Mamici de iulie-august 2007 (22)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

bravo simo!asa ne molipsim si noi cu voie buna!
adevarul ca si eu ma simt mai bine de cand sunt in trim II.acum ca nu mai am nici dureri e mirific!aseara dansam vals cu dragalashul meu....

alina 18+ cu bb Elisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Alina ma bucur tare mult ca ai depasit perioada cu dureri.
tocmai am aflat ca o prietena de-a mea e si ea insarcinata . eu am sunat-o sa ii zic ca-i baietel si cand colo ea cu vestea si mai mare!


Simona 16+ Matei Hisham

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

super cand sunt mamici care au copii de aceeasi varsta!din arad la acest subiect numai eu sunt inscrisa.....dar pritena mea are DPN-ul cu o saptamana mai mare si o alta cunostinta cu 3 saptamani.toata ziua vorbim la tel despre sarcina,daca a miscat,ce mai mancam,cum ne mai e....
la "cabinetul de psihologie" niste fete de pe forum tare dragutze sau mobilizat si au facut un site unde toata lumea pune sau da jos carti in format electronic binenteles,despre copii.de la povesti la carti de psihologia copilului.
adresa este urmatoarea www.4shared.com
login desprecarti@yahoo.com
parola romania.



alina 18+ cu bb Elisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Karligutza nu eram suparata deloc. Voiam de fapt sa-ti "tai" pofta de zapada. Eu una ies cu prudenta pe gheata asta, ca nu cumva sa cad si sa fac rau la bebe

Si daca vi se pare ceva in neregula cu mesajele mele, asa sunt eu, nu prea stiu sa glumesc Sunt o leoaica blajina, asa cum sunt cei din prima decada, nu-mi place barfa, nici sa spun cuvinte care ranesc si sunt fff toleranta. Viata mea merge pe principiul ca fiecare e unic si nu are rost sa incerc sa schimb viata celor cu care intru in contact doar pt ca ceva nu-mi convine mie. Fiecare cu ideile si stilul sau. Eu una va simpatizez pe toate, chiar daca nu va cunosc personal
Asa, acum sper ca ma cunoasteti mai bine

Simo in cazul asta suntem doua. Si eu traiesc intr-o stare de euforie si asta si pt ca ma simt mai bine, nu mai am dureri de alea urate. Ma rog la DD sa-mi fie tot asa pana in iulie

Si daca tot vorbeam de lipsa mea de umor, sa va spun un banc citit ieri:
Doua bete de chibrit, unul intreg si celalalt ars. Cel ars e incovoiat de durere. Batul intreg ii spune celuilalt:
- Vezi, ti-am spus eu sa nu te mai scarpini in cap...

Sa aveti o zi buna

Lavinia-nasica de moflea
burticaLorina 19+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Alina de adresa...acu imi bag nasul.

Simona 16+ Matei Hisham

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

quote:
Originally posted by lorinaoo1
Doua bete de chibrit, unul intreg si celalalt ars. Cel ars e incovoiat de durere. Batul intreg ii spune celuilalt:
- Vezi, ti-am spus eu sa nu te mai scarpini in cap...

Sa aveti o zi buna

Lavinia-nasica de moflea
burticaLorina 19+








Simona 16+ Matei Hisham

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otim spune:

alina.aprezent la " filmele " de actiune si groaza traite noaptea , dimineata e si mai nasol ca parca am muncit toata noaptea .

Fetelor aveti grija cu "bubitele " nu este chiar foarte bine in sarcina .


17 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Buna dimineata, felicitari tuturor mamicilor care au aflat culoarea caruciorului si bun venit mamicilor "noi".

Lorina, vad ca n-ai glumit, ai tinut zapada si-au dat frigul si la noi. M-am speriat cind am vazut ce frig a fost in nord, brrr
Simo, foarte frumos numele ales pentru flacau, sa fie sanatos!
Jeni, o saptamina buna si tie.
Anto, te asteptam cu vesti de la doctor.
nma, felicitari pentru eco si fetita. N-am mai auzit de placenta prea mare, ei eu o aveam groasa sarcina trecuta dar nimeni nu a zis ca ar fi de rau, ci de bine. Citi cm are?
anculici, mai incearca, nu se vad pozele.

Am reusit sa "recuperez" greutatea pierduta, am din nou +1,5 kg (la 17s). La colegi nu le-am spus inca, port o jacheta larga si nimeni nu indrazneste sa ma intrebe daca sint gravida, ca sa nu faca vreo gafa (avem citeva fete mai plinute in firma).

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Simo acu sunt logata eu pe site-ul de la Alina.a Acu descarc un ghid practic de cresterea copilului pana la 5 ani . Alina.a de adresa, e f utila

Lavinia-nasica de moflea
burticaLorina 19+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

quote:
Originally posted by Ioana75
Simo, foarte frumos numele ales pentru flacau, sa fie sanatos!
Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)





Simona 16+ Matei Hisham

poze

Mergi la inceput