENTRU TOATE SI SA NE UMPLE SUFLETELE DE BUCURIE!!!
MICKY- EU AM FACUT O INSEMINARE CU MARINESCU SI DASCALESCU NEREUSITA IN IUNIE 2005. SANSELE AU FOST 0 DIN CAUZA SOTULUI DAR A URMAT UN TRATAMENT DE 3 LUNI SI ACUM ESTE APROAPE DE NORMAL ASA CA MAI INCERCAM CU CEZARA. DE FAPT O SA FIE BECHIR PENTRU CA CEZARA O SA VINA PE 12 03 AM INTELES. ASTA CA SA NU MAI FIE ASA DE GOL PE LISTUTA SI SA SE STIE SI POVESTIOARA MEA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Fetelor e primavara!
Uite o urare de martisor pe care am gasit-o pe net si mi-a placut.

Va doresc o primavara mai frumoasa decat toate primaverile trecute si mai urata decat toate primaverile care urmeaza.


ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LARA76 spune:

LA MULTI ANI!!!!! SA dea DD sa aveti o primavara fericita, sa auzim de multe multe .
Am facut si eu IA ieri cu dr Moisa, si acum stau si astept. Dr. mi-a zis sa-mi fac un betaHCG pe 6 martie. Credeti ca se va vedea ceva asa de devreme? Eu stiam ca dupa vreo 12 zile ar fi bine. Voi ce credeti?
Si ar mai fi ceva. Am recoltat proba sotului acasa si am fugit repede, repede sa o ducem la cabinet sa o bage in cuptorul acela la 37 de grade ( ca noi asa stiam ca trebuie). Asistenta a luat proba si a pus-o pe cuptor unde a stat pana a venit dr si a prelucrat-o. Am tras cu ochiul prin usa si am vazut ca si celelalte borcanele ale altor cupluri erau tot pe cuptor. Sunt foarte confuza pt ca la alte 2 IA pe care le-am facut cu dr. Mihalache + Matei, dr. Matei era foarte grijulie sa bage proba cat mai repede in cuptorul acela. Si acum sunt stresata ca mi-a facut IA cu neviabili.
Va pup pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

sa aveti o primavara frumoasa fetelor!
buna dimineata!
micky, parca am intuit si mi-am luat liber azi si maine! mai pt un examen care este maine, dar oricum stau acasa cumintica. multumesc si pupici.
catty, ma simt bine in general. nu cureg e nimic, nu ma mai doare, dar am observat ca dupa-amiaza mai mult am stari din astea, adica dupa ce vin de la sv...sa fie de la efort, adica mers, stres...?sanii nici nu pot fi atinsi, asa s-au facut de sensibili si parca au inceput sa creasca din ce in ce mai mult.
bebekom asa o sa fac esti o scumpa.
anne ma, din cate stiu eu dr vladareanu e la elias si acolo nu se fac IA. poate la cabinet sau la alta clinica sa faca.
ali multumim pentru urare.
lara, despre seriozitatea dr m s-a mai scris si pe forum si pe PM, nu stiu ce sa zic, nu mai comentez. azi e o zi frumoasa pentru toate fetele. iti tin pumnii sa fie OK.
va pup pe toate

danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.do spune:

Micky, multumesc mumos!Ai avut dreptate in legatura cu Bechir, a fost super ieri, a vorbit foarte frumos si a fost foarte atenta cu mine. Bineinteles v-am ascultat sfaturile si m-am programat la Dacia. Acum sa vedem daca mai creste foliculul pana maine si dupa aceea incep emotiile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

LARA76 bravo, sper sa iti port noroc si tie si sa fie cu ochisori in doua saptamani. Eu cred ca pe 6 martie este prea devreme pentru test de sange, normal se face dupa 14 zile de la IA. Iar in privinta sperm. sa nu iti faci probleme ca eu cred ca dr. stie el ce face. Pupici si ai grija de tine sa nu cari, sa nu te stresezi si in Z6 si Z7 dupa IA sa nu faci nici un fel de efort si nici contact sexual sa nu ai, ca cica se implanteaza bebele.
danotino bine ai facut, ar fi pacat ca din cauza efortului sa nu se prinda bebe. Nu merita nimic pe lume un efort, mai mult ca bebele. Sa stii ca nu iti ridica nimeni statuie la munca daca te dedici cu trup si suflet. Pup burtica. Tu de 1 martie ai primit deja cadoul, ce fericita esti.
Sa aveti o zi frumoasa si plina de flori.

Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunetaeta spune:

doinidoini, de ce nu te duci la dr.N diseara ca sa-ti confirme sarcina? Nu mai stiu daca ai facut IA si cu cine? Si nu in ultimul rand Felicitari, frumos martisor testul cu doua liniute !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

salutare fetelor!!! Vai Micky un acpitol nou si o graviduta deja ce bine!
Doinidoini felicitari din suflet mamico sa ai geija de tine si de bb!! Vai ce frumos! Ai facut IA sau sa primit natural?
pupici la toate fetele


marryan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiama spune:

Cris.do,

Si eu sunt pacienta doctoritei Bekir, si tot cu Cezara am inceput.
Ce e cu Dacia, are vre-un cabinet particular?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinidoini spune:

Danotino, starile mele sunt cam ca ale tale: sanii umflati si sensibili rrau- de si utienul ma jeneaza; si o scurgere albicioasa, sanatoasa in schimb (adica nu ca alea de infectii)...

Dragelor, la mine de data asta s-a prins natural...eu am facut pe 11 ianuarie IA la Filantropia si nu s-a prins, am suferit mult atunci...si imediat dupa CM (pe 26 ianuarie) m-am dus la celebrul Tutunaru, care m-a monitorizat la sange si mi-a confirmat in fiecare zi in ce stadiu sunt cu ovulatia, endometru, foliculi, etc...plus ca inca putin si imi dadea si orele precise de sex, adica nu numai zilele :)

Ma duc intr-o ora la Medsana s aiau rezultatul la beta HCG si revin cu vesti, sa vedem ce zice si sangele:-)

http://photos.yahoo.com/varsatoareafloarea

Mergi la inceput