Copilasi din 2002 (32)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns light spune:

Sper si eu sa ii placa, si intr-adevar eu nu pot sa fac nimic, nici ca sa il fac sa ii placa, nici ca sa stiu sigur ca nu se va imbolnavi.Cand l-am luat azi, educatoarea mi-a spus ca a fost foarte cuminte si nu a avut nici o problema cu el. Liviu mi-a spus doar ca ar fi vrut sa se joace mai mult cu masinute, dar nu a avut timp, ba au mancat, ba au facut exercitii cu numere, ba engleza apoi iar mancare si el ar fi vrut sa se joace mai mult.In general a fost ok, pana am ajuns acasa si s-a bagat sa doarma cand a inceput sa planga ca ce imi veni mie sa il duc tocmai acum la gradinita ca el nu vrea.Sper ca a fost doar oboseala de vina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

julian e asa de racit ceva de groaza, medicul nu a vrut sa il vada, a zis ca daca nu are ferba sa stau cu el 3 - 4 zile acasa sa ii dau doar ceva siropel de tusa.. daca nu se inbunatateste treaba sa il duc dupa 3 - 4 zile sau daca face febra mai mare de 103 degrees Fahrenheit = 39.4444444 degrees Celsius sa il duc repede. Tuseste rau, nasu e perfect infundat, febra a facut putin aseara dar i-a scazut in cateva ore fara sa ii dau nimic de febra -se plange ca il doare gatul si e un marait si un sacait la culme

lucia btavo pt Liviu

sanatate la toti


Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian

www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Gabb, sanatate lui Julian!!!!

Lucia, felicitari pt gradinita!!!!! Sper sa ii placa in continuare!!!

Cornelia f frumoasa gradina!!! De abia astept sa gasim si noi o casa cu gradina sa imi placa!!!!



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Credeam eu ca e rezolvata problema acomodarii dar uite ca nu e.A inceput de aseara o lunga discutie si o intreaga serie de negocieri.Ca el nu vrea sa mearga la gradi, ca nu se joaca destul acolo, i-am explicat ca cine nu merge la gradi nu e primit la scoala si fara scoala nu se poate face sofer de logan. El o tinea pe a lui ca nu vrea si nu ii place. I-am zis ca am facut un efort sa il ducem cu prietenul sau in grupa la gradinita lui tocmai ca sa ii placa si daca tot nu ii place il vom duce aici langa casa, si nu se mai plimba nici cu masina lui tati, nici cu tramvaiul si nu mai e nici cu prietenul. Tot degeaba. Apoi am inceput sa ii spun ca ce ar fi sa stea si tati acasa? O sa murim de foame si o sa locuim in canale ca nu o sa mai avem casa si nici haine si nici mancare. Apoi am inceput cu promisiuni, eu care sunt anti Mc Donalds i-am promis ca vinerea cand o sa fie cald ne oprim la Mc ca sa se joace la tobogan dar doar suc vom consuma. Si uite asa nici cu vb buna nici cu amenintari nu l-am convins.AStazi in plus cand am ajuns la gradi, mamica prietenului sau plecase deja si el daca nu a vazut masina a inceput sa planga crezand ca nu i-a venit prietenul dar Andrei era deja in clasa. Asa ca am intrat in clasa cu urlete. Of si ce mi-as fi dorit sa nu se mai intample

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Gabb, multa sanatate. Va trece, sper repede.
Lucia, curaj, va trece.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Lucia, ma bucur ca a revenit la gradi Liviu. Sunt teribili copiii astia ideea e sa nu cedezi. Probabil, cata vreme te stie pe tine acasa, ii este mai comod sa se gandeasca si la posibilitatea de a face ce vrea el acasa, si nu sa aiba un program (cu fff putina joaca). Din pacate asta e problema multor copii, inclusiv a lui George - se joaca putin pentru ca au multe activitati. Nu iti zic ca de cand stau in prenatal, George imi zice ca ar vrea sa stea cu mine sa se JOACE! Drept urmare dimineata il grabesc si ii zic ca trebuie sa ajung neaparat la serviciu/medic/etc. si a incetat. Sper sa se reacomodeze repede puiul tau, avand in vedere target-ul lui: sofer de Logan!
Gabb, sanatate lui Julian!
Va pup pe toate, eu stau f putin la calculator pentru ca sunt pe ultimii metri!
Sanatate la toti!
Elena

