Copilasi din 2002 (32)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns light spune:

Cristina, superbe pozele cu Mariuca.Mari felicitari pentru Ema, sa o ajute Doamne Doamne sa fie din ce in ce mai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

quote:
Originally posted by crig72

www.dotphoto.com/Go.asp?l=crig72&P=038C&AID=4367888&IID=151676029" target="_blank">cateva poze de martie
Mari ma bucur pentru Ema!
roxanae candva am avut si eu sentimentul asta...dar caldura mamicilor de la acest subiect m-a determinat sa revin cat de des am putut.
Sinzi si eu astept zile mai calduroase ca sa stam mai mult afara.
Elena sarcina usoara in continuare!
seara buna si pe curand!

fff frumoase poze


www.dotphoto.com/Go.asp?l=crig72&P=038C&SID=141769&Show=Y " target="_blank">poze din vacanta

Mariuca









carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004)
Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CORNELIAP33 spune:

Buna fetele,
Sa stiti ca intru si va citesc in fiecare zi, dar am asa de mult de lucru incat nu mai pot sa si scriu.
Suntem sanatosi, Rares iese zilnic la plimbare(la noi e deja eveniment, dupa 2 luni de "grija maxima") si abea asteptam weekendul, desi nu avem planuri speciale. Eventual ceva curatenier prin gradina, curatat copaci, sapat flori, etc. Lui Rares ii place foarte mult sa varuiasca pomii... si tot ce e de jur imprejur, inclusiv pe el.
Va pup pe toti, cu mic cu mare.

Cornelia si taurasul Rares Costin (nascut in 22.04.2002)
Fotografii

Ajutati-l pe Emanuel!

"Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

hello mamici,
doamne cum ma incurajati voi pe mine...ce drag imi este de voi...nici nu stiti!
si sa vin cu noutati:
duminica 18 martie2007 , la centrul cultural Ionel Perklea din Slobozia va avea loc un workshop cu prezentarea unui material didactic( nu fac reclama aici sa nu fiu taxata) si voi prezenta cazul Emei...
aceasta actiune am organizat-o impreuna cu asociatia invatatorilor din Ialomita....
deci, vor fii invatatori, educatori, logopezi, parinti etc

o sa va povestesc

poze cu Ema

ajutati la terapia pentru Ema


www.help-ema.puls-il.ro
ajutati la terapia pt Ema
Mari, mami de Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Servus mamici!

Avem terenul despre care va spuneam, va voi arata poze, dar mai la primavara :), cand vor fi inflorit cei cativa pruni care sunt pe el.

Sinzi, nu am urcat la Sambata, numai la manastire am fost. Dar ne-am propus sa ne intoarcem, dar cand va fi cald afara, adica pe la vara.

Gabi, felicitari pentru progrese, sa o tineti tot asa. Ca fi bine, cu siguranta!

Elena, cand iti citesc postarile, asa ma emotionez... cred ca te voi prinde si eu din urma, deocamdata nu am vesti, dar peste vreo luna doua sper sa am :).

Carmen, puiul tau chiar este constiincios! Stefan nu ar fi facut asa ceva... nu are treaba cu ce au facut ceilalti copii cat timp lipseste el.

Karina, ma bucur ca Bogdan este bine, tu trebuie sa ai grija de tine, va trebui sa te operezi? NU prea ma pricep...

Crig, un pupic de la Stefan pentru frumoasa ta. Imediat vine caldura si mergeti la plaja, nu?

Cornelia, ce frumos ca aveti gradina, acum avem si noi, iti voi cere sfaturi despre cum si cand trebuie plantati copacii.... Ce frumos ca Rares se poate bucura de plimbari acum!

Mari, sa fie bine la workshop! Sa fie din ce in ce mai bine cu iubita ta, eu sunt sigura ca va fi bine.

Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

cirig super pozele cu Mariuca e o scumpa
Mari felicitari pentru Ema

noi bine sanatosi... nimic nou si deosebit aici...

zi buna si sanatate


Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian

www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

http://new.photos.yahoo.com/copiii_din_2002/album/576460762373000345/photo/294928804279317202/89

Am pus si eu cateva poze in albumul comun, sper sa va placa :).
Week-end placut. Noi maine plantam pomi fructiferi si punem seminte de plante... :)
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

Nicoleta, felicitari pt teren !

Am vizionat toate pozele mentionate de voi, taaaare dragute. Si mamicile si copilasii.

Eu sint intr-o stare sufleteasca f. proasta din cauza problemelor hormonale. Am facut analize, echo si mi-a iesit un chist seros, care in mod normal se trateaza cu medicamentatie, fiind doar de 3 cm. Dar dr. meu nu l-a bagat in seama, ii da zor cu menopauza, eu neavind nici un alt simptom in afara lipsei menstruatiei. N-am bufeuri sau alte chestii pe care le ai la menopauza, in schimb ma doare burta, ovarul din dreapta (chistul e pe ovarul sting) si sinii. Doctorul mi-a dat sa iau Activelle. Eu am crezut ca sint anticonceptionale, cind colo sint ceva hormoni ce se dau la 1 an dupa ce intri in menopauza (asa scrie in prospect) si are o groaza de efecte secundare, dintre care principala e durerea sinilor. Asa ca momentan am hotarit sa nu le iau si vreau sa mai merg la alt dr. Iau niste extracte de plante de la Plantextract pt. chisturi, dar as vrea sa stiu daca lipsa menstruatiei e din cauza chistului, sau intr-adevar intru la menopauza . Imi caut alt medic ginecolog la care sa merg, momentan n-am gasit, asa ca daca aveti vreunul sa mi-l recomandati v-as fi recunoscatoare. Doar sa fie din Bucuresti...
Ma scuzati ca v-am facut capul calendar, dar simt ca sint in pragul unei depresii...


Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine

ajutor ptr alexandru
Ajutor pentru Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Nico, super pozele, sunt din excursie, nu?
Karina, consulta si alt medic (tare rau imi pare ca nu sunt din Bucuresti sa iti dau indicatii... ), incearca sa vezi la aspirante, gravidute... poate ti se recomanda vreun medic bun. Nu are sens sa iti faci ganduri negre pana nu vezi cum sta treaba exact! Tin pumnii!
Mari, asteptam povestile tale dupa ziua de duminica, atat de tare ma bucur sa aud ca Ema face progrese si vezi ca ai pentru ce lupta!
Cornelia, mi-ai dat o idee, imi trimit copilul la tara cand varuieste pomii tatal meu, sigur ii va placea!
Criq, mi se pare mie, sau... a crescut mult Mariuca si e tot mai scumpa! Nu o petim ca e deja petita si am zis ca nu mai intervin in viata "sentimentala" a fiului meu!
Gabb, ma bucur ca sunteti bine!
Gabi_K, sper sa se rezolve si la voi problemele cu Lili, important e ca acum copiii au un alt climat, desi sunt convinsa ca iti este foarte greu!
Va pup pe toate, noi cautam bicicleta draguta pentru George... pardon, "Gabriela" o cauta prin burtica, ca doar de acolo vine! Cred ca ce se vor distra cand vor creste si isi vor povesti despre "pacalelile" noastre...
Un weekend linistit si insorit!
Elena

Mami 34+ si "www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">George" (6.09.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Karina, se rezolva, dar incearca sa gasesti medicul potrivit. Eu nu te pot ajuta cu nume, fiind din Brasov... Sa stii ca este importanta si starea de spirit. Eu nu am avut niciodata chisturi, insa de ceva timp ma inteapa din cand in cand ovarul drept... Voi merge si eu la medic, sa nu patesc si eu nepatite.
La noi e soare si frumos, diseara mergem dupa pomi in Bricostore, vrem sa luam cam 10-12 :).
Nicoleta

Mergi la inceput