Cat sa dureze actul sexual???

Cat sa dureze actul sexual??? | Autor: ileanna

Link direct la acest mesaj

Curios dar toata lumea are in perioada asta intrebari legate de viata sexuala ... O fi de la primavara?

Eu as vrea sa stiu cat va place sa dureze actul sexual? Sotul meu este ultra-stresat ca la el nu dureaza destul (asta inseamna cam 20 de minute). Mie mi se pare cat se poate de suficient, ba chiar perfect pt mine, dar el are ideea asta fixa dinainte sa ma cunoasca. Si dc ii spun ca e per-fect, nu ma crede. Are impresia ca o spun pt ca il iubesc si ca sa il protejez.

Ce sa zic ... mai mult chiar nu-mi place!!! Ba chiar nu suport sa ma urce barbatu' pe pereti. Am avut un asemenea iubit. Prima oara am zis: wow! Dupa aia, cand am realizat ca de fiecare data urmeaza un maraton sexual, eram de-a dreptul ingrozita. Mai ales ca realizam ca nu o face pt ca nu se mai satura ci ca s-a antrenat pt asta. Barbatii au impresia ca trebuie sa ne lase lipite de perete ca sa fim satisfacute si sa ii consideram f buni. Eu zic ca nu.

Mai e cineva care are aceeasi parere?



Never say NEVER.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Da mai mult de 20 poate...sau ala e max?
nene...trebuie sa ai pregatire sa mergi de la <3 minute la > 60...functie de imprejurare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

11 minute (vezi Coelho).


Felicia

Poze cu noi si vacantele noastre

************************************************
Pentru a-ti cuceri libertatea nu trebuie sa ajungi in America, e suficient sa pleci din Spania.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymcar spune:

"nene...trebuie sa ai pregatire sa mergi de la <3 minute la > 60...functie de imprejurare."

Sau pur si simplu sa fie imprejurarile foarte diferite....


Era un banc oarecum on topic: cum face sex un iepuras (raspuns perinitza-perinitza) si cum face un elefant (raspuns baaaaarcaaa pe vaaaaluri ....). Legatura ar fi ca depinde si de ritm. Ca una este sa o faci foarte lent (si in 20 min... s-ar putea sa adoarma doamna), alta foarte rapid (si in 20 de minute probabil se va satura si se va concentra intens spre a gasi o modalitate de scapare). Poate, pe langa durata ar trebui sa vorbim si despre numarul de "miscari". Ma intreb insa... cine sta sa le numere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

pai trebe sa dureze atit cit sa aiba dna citeva orgasme consecutive - si daca e asa eficient incit reuseste kestia asta in 3 minute, perfect, mai are timp sa vada si meciul.

Daca in schimb ii ia vreo doo zile ar putea fi mai complicat... mori de foame, de sete... in rest...who cares?

Asta o sa ajunga din "in unu sau doi" in 1/2, zona de educatie sexuala....

Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Pe mine m-ar plictisi un quickie care sa dureze > 3 minute dar m-ar enerva daca, dupa ce m-am chinuit sa prind lumanerele si betioare parfumate, s-ar consuma in < 20'.

Deci, depinde de imprejurari sau whatever

pisici si floricele
"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:


Durata nu cred ca e direct proportionala cu calitatea.
Astfel: poate sa dureze putin si sa-ti dea supersimtire iar pe de alta parte poti s-o freci la rece/cald o ora ca dupa nu mai urmeaza oricum nimic.
Poate o tigara...ca singura voluptate, daca esti fumator.
Olimpiada in pat nu e buna , desi mai sunt unii care stau cu ceasu' la cap si se cronometreaza, fara sa-si dea seama ca doamna a incheiat de mult si intre timp au devenit inoportuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

quote:
Originally posted by MissParker

11 minute (vezi Coelho).


[


ala are 70 ani...


daca acu sotu" la 30 ani ...perfomanta lui e de <20 minute...pai la 70 ajunge sa nu-si mai dea pantalonii jos. cred ca ingrijorarea lui e normala si firesca.
Yo i-as propune niste experimente....sa masoare timpul dupa ce maninca 1 ceapa...apoi dupa 1 catel de usturoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

off/on topic..

Performanta inseamna:

- la 3 ani, sa nu faci pipi in pantaloni

- la 15 ani, sa ai prieteni

- la 2o sa faci sex

- la 30, sa ai putere/cariera/bani

- la 60, sa (mai) faci sex

- la 70 sa (mai) ai prieteni

- la 80... sa nu faci pipi in pantaloni


asta vizavi de postarea lu' guestus cu pantalonii

“In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanna spune:

In mare sunt de acord cu voi.

Dc ai pregatit o seara romantica, sigur ca e frustrant sa se termine in 20 de min. Dar aici intra mult mai mult decat "contact sexual", adica miscarea du-te vino :). Eu ma refeream la "faza" aceea si nu la tot pachetul.

Imi plac raspunsurile lui ymcar, botticelina si sali. Nu cred ca demonstratia in forta in pat face placere vreunei femei. Dc vrea doar sa te lase lata, mai bine ii dai un stepper.

Ironia e ca cei pe stilul olimpiada / quickie nu mai au energie sa se concentreze si pe a te excita mental sau sufleteste. Si nici tu nu mai ai cui sa comunici "mesajul". Ori fara asta eu ma simt stepper indiferent de ... alte argumente care se prezinta. Adik ... poate cu o pauza de tigara mai discutam .



Never say NEVER.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

E important si cite ppm (vine de la rpm si inseamna penetration/per minut) are omu"!
Deci vezi...e complexa situatia...si timpu nu face 2 bani in ecuatia asta......

Mergi la inceput