Copilasi din 2002 (32)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Mami de George, mergi la Iasi la prof. Mirtu sau Costinescu (nu stiu unde sunt de gasit, dar putem afla). Se spune ca sunt orelisti foarte buni, si eu as vrea sa ajung la unul din ei la vara asta cu Robert, o sa se intereseze ai mei pana atunci la ce spital sunt.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

Eu prima data am avut probleme cu Bogdan acum doi ani. Am fost la Gr. Alexandrescu si am dat peste o "fascista" care mi-a stresat copilul cu aparatul ala de desfundat nasul si mi-a spus ca trebuie sa-l operez de polipi. Bineinteles ca n-am bagat-o in seama, m-am dus la dr. Popitiu la V. Gomoiu. I-a dat tratament si a zis ca inca e prea mic si mai bine sa asteptam, mai ales ca el nu dormea cu gura deschisa, nu sfoaraia, etc. Intre timp am inceput gradi si cu racelile de rigoare, dar tot nu avea probleme cu polipii. Doar de o luna a inceput sa doarma cu gura deschisa, asta fara sa fie racit. Sau o fi fost, dar fara sa se vada ?! Dar culmea e ca de 2 nopti deja numai doarme cu gura deschisa, asta ca urmare a tratamentului cu antibiotic.
Eu tare n-as vrea sa-l operez, mai ales ca am reusit sa ne intarim sistemul imunitar un pic. Dar mi-e frica de otita... plus ca vreau sa-l dau anul asta si la inot. Vom vedea, dupa Pasti, mai mergem sa cerem parerea si altor doctori ORL. Problema e ca trebuie sa ne hotarim repede, ca operatiile de polipi nu se fac decit primavara si toamna.
Cristina_C, doctorii aia in ce oras sint, stii cumva?

Sanatate multa tuturor puiutilor si parintilor


Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine

ajutor ptr alexandru
Ajutor pentru Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:


Mirtu si Costinescu, de care i-am spus HelleneiC sunt din Iasi.
Ceilalti 3, la care am fost noi, sunt din Germania: primul din Pfaffenhofen, al doilea din Dachau si al treilea din München.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Multumesc mult Cristina, chiar ma gandeam sa iau drumul spre Iasi, insa nu aveam nici un nume. Pana la vara nu am cum sa ajung, daca afli despre ei ceva concret, telefoane, cabinete, etc., te rog sa imi spui si mie! De hernie tot la Iasi l-am operat pe George, desi conditiile de la Sf. Maria sunt cam... jalnice, insa medicii sunt exceptionali. Ma gandesc ca macar unul dintre ei e si la Sf. Maria, acolo fiind clinica mare de copii.
Karina, ai dreptate, primavara si toamna se fac operatiile, mie mi s-a facut toamna si mi-amintesc ( sunt aproape 30 de ani de atunci) ca mi-am revenit repede si am scapat mai ales de respiratul pe gura. Inca mai sper sa se rezolve fara operatie, eu am ramas cu sechele dupa cea de hernie!
Va pup pe toate, spor la treburi, probabil va pregatiti pentru sarbatori. La noi micuta e cu surprize, insa medicul a "negociat" cu ea sa mai stea pana dupa Paste... sa vedem daca ne intelege. Daca nu... dupa saptamana viitoare imi voi schimba semnatura! Si astept sa preia altcineva semnul de "graviduta". Plus ca si Sabina si Samuray le vor preda!
Spor la treaba, o dupa amiaza frumoasa si sanatate maxima!
Elena

