Directia de Munca, Solidaritate Sociala si Familie

Directia de Munca, Solidaritate Sociala si Familie | Autor: monaraus

Link direct la acest mesaj

Buna, doresc sa imi schim contul in care imi este virata alocatia copilului; stiti cumva o adresa, nr de telefon al acestei Directii?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alexa Ioana spune:

poate gasesti pe pagina asta, daca e vorba de bucuresti

http://www.ddfssbuc.org/

alexa si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Daca e vorba de Bucuresti/sect2 te duci in Strada Venerei cu hartia de la banca (pe care e trecut nr cont IBAN) si rezolvi. Contul tb. sa fie pe numele tau si nu la orice banca (stiu ca BCR-ul e bun).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana_28 spune:

Eu am adresa de la DMSSF Ilfov. Nu stiu daca te ajuta cu ceva. Daca da......spune si iti dau totul complet inclusiv persoana de contact ca doar si eu am avut o problemuta cu ele.

O zi bunuta

Nunta-graviduta cu Calinut + Poze Calinut la 1 anisor si 4 lunici

www.dropshots.com/liliana_28" target="_blank">Calinut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaraus spune:

Multumesc, am gasit pe site adresa: Str. Hambarului nr. 6, Ssector 2; stie cineva unde vine asta? eu sunt in sectorul 6...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita spune:

e in Titan, pe langa stadionul national din ce am vazut pe harta

mamica de patru copilasi : Stefan (18 ian. 2007) Nectarie Ioan (5 ian. 2005), Elena (21 mai 2003)si Antim (27 sept. 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tatiantudor spune:

Directia de Munca, Solidaritate Sociala si Familie
Str. Hambarului, nr.6
punct de reper: capatul autobuzului 104 de la Stadionul National
tel/fax 2509020/2509021/2509022

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Ar trebui sa te interesezi inainte, in cazul in care doresti sa schimbi si banca.
Eu de mai bine de un an nu am mai primit alocatia pe card. Am sunat sa vad ce se intampla, si mi-au spus ca ei nu mai colaboreaza cu BRD-ul (banca unde aveam eu cont), si sa fac la BCR sau nu mai stiu unde. De parca ce au de colaborat, nu inteleg, cate vreme beneficiarul, adica eu, plateste comisioanele la BRD.
In fine.
Decat sa faci un drum degeaba, mai bine suna inainte (desi o sa-ti ia si chestia asta vreo jumatate de zi, pana reusesti sa prinzi legatura, iar apoi cineva de la carduri sa nu-ti inchida telefonul in nas pt ca vorbeste pe alta linie).

Adina + Olivia Karla 04.03.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anapopescu04 spune:


Directia de munca si solidaritate sociala si familie bucuresti s-a mutat pe calea Victoriei, deasupra magazinului Muzica. Cel putin asa mi-au zis doamnele de acolo.
program l-v- 09.00- 16.30
eu vreau o adresa de la ei pentru o refinantare de credit. acte necesare: buletin orig si copie, certificat nastere copil orig si copie.
o zi buna tuturor mamicilor .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Agentia cu pricina s-a mutat din Hambarului in centru, vis a vis de Hotel Novotel, in cladirea cu B1.

Adresa institutiei:

Municipiul Bucuresti

Str.Ion Campineanu, nr 20, et 3 sector 1

Telefoane utile:
021 2509020
021 2509021
021 3168415

http://www.bucuresti.prestatiisociale.ro/




Monis si piticutzul Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

autoarea topicului cred ca a avut timpul necesar (4 ani) sa gaseasca institutia

Mergi la inceput