Barbati care NU vor sex!!!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

quote:
Originally posted by Elise

quote:
Si am ajuns la concluzia ca un barbat care nu mai e atras de o femeie dpdv fizic si nici nu mai simte nimic (frumos) pentru ea, se achita foarte greu, unii de loc, de "sarcina" care-i revine.


alta acu'.
degeaba s-au inventat tot felu' de whatevershi...

Elise & BBLisa




Poate pentru ca e tarziu si sunt gata sa fug la culcare... dar, scuza-ma, eu nu inteleg ce ai vrut sa spui!


_

Mai bine mor neinteleasa de nimeni,decat sa ma tot explic toata viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zepellina spune:

quote:
Originally posted by Rufus
M-am tot gandit ce m-ar putea face sa nu "corespund" dorintelor sotiei mele (si sa nu fie legate de oboseala sau ceva de sanatate). Si am ajuns la concluzia ca un barbat care nu mai e atras de o femeie dpdv fizic si nici nu mai simte nimic (frumos) pentru ea, se achita foarte greu, unii de loc, de "sarcina" care-i revine.




Asta e un raspuns simplu si corect, asa cred. Cat am incercat sa complic, sa ma gandesc de ce si cum, am simtit pe pielea mea ca asa e.

Orice as fii facut, nu era bine, si chiar pot sa spun ca nu ma mai suporta prin apropiere.

zepellina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymcar spune:

quote:
Originally posted by marius

Poate ca sunt situatii (mai mult sau mai putin particulare) in care un barbat pur si simplu nu are chef de sex. Uite asa pur si simplu i se acreste de ideea de sex.

Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro
Decembrie 2006



Hm... poate pentru o zi-doua...
Mai mult imi e greu sa imi imaginez! Dar asta e doar parerea mea, probabil altii sunt altfel...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

quote:
Originally posted by Elise
alta acu'.
degeaba s-au inventat tot felu' de whatevershi...

Elise & BBLisa



Ce-s aia???

poze multe cu noiAna a implinit un an 20062007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

quote:
Originally posted by Rufus

quote:
Originally posted by Elise
alta acu'.
degeaba s-au inventat tot felu' de whatevershi...

Elise & BBLisa



Ce-s aia???

poze multe cu noiAna a implinit un an 20062007

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde



glumeam.
a fost un subiect cu whateversi pe aici, cred ca exact ala care a picat la zz.

Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

quote:
Originally posted by Rufus

quote:
Originally posted by irina2000

Mai voi fetele astea.....asa aveti un dar de a complica lucrurile de numa....ca ar vrea ca nu prea, ca cica, ca numai, ....raspunsul e fffsimplu....NU O IUBESTE si NICI MACAR NU O PLACE ca altfel ia sa vezi tu ce scantei ar iesi....



M-am tot gandit ce m-ar putea face sa nu "corespund" dorintelor sotiei mele (si sa nu fie legate de oboseala sau ceva de sanatate). Si am ajuns la concluzia ca un barbat care nu mai e atras de o femeie dpdv fizic si nici nu mai simte nimic (frumos) pentru ea, se achita foarte greu, unii de loc, de "sarcina" care-i revine.


poze multe cu noiAna a implinit un an 20062007

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde



Subscriu. O mai fi omul obosit, sau fara chef citeodata. Dar daca mereu e asa... nu e in ordine.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

quote:
Originally posted by Desiree2002

quote:
Originally posted by marius

Poate ca sunt situatii (mai mult sau mai putin particulare) in care un barbat pur si simplu nu are chef de sex. Uite asa pur si simplu i se acreste de ideea de sex.

Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro
Decembrie 2006



Asa pur si simplu? Nu stiu daca chiar e asa de pur sau asa de simplu... crezi ca ai putea dezvolta ideea dpdv al unui barbat?


_

Mai bine mor neinteleasa de nimeni,decat sa ma tot explic toata viata!




Pot fi multe motive. Uneori (deseori) este oboseala psihica sau fizica. Alteori nu exisat un motiv cert... este ca si cum nu ai chef sa mananci carne sa zicem. De ce nu ai chef sa mananci carne? Pentru ca nu am chef ... nu ma-nbie... efectiv n-am chef. Alteori poate fi o situatie tensionata cu partenera... si nu ai chef. Pot sa fie multe motive si diverse. Si barbatii nu sunt masini de facut sex. Este totalmente eronata dupa mine ideea ca ... un barbat face sex oricand, oricum si fara menajamente. Adica asa cred eu. Exista posibilitatea de a nu dori sa ai o relatie cu o persoana... pur si simplu nu te simti atras de acea persoana. Mai revin

Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro
Decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Asta tine o zi-doua, o saptamina, poate mai mult... Dar nu la infinit. Daca e vorba de luni de zile e mai mult decit "azi n-am chef sa maninc carne". E mai degraba - "m-am saturat de atita carne, ma fac vegetarian".

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_b spune:

quote:
Originally posted by Ramona J

Asta tine o zi-doua, o saptamina, poate mai mult... Dar nu la infinit. Daca e vorba de luni de zile e mai mult decit "azi n-am chef sa maninc carne". E mai degraba - "m-am saturat de atita carne, ma fac vegetarian".

The best thing you can do for your children is to love your wife.



Sau : "la ce bun sa mai maninc atita carne...pierdere de timp"

S-ar parea, dupa cum spun unii sexologi (asta-i ca la treaba cu cercetatorii americani) ca barbatii care nu mai performeaza in dormitor cu sotia ( chiar si daca nu au alte legaturi extraconjugale) nu o mai fac pentru ca sotia le cam da de inteles ca nu se prea descurca. Ori se intimpla ca si cum e o chestie unidirectionala, sotia nu mai participa sau o doare sau se uita pe pereti sau e si mai nervoasa decit inainte (din pricina ca nu a atins un orgasm) sau ei, in mintea lor isi inchipuie diverse: ca nu sint buni, ca nu o au lunga, ca arata ca niste balene pe nisip, ca fumeaza mult si miros ca naiba etc. Oricum, e vorba de un disconfort care dirijeaza o reactie de respingere a intimitatii si de acolo, o respingere a unui scenariu de sex in cuplu.
Daca un barbat e sa zicem supraponderal, are niscaiva probleme de sanatate ( cu stomacul, dau un exemplu) si are halena si se simte ca un ***** in general, sa-i mai spuna si sotia ca e mototol de vreo doua ori si sa mai fie si stors de munca eventual ...ia ginditi-va ce chef de sex are barbatul ala...
Desigur, nu sugerez ca e cazul de fata. Spun doar ca se intimpla, logi vorbind, ca un barbat in toata puterea virstei sa nu mai aiba chef de sex, in anumite conditii (care pot fi altele si mult mai multe decit cele descrise), fara sa fie vorba de amante si/sau lipsa de dragoste fata de sotie si familie.
Eu i-as recomanda persoanei despre care se discuta aici, sa incerce sa-i recladeasca increderea sotului ei, in propria persoana si in propria sexualitate. Si, nu in ultimul rind, sa mearga la un terapeut de cuplu,

Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

De acord. Nu inseamna neaparat ca e altcineva la mijloc, dar ceva sigur scirtiie intre ei. Dar daca esti atent ar trebui sa-ti cam dai seama de unde vin problemele. Si cred ca se pot corecta in timp, cu rabdare. Mi-e greu sa cred ca oamenii care sint casatoriti zeci de ani nu au trecut prin momente mai delicate. Dar au reusit sa le depaseasca.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput