Copilasi din 2002 (32)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanae spune:



Nu am reusit sa citesc din urma - cauza lipsa timpului si sincer nu stiu de ce nu reusesc sa ma integrez in grup. Voi va cunoasteti mai de mult,poate chiar din perioada sarcinii.

Am intrat sa va salut si va doresc o primavara minunata cu multe bucurii.&


Rox de Diana(8.05.2002) & Rebecca(18.09.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Nicoleta ce de plimbari!!! Mie tare mult imi place Sambata de sus...ati urcat pana la cabana sus???
Acolo am urcat eu cand eram insarcinata in 5 luni, noaptea si ne-a mai prins si ploaia...am crezut ca nasc pe acolo, era frig si fum in camera din cauza ca soba nu prea functiona...
Si apoi l-am mai dus pe David pe la 8 luni sus la cabana, dar ne-am intors repede inapoi, am innoptat jos la hotel...

O sa pun pozele in albumul comun, sa vad daca ma infig acum

Samuray-lady, mai intra si pe la noi sa ne mai povestesti de Kenutz...si poze noi nu mai pui?? Mie imi place asa mult de el...mi se pare atat de dulce!!!!!

Mari, felicitari Emei!!!! Ma bucur tare mult pentru ea!!!



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Nicoleta, gata, am pus 2 poze cu Thomas in albumul comun!!!



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Si noi ne laudam, avansam incet dar sigur. Din pacate prietena-psiholog a lui Lili se pregateste pentru niste examene, nu prea are timp de ea, ieri am fost prima data la altcineva, deocamdata trebuia sa povestim despre trecutul ei, si vedem in ce directie mergem mai departe. Doamnele de la gradi sunt tare incantate ca in sfarsit Lili a inceput sa vorbeasca cu ele. In rest bine, ieri am iesit cu trotinetele la plimbare, seara insa tot n-au adormit mai repede de 10 jumate... Lili s-a ambitionat sa invete literele, aproximativ jumatate le stie deja. Mai nou le si scrie, deocamdata D si P sunt preferatele ei

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Salutare tuturor!
Se pare ca a venit primavara cu adevarat, ceea ce e o bucurie, si George a iesit cu bicicleta la tara, dar trebuie sa ii cumparam alta, mai mare!
Roxana, te rog sa ne mai scrii, aici toate ne stim de mai multa vreme sau mai putina, esti bine-venita! Eu sunt interesata chiar sa vad cum se intelege fetita ta mai mare cu bebelina cea mica... oricum am cules informatii de la toate mamicile cu 2 sau 3 copii!
Pentru ca deja ne apropiem de final, am emotii mari, abia astept sa vad reactia lui George si inca nu stiu ce sa fac: sa il ia sotul sau nu la spital cand nasc, sa o vada din prima pe surioara... Sper sa putem filma nasterea, macar poze sa ne lase sa facem, nasa bebelinei e medic in spital si poate are trecere. Oricum, ma intelegeti ca am emotii si prioritatea e sa ajung cu bine in final!
Samuray, tu cum te simti? Ce zice Ken ca va fi fratior?
Mari, ma bucur nespus de progresele Emei, esti o mama de milioane!
Va pup pe toate, chiar daca scriu rarut va citesc ca imi sunteti dragi!
Elena

Mami 33+ si "www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">George" (6.09.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Roxanae mai greu pana inveti pe toata lumea, dupa aceea esti gata integrata.
Elena cam cat mai ai pana nasti? Unde vei naste de va putea sotul tau sa fimeze?
Sanzianamare problmema cu Thomas. Aseara ma punea ANa sa o duc si pe ea sa vada trenul.
Mari felicitari pentru Ema si pentru tine. Ai dat dovada de multa dragoste, rabdare si perseverenta si esti rasplatita acum de progresele fetitei. Succes in continuare.

Ana stie toate literele si a scris si prima ei scrisoare pentru buni.
Nu prea are directie la scris, incepe din toate partile si merge ba in sus ba in jos; scrie o litara mai mare si urmatoarea mica mica.
La urma urmei are numai 4.4 ani, are timp sa le invete.
A lipsit o saptamana de la gradi si cand a mers prima zi i-a spus doamnei sa ii dea fisele din saptamana in care a lipsit sa recupereze. Si-a sacrificat timpul de joaca ca sa isi ajunga colegii din urma.
Numai bine tuturor.


carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004)
Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

Hello la toata lumea !

Noi sintem bine - partial, adik Bogdan e bine, doar mami are ceva probleme (un chist seros cu o intirziere de ciclu de 55 de zile deja si o alergie pe fata, de arat ca adolescenta).
Bogdan merge la gradi si a inceput sa-i placa, de nu vrea sa mai plece seara de acolo. Dar dimi tot nu vrea sa mearga la gradi .
Ieri in schimb, s-a trezit devreme ca avea o grija: trebuia sa bage costumul in dulap ca sa nu-l pape moliile. Pina atunci il tineam deasupra patului, ca sa-l vada, dar cu o seara inainte i-am spus ca trebuie sa-l bagam in dulap ca sa nu-l pape moliile. Atunci n-a vrut, dar a doua zi dimineata era grija lui cea mare .

Mari, ma bucur tare mult pt. testul Emei, e atit de dragalasa. Cum sa nu se joace copii cu ea?! Tu nu-i baga in seama si mergi mai departe. Trebuie sa fii f. tare, te admir mult sa stii.

Sam, felicitari pt. fratiorul lui Ken. Stiu ca ti-ai fi dorit o surioara, dar Ken cred ca o sa fie mai fericit

Sinzi super pozele. Ai grija cu atitea activitati, sa nu-l obosesti prea tare pe David E un mare campion.

Nicoleta, sper sa-ti rezolvi treaba cu terenul. Succes la condus si sa-ti iei carnetul cit mai repede.

Roxanae, n-are importanta cit de des scrii. Important e sa scrii. Unele ne cunoastem mai demult, dar asta n-are importanta. Copii sint cei mai importanti, ne laudam cu ei si ne scriem problemele. Citeodata primim sfaturi pe care nu avem de unde altundeva sa le luam.
Te mai asteptam pe aici cind poti...

Gabi_k, ma bucur pt. Lili, succes in continuare.

Elena, mai ai putin timp. Acum 2 zile a nascut o colega de a mea, un baietel de 4,5 kg si mi-am adus aminte de nasterea lui Bogdan. Desi au trecut 4 ani si de atunci, parca a fost ieri . Sa nu-l ia tati pe George la spital daca vrea sa intre in sala de nasteri, ca sa nu-l lase singur pe holul spitalului. Dar daca tati nu intra in sala de nasteri, cred ca i-ar place lui George sa fie pe acolo. Eventual il intrebi si pe el, asta-l va face sa se simta important.

Wow, Carmen. E tare talentata Ana. Bogdan nici macar un cerc nu reuseste sa-l faca prea rotund. In schimb cunoaste literele, aproape pe toate, ca le-a invatat pe laptopul lui.
Nu ne povestesti si de Daria?!

Va doresc o zi frumoasa in continuare


Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine

ajutor ptr alexandru
Ajutor pentru Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Carmen, nu tati va filma, nici nu vreau sa fie pe acolo in sala doar nasa bebelinei, insa ea va merge la un congres in curand, sperrr sa nu vina bebe mai repede decat ea, ca asa vom ramane doar cu pozele facute de vreo asistenta. Oricum, sper sa fie medicul si in pasa buna in ziua respectiva (tot cu dr. Dragoi nasc) si sa fie ok. Tot la judetean nasc, pana una alta sunt invatata cu ei si 5 zile nu o sa se intample nimic, sper! Oricum, astept sa intru in sapt. 37 si apoi... e o vrea Doamne Doamne si medicul!
Karina si eu ma emotionez cand aud de cate cineva ca a nascut, stiind ca si mie in curand imi vine randul. Culmea, pana acum am uitat destul de multe amanunte, in special legate de durerea de dupa cezariana, acum parca se acutizeaza... insa sigur voi uita dupa!
Va pup, ma duc iar in vizita la medic... ce mai bucurieee!
O seara buna, Elena

Mami 33+ si "www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">George" (6.09.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Karina Ana a scris scrisoarea cu ajutorul meu, adica eu ii spuneam cuvantul pe litere si ea il scria. Nu stie chiar sa scrie asa dintr-un foc. Oricum e foarte silitoare. Aseara numea diferite obiecte din casa si ma ruga sa o ajuta sa le scrie. De ar fi asa si la scoala ca ma ingrozesc cand mai aud mamici ca stau cate 3-4 ore la teme cu copiii. Poate se schimba ceva in sistem pana atunci.



carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004)
Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

www.dotphoto.com/Go.asp?l=crig72&P=038C&AID=4367888&IID=151676029" target="_blank">cateva poze de martie
Mari ma bucur pentru Ema!
roxanae candva am avut si eu sentimentul asta...dar caldura mamicilor de la acest subiect m-a determinat sa revin cat de des am putut.
Sinzi si eu astept zile mai calduroase ca sa stam mai mult afara.
Elena sarcina usoara in continuare!
seara buna si pe curand!



www.dotphoto.com/Go.asp?l=crig72&P=038C&SID=141769&Show=Y " target="_blank">poze din vacanta

Mariuca




Mergi la inceput