Copilasi din 2002 (32)

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

La multi ani, George! Sa fii fericit alaturi de mama, tata si surioara!

Aici este vreme buna, sunt 24 grade la pranz. Ma grabesc, trebuie sa-l iau pe Robert un pic mai devreme ca sa mergem la ORL, la doctorita , acum 2 luni, ne-a linistit in privinta polipilor si a urechilor. Probabil va fi si mai bine pentru ca, de atunci, Robert n-a mai racit deloc.

Sa vedeti ce chestie: tot anul trecut Robert s-a mentinut la 16 kg si, de la inceputul anului pana acum a pus 1 kg si jumatate, deci are 17,5! Eu ma bucur, dar n-o dfi prea mult intr-un interval atat de scurt? Desi a mai pus el odata 2 kg intr-o jumatate de an. Are o pofta de mancare teribila. Chiar ieri l-am masurat si are 110 cm (la 4 ani si 4 luni).

Va doresc o saptamana buna!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

La multi ani George !
Multa fericire, sanatate si sa ai parte de tot ce e ma bun inviata alaturi de surioara ta si de parinti !


Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine

ajutor ptr alexandru
Ajutor pentru Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

La multi ani George!!!!

Nicoleta, a crescut si s-a si ingrasat!!! hihi...Are 18kg (nu imi vine sa cred!!!) si 110cm...

Gabb, bici e de 16...uite-o aici asta e: http://www.toysrus.com/product/index.jsp?productId=2403612&cp=2255956.2273442.2255961.2256573.2256592.2256602&parentPage=family

bici cea veche de 12 inch am dat-o prietenului lui, Robert!!!!



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Cristina, si David a pus pe el 2 kg intr-un timp f scurt...cred ca in 3 luni sau cam asa ceva!!!!
Acum ma uit si eu la el ciudat ca il incap pantalonii si nu mai trebuie sa ii strang !!!! Sotul meu spune ca sunt exagerata ca acum mi se pare ca e cam grasun...



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Ce mai cantariti si masurati voi copilasii. Eu sunt mama denaturata, ma uit asa la copil si vad daca arata bine, daca a mai crescut si in rest, informatii exacte la controlul de la doctor. Asa am facut si cand era bebe. Arata bine, e rosu in obraji, e activ? Inseamna ca e bine. El a fost un bebe mare, 1% greutate, 5% lungime, desi la nastere a fost "mediu" cu 3.7kg si 52cm. Acum fi-miu are in jur de 40 pounds (e slab) si este f. inalt (mentine cei 5%), da' nu stiu exact cati centimetri are :))Pare cu un an mai mare si lumea se mira cand ii zicem ca e inca la preschool. Pantalonii pentru 5 ani ii vin scurti, iar aia pt 6 ani ii pica de pe el ca's largi, chiar daca trag eu la maxim de elasticele alea dinauntru pantalonilor.
Si cu bicla, habar n-am ce e aia de 16 de 14, de 18:)) Bicicleta si gata :)) Of, cred ca sunt defecta....

Sanzi, f. dragut e David! Ce frumos sare el in apa si inoata inapoi!! Super!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

quote:
Originally posted by ruxij

Ce mai cantariti si masurati voi copilasii. Eu sunt mama denaturata, ma uit asa la copil si vad daca arata bine, daca a mai crescut si in rest, informatii exacte la controlul de la doctor. Asa am facut si cand era bebe. Arata bine, e rosu in obraji, e activ? Inseamna ca e bine. El a fost un bebe mare, 1% greutate, 5% lungime, desi la nastere a fost "mediu" cu 3.7kg si 52cm. Acum fi-miu are in jur de 40 pounds (e slab) si este f. inalt (mentine cei 5%), da' nu stiu exact cati centimetri are :))Pare cu un an mai mare si lumea se mira cand ii zicem ca e inca la preschool. Pantalonii pentru 5 ani ii vin scurti, iar aia pt 6 ani ii pica de pe el ca's largi, chiar daca trag eu la maxim de elasticele alea dinauntru pantalonilor.
Si cu bicla, habar n-am ce e aia de 16 de 14, de 18:)) Bicicleta si gata :)) Of, cred ca sunt defecta....

Sanzi, f. dragut e David! Ce frumos sare el in apa si inoata inapoi!! Super!



ruxij...
ai mod foarte original de a scrie, iar pustiul tau face parte din generatia copiilor care cresc...ca din apa...
Ema la ani are 115 cm si 26 kg( daca nu mai mult), grasuna nu este dar e pietroasa...e foarte grea... de aceea facem mai multa miscare...si multe jocuri... kiar daca are un program f incarcat nu slabeste deloc...

cu bicicleta...( nici eu nu stiu daca e de 16...oricum nu e mica la cat este Ema de mare) inca mai exersam...

pupici


www.help-ema.puls-il.ro
ajutati la terapia pt Ema
Mari, mami de Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

Ema are 5 ani

www.help-ema.puls-il.ro
ajutati la terapia pt Ema
Mari, mami de Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Am uitat ieri sa ii urez La multi ani lui Rares, Cornelia sa iti traiasca puiul de 5 ani, sa fie sanatos! Cum ati petrecut ziua?

Multumim si noi pentru urari, abia astept sa vina deseara George de la party sa vad cum s-a distrat!

Va pupam,
Elena

Mami de www.babiesonline.com/babies/g/gabrielacapraru/" target="_blank">"Gabriela" (12.04.2007)si "www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">George" (6.09.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

La multi ani Rares!Sa fii sanatos, sa ai o viata senina si plina de impliniri!Cornelia, sa va traiasca baiatul si sa il fereasca Dumnezeu de necazuri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

La multi ani Rares!Cornelia sa va traiasca si sa fie sanatos!
La multi ani George!Elena frumos montajul fotografiilor!cand ai timp sa-mi trimiti niste poze daca vrei.stii tu de ce
La multi ani Ema!sanatate multa!
ruxij cred ca si eu am ceva defecte..hihi..asa ca nu esti singura.
Mariuca ieri a avut spectacol cu dansul sportiv.Pun poze mai tarziu cu iepurasul meu.
Sinzi super bicicleta!
pupici si seara buna!



www.dotphoto.com/Go.asp?l=crig72&P=038C&AID=4426358&IID=154054961" target="_blank">poze de aprilie

Mergi la inceput