Mamici de iulie-august 2007 (22)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

Carmena, am un link cu poze pe adresa comuna. parca in folderul cu "adrese mamici" il gasesti.

eu n-am cumparat haine speciale pt gravide. am fost la rococo (de unde imi luasem sarcina trecuta ceva dragut) si am fost dezamagita. la fel si in magazinul cocor la et 3, au un stand ceva mai reusit, dar foarte scumpe si lalai. nu aveau nici un 36 sau 38. eu nu prea sunt adepta salopetelor pentru gravide, ca mi se pare ca arat ca un sac in ele, asa ca am luat haine normale: pantaloni elastici cu talie joasa, din velur cu talie joasa si usor elastici, bluzite de bumabac cu lycra. mai am de la sarcina trecuta cateva, dar sunt subtiri. imi luasem atunci si niste blugi speciali, dar care vin cu elastic peste burta si nu prea i-am suportat. mi se pare mai sexy asa, cu pantaloni sub burta si eventual cu o parte din burta goala nici n-as vrea sa investesc in haine speciale de gravide care sunt si scumpe si pe care nu cred ca le voi mai folosi vreodata (decat daca ma impuiez in continuare, ceea ce nu doresc, cel putin deocamdata )

Alina Arina Ilinca si Anya Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

neatza iubitele! sa aveti o saptaman frumoasa, linistita si sa aflam culoarea la cat mai multe carucioare.

Simona 16+ Matei Hisham

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea c spune:

Neata fetelor!

Eu stau acasa astazi...mi-am luat o zi libera . M-am intalnit ieri cu decoratorul si am stabilit totul pt. botez, huse, baloane, etc. Trebuie sa mai gasesc un cameraman ca nu am fost multumita de cel de la nunta. Poate imi recomadati voi pe cineva .
Carla ai fost cumva si la magazinul Victoria? Mie mi s-au parut mai dragute hainele de acolo, iar pantalonii erau in jur de 80 ron.



Andreea 22+ Radu Stefan
pregatiri nunta...
nunta noastra 2 iulie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otim spune:

Buna dimineata tuturor si

Cafeaua este gata , specialitatea casei , lunga , slaba si cu mult lapte , indulcit cu zaharina .


17 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns orchis spune:

Orchis daca o astfel de durere se repeta, e bine sa mergi la medic de urgenta. Din cate spui tu poate fi o contractie. Ca sa te lamuresti, la o contractie simti nevoia sa te faci covrig de durere si se intareste burtica.

Lavinia-nasica de moflea
burticaLorina 19+



lorina merci mult! si eu m-am gandit ca sunt contactii insa speram ca ma insel... nu pot sa-mi dau seama de unde?! ma voi duce la dr. sa ma lamureasca inainte de a intra in panica!
Simo78

O zi buna tuturor!


orchis
18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

'neataza!si eu tocmai mi-am baut "ceaiul" de dimineatza numit cafea.
karligutza eu sunt din valcea de 10 ani stau in arad,dar trebuie sa recunosc ca ardelenii gatesc fff bine!eu aveam 48 de kg la 1,73 dar de vreo 5 ani de cand sunt si cu mancaciosul de sot al meu greu mai scadeam sub 60......aici se pune fff mare accent pe mancare,dar au si specialitati fff bune.mie imi face gulash de casa socra-mea,dar cu sigurantza traditia nu va merge mai departe ca mi se pare imposibil sa-l fac!
dar pt fetele care mai tranzitati aradul sau ajungeti in szeged sa ma contactati sa va dau niste adrese de restaurante care au o bucatarie exceptionala!
pe mine visele astea ma omoara...noaptea mi se deruleaza adevarate filme de actiune sau groaza,nu am prins nici o comedie pana acum....

alina 18+ cu bb Elisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculici spune:

Stie cineva ce analiza de sange tb facuta ca sa vezi daca ai avut varsat de vant (varicela) Sotul unei colege de servici a facut varicela si imi este tare frica pt ca eu nu mai stiu daca am avut aceasta boala In schimb acum vreo jumate de an am avut Herpex Simplex Credeti ca asta inseamna ca in copilarie am avut boala Stiu ca herpesul este produs de acelasi virus ca si varicela

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

quote:
Originally posted by Anculici

Stie cineva ce analiza de sange tb facuta ca sa vezi daca ai avut varsat de vant (varicela) Sotul unei colege de servici a facut varicela si imi este tare frica pt ca eu nu mai stiu daca am avut aceasta boala In schimb acum vreo jumate de an am avut Herpex Simplex Credeti ca asta inseamna ca in copilarie am avut boala Stiu ca herpesul este produs de acelasi virus ca si varicela

15+



Nu ma speria cu herpesul ca eu tocmai am facut unul pt prima oara in viata mea!

18+

http://pg.photos.yahoo.com/ph/brazuca22/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

anculici se face dozarea IgM si IgG pt a vedea daca infectia e recenta sau a fost un contact cu virusul in trecut si persoana are astfel anticorpi impotriva lui.
uitati ce am gasit despre celulele stem,pt cine intereseaza http://www.cordbloodcenter.com/

alina 18+ cu bb Elisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

incercati sa fiti mai calme, iubitele! prietenul sotului meu a facut varicela exact in perioada in care am ramas insarcinata. sotul meu nu a facut cand a fost mic, dar nu s-a molipsit nici acum. de herpes ce sa mai zic, in primul trimestru am avut in serie. nici nu apuca sa imi treaca unul ca imi iesea altul....si va zic sincer, in viata mea nu am avut rezulate la analize mai bune decat acum.
eu am intrat cred in extazul trimestrului II...efectiv simt ca plutesc si am o stare generala de milioane!
va pupacesc pe toate in speranta sa va molipsesc si pe voi


Simona 16+ Matei Hisham

poze

Mergi la inceput