Mamici de iulie-august 2007 (23)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

eu stiu ca se face gimnastica in apa pt gravide. doar sa nu ai contraindicatii. mie medicul mi-a permis si plaja si baie

Simona 16+ Matei Hisham

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Nikole, aici se fac cursuri de gimnastica acvatica pentru gravide incepand cu trim.2, deci nu vad care ar fi problema. Oricum trebuie sa ai grija sa nu faci nimic "in forta", pentru ca ligamentele si articulatiile sunt mult mai fragile acum si te poti accidenta mai usor.

Carla, 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

nu va faceti probleme in privinta colului, atata timp cat este in jur de 3cm sau peste. e normal. nu stiu de unde are dr Iosup datele astea, ca vad ca tare v-a speriat.

Alina Arina Ilinca si Anya Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

carla, merci

eu m-am hotarat! incep investigatii pe net cu privire la doctori. si imi iau un back-up. asa, ca sa fie in caz de nevoie. daca aveti recomandari de doctori buni, nu ezitati

fetele dragi

Aylin, 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otim spune:

aylin_tarcan daca ne spui cam din ce zona a tarii esti ? Nu de alta dar sa incepem cu lista .... Ce zici ???
mychydutza nu vreau sa ma intelegi in sensul rau al cuvintelor dar ce doreau cei de acolo cu tine ??? Sa te cloneze ??? Chiar mi se pare exagerat de scump . Eu am platit 1,5 milioane fara compensat . Chiar stiai ca o parte din analize se pot face compensate ?? Eu nu le-am facut compensate pentru ca trebuia sa astept pentru hartii cam doua saptamani pentru ca erau la inceputul lunii ianuarie si nu erau finalizate actele cu CAS-ul . Discuta cu medicul de familie si el iti poate spune mai exact ce este compensat si ce nu si-ti poate face hartiile .


17 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

otim am facut o parte din analize compensate insa astea cica nu se compenseaza. asta e , ma duc si le fac si gata. am vazuut preturi asemanatoare si la alte centre. si poate pe site nu sunt actualizate. asta e.....acolo m-a trim ginecologu acolo ma duc. o stii el ceva.........oricum va multumesc de sfaturi. pupici

+15

mihaela
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns taedi spune:

Burticute.

Imi pare rau pt toate fetele care au pb si sper sa treceti cat mai repede peste problemele astea.
Cand citesc despre cazurile voastre chiar ma mir de mine care nu am avut pb in afara de dureri de san care au trecut si cateva (1-2) stari de lesin si mi-as dori ca toate gravidutele sa fie bine fara pb.Ne avand pb nu stiu ce sfaturi sa va dau ca nu ma pricep dar sunt multe fete care au "experiente" din pacate si va pot da sfaturi.

Cat despre nume la bb eu am ales pt fetita Mihaela Edina
pt baiat Mihai Eduard
, sper sa fie baietel poate aflu peste 2 sapt.

Bune faze cu cip-ul si cu turnul

Va pupic pe toate.

edith17+ si Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Auoleu fetelor dar ce mai scrieti!

Am zis ca nu citesc ieri si azi la servici in 10 min recuperez, ar ce e posibil? Citesc de o ora si abia am terminat.

Sa raspund la ce am retinut. Nikole sanatate multa si sper ca rezultatele vor fi extraordinare. Ai voie sa faci inot, e chiar indicat atat timp cat nu itit este contraindicat de catre dr.

Atat am retinut.

Ah, am mai retinut ca am citit o groaza de nume frumoase, abia astept sa vina iulie-august sa cunosc "apartinatorii" acestor nume in carne si oase. (Mai bine zis in poze ca pana ajung eu in Romania....)

Eu sunt binisor, nici o problema momentan, il mai atac pe sotul meu din cand in cand , ca nu vreau sa pierd antrenamentul plus ca cine stie cand mai apuc dupa la ce am citit pe aici pe forum.

Shamadi, meda, 2girlsmum, si multe alte fete nu au mai aparut pe la noi. Unde sunteti fetelor? Sunteti bine macar?

Deni mie imi place prenumele tau, mi-ar fi placut mai mult daca ar fi avut un e in coada adica "Denisse" (hait ca-mi veni o idee, poate schimb numele la fata). Oricum e de apreciat ca parintii tai au dorit sa-ti dea un nume exotic.

Va pup pe toate.

P.S. Cand vine vara ca m-am saturat?


Luna 16 sapt +Cosmin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otim spune:

mychydutza scuze daca te-am suparat , dar ma cam revoltat faptul ca toti incearca sa profite in tara este de toate . Pentru ce mai platim CAS luna de luna , an de an , drepturi pe hartie si lege ai , iar restul fictiune . Atunci cand intradevar ai nevoie de iei platesti de te astupi . Ma intrebam in paralel ce fac mamicile care nu isi pot permite asemenea sume ? Poate cu si tu si eu in aceste situatii ne dam peste cap sa facem tot ce depinde de noi sa rezolvam aceste lucruri , dar ele ??? Si crede-ma ca sunt multe femei in astfel de situatii .

17 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

otim, din Bucuresti sunt

Aylin, 15+

Mergi la inceput