Mami 36+ si "www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">George" (6.09.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Elena, pentru orice eventualitate iti urez de pe acum nastere usoara si fara probleme si sanatate multa intregii familii!Liviu s-a acomodat usurel la gradi si cu ajutorul prietenului sau Andrei care e cu el in grupa, dar si cu ajutorul graficului de recompense pe care il aplicam.Andrei intarziase azi la gradi, iar Liviu nu mai voia sa intre in clasa si a inceput sa planga, asa ca educatoarea a fost nevoita sa il bage pe sus in clasa.Andrei are o prietena la gradinita, Ioana, si e tare incantat sa fie in preajma ei. Chiar s-a certat cu un baietel pentru Ioana.Locul lui Andrei pe scaun in clasa este intre Ioana si Liviu.Liviu, pana acum neinteresat de subiectul "fete", il gasesc foarte entuziasmat cand merg sa il iau acasa. Imi spune:-Stii mama, azi m-am cam facut si eu prieten cu Ioana.-Cum asa? zic eu mirata.-Pai am vorbit tare mult cu ea azi, am vorbit pana ai venit tu sa ma iei.-Si Andrei ce a zis?-Andrei s-a suparat si a facut scandal si a zis sa imi caut alta fetitza cu care sa vorbesc, ca Ioana e a lui.-Pai si tu ce ai facut?-Pai eu nu vreau, ca eu as vrea sa stau in locul lui Andrei adica sa fie Ioana langa mine si Andrei in cealalta.I-am explicat ca nu trebuie sa il supere pe prietenul lui si nici pe doamna si ca e bine sa se poarte frumos si cu Andrei si cu Ioana, sa fie impreuna prieteni fara certuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Elena, iti urez si eu nastere usoara,sper sa mai am ocazia si dupa sarbatori sa fac urarea inca odata... daca nu, voi face altfel de urari:)
Mirela, mii de pupici amorezului!
Lili e indragostita de un tractoras, pe care il vede zilnic parcat in apropierea gradinitei. Sa vedeti ce zambet ii trage in fiecare dimineata!

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamyra spune:


Salutare mamici!
Mai puteti de atata treaba?Mai luati o pauza de o cafeasau e prea tarziu ....
Lucia ma bucur sa aud ca Liviu s-a acomodat....stai sa vezi cum e sa vrei sa-l iei acasa si el "nu ca mai are treaba..."
Elenasa ai grija de tine....Ce-ti aduce iepurasul...?
Va pup pe toate si sa va mearga din plin!

Pupici de la Tamyra si ai sai spiridusi ROBERT ARMIN si DARIA REBECA (26 iunie 2002)
Aici ne puteti vedea: http://new.photos.yahoo.com/tamyrarotaru/#page1

"Dragostea este cea care invarte Universul, iar cand nu reusim sa folosim dragostea asa cum trebuie, intreaga fiinta sufera "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Azi am fost la Peter Pan, un spectacol regizat, jucat si creat de niste liceeni!!! Am ramas socata cat de frumos a putut sa iasa!!! Am ramas efectiv cu gura cascata!!!!! (si am termeni de comparatie o gramada!!!) Peter Pan (o tanara) avea o voce de invidiat, "zbura", decorul a fost exceptional, cu multe personaje, costumele extraordinare, regizarea de nota 10!!!! Cred ca imi dau copilul la liceul acela!!!! haha!!!!
Ieri am fost in parc, am avut un "playdate" o intalnire cu prietenul uli DAvid cel mai bun de la gradi si prietena mea cu baietii (de 3 ani cel mare si cel mic de 3 luni) si ajung numai noaptea acasa...

In we am fost la "Soldatelul de Plumb" de data asta la teatru pt copii si la muzeul de stiinta, de unde ne-am ales cu un proiect "vulcan" si o ferma de furnici!!! hihi...


Ne tinem ocupati cat tati nu e acasa...ca nu imi place sa stau in casa goala!!!!





It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Servus.
Sinzi, ce frumos ca mergeti la evenimente de-astea, noi nu am mai apucat sa mergem duminica trecuta la teatrul de papusi... Nici la altceva, insa am iesit aseara cu baiatul meu la cofetarie :).
Si dupa aceea ne-am plimbat... Nici mie nu-mi place cand nu este tati acasa, dar asta este. Diseara vine. Maine mergem sa vizitam copaceii...
In rest nu am inceput nicio curatenie de Pasti, sunt cam obosita... ma chinui din greu cu testele alea auto... Cand sa le fac pe toate? Da las ca trece si dupa aia conduc si eu ca omu...
Un sfarsit de saptamana placut.
Elena, cand va fi sa fie, sa fiti sanatoase!
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Nicoleta, plz, vad ca esti din Brasov, poti sa-mi spui te rog unde este gradina zoologica la voi? Va trebui sa mergem o zi in Brasov, si daca ne lasa vremea, sa mergem la Zoo.

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput