Mamici de iulie-august 2007 (22)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

quote:
Originally posted by Anya20

quote:
Originally posted by Luna1

La prima sarcina am nascut chiar la DPN acum planuiesc totusi putin mai devreme, macar pe 15 august ca sa prind si eu ceva vara fara burtihan.

Voi vreti leuti pe aici, eu ce ma fac cu doi, ca abia ma inteleg cu unu. Poate strang din picioare si il fac mai tarziu, iese balanta.



Luna 15 sapt +Cosmin




lasa, mai bine leu...ca nu cred ca poti strange din picioare pana la balanta, iar dupa leu vine fecioara

Alina Arina Ilinca si Anya Ioana





Ce ai cu mine daca vreau sa-l fac balantza? Ca dupa ce citesc pe la ian-feb si din amintirile mele cu recuperarea as strange ceva din picioare, poate iese varsator.



Luna 15 sapt +Cosmin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Andicu mersi de aprecieri. Da` nici cu tine nu mi-e rusine Si nici Mioara nu se face de ras Eu cand ma vad in oglinda nu-mi vine sa cred ca am burtica asa de mare - nu prea reuseam sa ma imaginez cu burtik de gravi. Inainte de a ramane insarcinata planuisem sa-mi fac poze in fiecare luna, sa imi amintesc de burtoi Acu, mi-e asa de draga ca as face poze in fiecare saptamana Si cred ca incep sa le inteleg pe mamicile care spun ca dupa nastere le era dor de perioada asta

Lavinia-nasica de moflea burtica
Lorina 19+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Ioana daca putem tinem zapada aici la noi, dar va dam frigul, in schimb Nu vrei asa?

Mie dupa calendarul chinezesc imi iesise fetita si, ia ghiciti... s-a adeverit pana acum . Socrela tot spunea ca e baiat potrivit unei superstitii de-a ei - primii colindatori de sarbatori au fost baietei Ce sa-i faci, e greu si la ea cu un singur neuron atrofiat de singuratate

Lavinia-nasica de moflea burtica
Lorina 19+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

eu sunt pe pozitii si strang tare din picioare ca sa fie leutza ca mine.sunt cam l-a limita,25 iulie dupa UM si 23 dupa data probabila a fecundarii.dar si rac e ok...vorba lui fetita aceea sanatoasa sa fie.dar tot strang putin din craci si nu ma las!
mie singurul care mi-a zis ca e fetitza e chinezescul si nenea inginerul care mi-a curatat copacii daca va mai aduceti aminte va poveseam prin decembrie.in rest m-au inebunit ca e baiat dupa cum am burta,dupa ce mananc,dupa sarea in cap,etc....acum chiar ma amuz de asta....
eu ma alatur anyei la galerie ,ne trebuie baieti pt fetele noastre,in jurul meu toata lumea face fete,toti colegii mei de faculta care au copii sau sunt pe cale sa aiba au fete,la lucru la sotul meu toata lume fete...asa ca doamnelor echilibrati balanta va rog!

alina 18+ cu bb Elisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

luna, sa nu strangi prea tare picioarele, ca dupa varsator vin pestii

lorina, fa-ti si o mie de poze, ca dupa ce nasti, tot n-o sa-ti vina sa crezi ce burta ai avut...eu ma uitam mereu la pozele de dinainte sa nasc si ma miram de parca n-am mai vazut

Alina Arina Ilinca si Anya Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Pt iubitoarele si doritoarele de zapada - filmulet
si foto
Nu sunt de calitate super pt ca le-am facut cu telefonul. Dar tot se vede ceva

Alina.a si eu as face la fel, numai ca e cam mare distanta, DPN-ul meu fiind pe 18 iulie ultima data. Nu stiu daca sta bebelina mea pana pe 23 macar. Dar am sa vorbesc cu ea poate, poate... Oricum, am auzit ca racusorii-copil sunt f sensibili si f atasati de familie. Cred ca e exact ce-mi doresc - sa ma bucur cat mai mult de atentia si iubirea lui bebe

Anya bine ca mi-ai spus, sa ma pregatesc psihic si material cu poze. Mai trebuie sa-l fac pe sotul meu fotograf ca din pozele mele ies decapitata

Lavinia-nasica de moflea
burticaLorina 19+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

quote:
Originally posted by Luna1



Voi vreti leuti pe aici, eu ce ma fac cu doi, ca abia ma inteleg cu unu. Poate strang din picioare si il fac mai tarziu, iese balanta.



Luna 15 sapt +Cosmin





cred ca o sa=ti urmez exemplul cu stransul din picioare! Desi pe caldurile ce ne asteapta la vara, poate ma razgandesc si nu mai vreau neaparat leut.

18+

http://pg.photos.yahoo.com/ph/brazuca22/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Am facut pe stepper 10 min fara pauza...eu zic ca nu e mult pt inceput. Sunt OK. Nu am exagerat si cand simteam pulsul ca o ia razna, incetineam. Acum parca ma simt mai usurik putin. Iar apa....beau in prostie. De cand beau apa peste 2 l pe zi, am inceput sa nu mai am probleme asa dese cu pulsul marit...deci poate ca era de la lipsa de lichide, totusi.

18+

http://pg.photos.yahoo.com/ph/brazuca22/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BBPuck spune:

Bravo, brazuca, ca poti face miscare, e super-bine! Eu am atat de putina energie cand ajung acasa de la birou (in jur de ora 8 seara), incat nu-mi mai arde de nimic. Plus ca m-au apucat din nou greturile, ca la inceput. Ma lasasera de vreo trei saptamani si speram ca alea au fost, dar m-am inselat. Voi ati patit asa ceva?

BBPuck
18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paticut spune:

salut toate burticutele din acest forum. sunt o viitoare foarte fericita mamica de baietel. DPN-ul meu undeva 12 .08.2007.

va citesc de cand stiu ca sunt insarcinata (sf. Nicolae anul trecut). va multumesc pentru sfaturile voastre la care mi-ati raspuns fara sa intreb si pentru minunatele povesti.




Mergi la inceput