Cat sa dureze actul sexual???

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Guestus

Precizare: yo prin "quickie" nu inteleg "un domn care termina repede" ci "terminam repede". Adica turam acelasi domn pana maximum de ppm, fara sa schimbam vitezele.

pisici si floricele
"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymcar spune:

quote:
Originally posted by Guestus

E important si cite ppm (vine de la rpm si inseamna penetration/per minut) are omu"!
Deci vezi...e complexa situatia...si timpu nu face 2 bani in ecuatia asta......





Dom'le ce ti-e si cu prescurtarile astea! cand am vazut ppm imi si sarise mintea la fine tunning rau de tot (ca in mod normal inseamna parts per million) si deja ma intrebam despre ce subtilitati o mai fi vorba (urechile ciulite, coama zbarlita, rotitele la turatie maxima, mai sa dea RPM-meterul peste cap). Si cand colo.... fix ce ziceam si eu mai sus cu iepurasu' si balena... aaa hipopotamu'. aaaa... elefantu! Chiar, cum o fi fost la dinozauri?!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Si sexologii astia fac studiile in bataie de joc (pui chiloti verzi , aprinzi 2 luminari la cap ...maninci ciocolata..1 pahar vin...) ....in loc sa zica nene acolo....ppm 25 pt 5 min....ppm 40 80 secunde....apoi ppm 100 pt 10 minute...apoi blabla...si la sfirsit termini cu 1 rpm (pt gimnasti only)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymcar spune:

quote:
Originally posted by Guestus

Si sexologii astia fac studiile in bataie de joc (pui chiloti verzi , aprinzi 2 luminari la cap ...maninci ciocolata..1 pahar vin...) ....in loc sa zica nene acolo....ppm 25 pt 5 min....ppm 40 80 secunde....apoi ppm 100 pt 10 minute...apoi blabla...si la sfirsit termini cu 1 rpm (pt gimnasti only)



Ei, asta chiar as vrea sa o vad! Ca incerc sa mi-o inchipui si ma tavalesc de ras! Mai ales ca imi aduce aminte de un banc super, dar care din pacate nu se poate scrie ca nu are sens fara gesturi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanna spune:

Mda, cred ca majoritatea barbatilor pun pe primul plan dimensiunea, durata si ppm-urile

Sigur ca sunt importante. Intrebarea ar fi daca si femeia pune acelasi lucruri pe primul plan. Sau care este locul senzualitatii rafinate (acum nici macar nu ma refer la sentimente, asta e deja alta discutie). Eu din pacate nu am intalnit combinatie buna intre ppm ridicat pe durata lunga si senzualitate. Se pare ca ppm-ul asta cere un control foarte bun. Ori in unele momente este chiar placut sa-ti pierzi controlul. Mie imi place sa vad ca partenerul isi pierde controlul si traieste clipa.

Dar pe stepper ma jur ca de fiecare data cresc si rpm-ul si minutele . La sala barbata-meu e disperat ca nu apuca sa faca si el un pic de miscare aeroba din cauza ca ia o pauzarile disperate nu se mai dau jos ...



Never say NEVER.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymcar spune:

Eu revin si ma intreb... aia cu rpm-ul intra la categoria whatever cu secces definita la alt subiect?

Ileana, tu chiar cauti o discutie serioasa! Iar noi iti stricam subiectul cu ppm-uri si rpm-uri. Recunosc ca n-am dispozitia si nici conditiile sa iti raspund serios. Asa ca mai bine nu ma mai bag, stric subiectul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

quote:
Originally posted by boticelina

Precizare: yo prin "quickie" nu inteleg "un domn care termina repede" ci "terminam repede". Adica turam acelasi domn pana maximum de ppm, fara sa schimbam vitezele.



Boticelina, din pacate, majoritatea "quickie-urilor" inseamna " el incepe-presteaza-termina in 3 minute, si ea nici nu stie ce i s-a intamplat"

V

“In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Victoria Adica Al Bundy Stile. Adica ABS hihihi... ca tot fabricam termeni.

J si Carlita Carliontz (05.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

J G,

Da, ABS-urile sunt o adevarata frana cand iei viteza.

Ileanna, milioane de scuze pentru amuzament, baietii au inceput...

pisici si floricele
"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Hai ca ma simt vinovata fata de Ileana asa ca raspund serios.
Pentru mine idealul este asa - preludiu lung cu mult "tease" de ambele parti, apoi actul in sine sa nu dureze mai mult de 20-25 de minute. Mai mult am impresia ca fac fitness (si nu-mi place).

J si Carlita Carliontz (05.02.2006)

Mergi la inceput