Mami 35+ si "www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">George" (6.09.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Elena, ce.mi place cum scrii! Te si vad cu burtica... Ce mi-e si mie dor de una... Sa fiti sanatosi si sa ne mai tii la curent.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CORNELIAP33 spune:

Vai Lucia, ce seamana Liviu cu Rares!!! Identici....
Rares inca mai sta acasa, dupa boala lui, dar eu tot mai tatonez terenul sa vad ce mai spune... Nici nu vrea sa auda de gradinita. El sta acasa, se joaca, se uita la televizor, etc. Are o multime de treaba, spune el.
I-am facut si eu povestea cu scoala, etc, etc, dar n-are nici un efect. Desi targetul lui e chiar mai dificil de indeplinit: prezentator de televiziune/ desene animate.
sa speram ca in timp, vor accepta, caci nu au incotro. Viata asta e plina de restrictii, obligatii si lucruri mai putin placute. Si oricat am dori noi sa le oferim o altfel de viata, nu se poate... Si atunci, cred ca trebuie sa se obisnuiasca cu ideea ca nu putem face doar ce ne place...
Elena, ai grija de tine si multa sanatate.De cate ori iti citesc postarile mi se face dor de ideea de a fi insarcinata, desi eu nu mai fac asta niciodata... Sigur!

Nicole: Imi pare rau ca Julian este bolnavior, poate este doar o viroza si trece repede, fara urmari. Multa sanatate.
Sanziana: Doar gradina ne-a placut si noua. Cand ne-am dus sa vedem casa(ne recomandase niste prieteni) venisem chititi sa refuzam, caci avea doar trei camere si noi voiam una mai mare, dar cand a deschis poarta si am vazut gradina(era august si era superb) am uitat ce voiam sa spunem, si ne-am hotarat pe loc. Acum insa, vrem sa ii facem etaj, pentru ca e cam mica, si anul asta ne apucam de santier.

Cornelia si taurasul Rares Costin (nascut in 22.04.2002)
Fotografii

Ajutati-l pe Emanuel!

"Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Hai ca m-ati facut sa rad cu targeturile astea!Of asa e, in viata nu fac intotdeauna ceea ce iti place. Si trebuie de mic sa incepi sa inveti putin cate putin ca nu e totul roz. Cand l-am luat azi, doamna mi-a spus ca a plans doar putin dupa ce am plecat apoi a fost foarte cuminte, au facut dans si i-a placut mult, si totul a fost ok. Si Liviu mi-a spus ca i-a placut mai mult azi decat ieri, si spre deosebire de ieri dupa amiaza cand ofta intr-una ca un om cu greutati pe cap, acum a fost tare vioi si zburdalnic pana a adormit.Gabbriela, multa sanatate lui Julian, sper ca se simte mai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Eh...cui ii place sa faca ceva ca trebuie??? Chiar si noi, adulti, daca nu ar trebui sa muncim...ne-am gasi alte preocupari sa nu ne plictisim fara servici
E greu pana realizeaza ca asta trebuie sa faca in fiecare zi de acum incolo...
Si David daca lipseste de la gradi chiar si o zi, de abia trag de el dimineata sa mergem!!!

Lucia, acum daca tot ati inceput nu renuntati!!! Se va obisnui!!!!

Elena, de abia asteptam poze cu bebelina!!! hihi...Dupa ce se va naste ai de gamd sa stai inca 2 ani acasa cu ea??



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David


Mergi la inceput