Copilasi din 2002 (32)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Pupici!
Si noi am avut ieri serbarea de 8 Martie la gradinita, dar au fost invitate numai mamele. Tati voia sa vina si el, mi-ar fi prins bine sa faca cineva poze, asa singura fiind doar am filmat.
Andrei era plictisit, bineinteles ca a participat doar la cateva cantecele, iar cand i-a venit randul la poezie, a zi doar primul vers (din 12, versuri lungi, fara rima si cam fara sens), restul cu poticneli si ajutat de educatoare. Mai mult le-a facut sa rada pe mamici.
E adevarat ca pe perioada cat s-a repetat serbarea la gradi el a stat acasa ca a fost racit, iar cu mine n-a vrut neam sa repete poezia, dar nici nu a vrut sa coopereze cu educatoarea.
La sfarsit ne-au facut cadou o felicitare cu lalele si poza lui Andrei in ea si o bratara facuta de el.

Poze n-am sa va pun, poate facem in weekend!
Pupici si weekend placut si calduros!



Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Multumim, tutror, pentru frumoasele urari !
La noi, serbarea de ziua mamei va fi in luna mai, ca din cauza carnavalului nu s-au putut face pregatirile pt. ziua mamei din 8 martie. La fel s-a intamplat si anul trecut. O aiureala !
Bucuria cea mare este ca a venit si la noi primavara(), in ciuda frigului de peste noapte. Am vazut pomi inmuguriti, deja, ceea ce la noi se inmtampla mai tarziu deobicei.
Cu bicicleta nu a iesit, inca, Kiki, ca trebuie revizuita, dar iese foarte incantata cu trotineta si abia asteapta sa iasa si cu rolele.
Asadar, vom avea un weekend foarte activ, pe afara, la plimbare si la joaca.
Un weekend cat mai frumos, tuturor !




Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copii din 2002, Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

Ema a trecut testul , e spre bine , se vad progrese si suntem pe drumul cel bun...
dupa ce s-a terminat sedinta (pe la ora 20) pregateam masa si a sunat cineva la usa...era o doamna tanara imbracata intr-un trening rosu cu o geanta mare de lego cu trenulet si cu un copil de 3 ani...s-a prezentat Adriana...si mi-a spus ca este vecina de deasupra mea care tocmai s-a mutat la noi in bloc, a vazut pe site-ul Emei invitatia la ziua ei si a venit la ea ...cerandu-si scuze ca nu a vazut mesajul mai devreme...

Ideea este ca m-a impresionat gestul .
Azi este ziua baietelului ei Petrisor care implineste 3 ani...suntem invitate la petrecere ...asa ca ne vom gati si vom merge la copii...


Eu sunt tare incantata cand ne invita cineva la o petrecere de pitici ...se intampla rar...desi la noi in bloc sunt numai tineri si multi copii pe Ema n-o invita pentru ca este...altfel...

Deci mi-am facut o prietena, Ema un prieten de joaca

Nici nu stiti ce este in sufletul meu, si imi pare rau ca nu pot exprima ceea ce simt ...


www.help-ema.puls-il.ro
ajutati la terapia pt Ema
Mari, mami de Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Emei si petrecere frumoasa! Felicitari pentru progresele pe care le face, este o feita minunata!

Cristina

BEST OF ROBERT
Cresc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Samurai-lady spune:

Un LA MULTI ANI intarziat pentru 8 MARTIE pentru toate mamicutzele si fetitzele frumoase de aici .

Vesti,vesti,vesti noi de la NOI:am ajuns in sapt 19 de sarcina si se pare ca tot baietel este si bb2.O sa am trei samurashi prin casa,care o sa ma apere de ninja cei rai.Sa fie bb2 sanatos si tot asa de fromos ca fratelo al lui.

Va pupam,si kiar de nu scriem,sa stiti ca va citimmmmm

Samurai-lady 19 weeks si bb Ken 4 ani

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Samurai-lady" target="_blank">Pagina personala DC

Web-poze Kenutz

www.desprecopii.com/info.asp?id=486" target="_blank">Cum a venit pe lume Samurash bebe




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Noi am avut un we tare incarcat si o sapt la fel...iesiri in parc, fotbal, tenis, inot...intaliniri...si il pregatesc pe Radu pt Europa...

Am pus si eu ceva poze aici:
http://good-times.webshots.com/album/558004309VfMyqY

Sambata am fost la muzeul de trenuri si ne-am plimbat cu locomotiva Thomas!!! A fost superb...David in al 9-lea cer....



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.
Intru si eu dupa o perioada de cateva zile de absenta...
Si noi a avut o perioada incarcata, joi am fost la gradi si mi-am vazut copilul cantand un cantecel de ziua mamei, apoi am primit o felicitare facuta manual (nu de fi-miu, clar...). Vineri am fost in excursie la Sambata de Sus, unii cu masina, altii cu microbuzul... A fost fain, am mai iesit si noi din casa. Ar fi multe de comentat despre excursie, dar... pana la urma am petrecut timpul cu tati si cu Stefan, am iesit la aer. Astra a fost frumos. Apoi sambata am fost sa vorbim cu proprietarii unui teren la 25 de km de Brasov, un teren super fain, intr-o zona de munte... Va arat poze dupa ce il cumparam. Apoi am fost la cetatea din Rupea, si acolo am facut poze, dar nu le-am descarcat. Duminica am fost la teatrul de papusi pentru prima data, a fost frumos, Stefan a stat cu ochisorii lipiti de ... actiune, mai vrea, asa incat saptamana viitoare mergem iarasi. Aseara am fost in gara sa vedem trenurile, cat tati a spalat masina la OMV.

Voi ati fost foarte harnicute,
Karina sanatate baietilor tai. Si eu am fost impresionata de piciul meu. Asa e si normal,nu?

Katty, si felicitarea noastra tot cu lalele era, nici Stefan nu a fost prea activ la cantecel, ei nu au avut poezii...

Nina,si la noi a fost cald si frumos, speram sa iesim si noi cu bicicleta, si sa ii aduca iepurasul rolele mult-visate. Nu cred ca i le vom cumpara mai devreme de PAsti. Cat despre serbare, si in mai este bine, doar ca nu mai inteleg copiii nimic...

Mari, felicitari pentru test si pentru noii prieteni, sa o tineti tot asa. Ma bucur pentru voi, trebuie sa ai incredere ca se intampla lucruri bune pe lumea asta. Petrecere frumoasa!

Samurai-lady, multa sanatate, bebe 2 are toate sansele sa fie frumos ca bebe 1, nu?

Sinzi, nu pot deschide pozele, iarasi sunt puse pe o poza anume, si nu ma lasa filtrul asta simpatic... firewallul de la serviciu. Daca le pui pe album, poate le vad si eu...

Noi avem planuri mari saptamana asta, joi trebuie sa incheiem tranzactia cu terenul asta... eu trebuie sa imi fac dosarrul pentru carnetul de sofer... Simt miros de Paste si de cozonac...

Sa aveti o saptamana buna si calduroasa.

Nicoleta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

http://community.webshots.com/user/davidsinzi



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Sinzi, nu le vad, dar problema este la mine....
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

Nicoleta,
multumim pentru laude...
e timpul sa ne apropiem de normalitate si sa se vada efortul nostru



pupici la toate mamicile si piticii

www.help-ema.puls-il.ro
ajutati la terapia pt Ema
Mari, mami de Ema

Mergi la inceput