Gasirea partener(ului)/(ei) prin matrimoniale

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Eu nu am cunoscut sot/iubit pe internet, ca nu am cautat asa ceva. Dar mi-am facut prieteni in viata reala, dupa ce i-am cunoscut pe internet. Asa ca am parere buna in general. Trebuie atentie si rabdare sa cunosti omul, ca si in viata reala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

Nu exclud varianta ca poate iesi ceva bun dar in ceea ce ma priveste nu-i de mine. Mi s-a sugerat si mie dupa divort sa incerc metoda respectiva dar nu m-am aplecat nici o secunda asupra acestei idei.
Prefer intalneala "pe viu, in carne si oase" .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Sali, faptul ca il cunosti pe net nu exclude intalnirea reala. Ba mai mult, poate conversezi cu el, il cunost bine dintr-o viziune din care poate nu-l vei cunoaste niciodata in viata reala de zi cu zi.

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Netul e un loc, chiar daca virtual unde poti sa cunosti oameni. Aceeasi oameni din viata reala, numai ca asa cum a spus Ymcar, e mult mai usor sa faci fastforward printre ei.

" You must be the change you want to see in the world" Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NinaR spune:

quote:
Originally posted by Elise

"Pe net" nu se afla o specie aparte: sint tot oamenii pe care ii vezi pe strada... uneori ascunsi de ceva mai multe masti, atit.


Elise & BBLisa


Ai punctat foarte bine!

Nina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina78 spune:


Nu mi se pare nimic anormal. Din contra parca e ceva mai usor, cel putin la o anumita virsta cind nu mai iesi asa des si nu mai ai la fel de mult timp, sau cercul de prieteni este destul de "inchis".

"O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

si eu tot pe net mi-am cunoscut sotul, acum 4 ani! si, vorba Elisei, nu-i vreo specie aparte din pricina asta , dar e aparte pt. ca-i al meu!

www.youtube.com/watch?v=wsTVfwWlfy4" target="_blank">19+ www.youtube.com/watch?v=9vNE-mRdkBk" target="_blank">

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

De la nunta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

quote:
Originally posted by Gabi_K

Sali, faptul ca il cunosti pe net nu exclude intalnirea reala. Ba mai mult, poate conversezi cu el, il cunost bine dintr-o viziune din care poate nu-l vei cunoaste niciodata in viata reala de zi cu zi.

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)



Cred ca ai dreptate .Ceea ce ai spus este o abordare la care nu m-am gandit.In sensul ca nefiind face to face , protejat de anonimat intr-o oarecare masura, un om poate sa dezvaluie o latura a sa pe care mai greu ar arata-o la o intalnire fata in fata.
Acest topic a (de)generat in mintea mea o alta intrebare: blind-date-ul poate fi o varianta de a incepe o relatie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaisanais spune:


Cred ca ai dreptate .Ceea ce ai spus este o abordare la care nu m-am gandit.In sensul ca nefiind face to face , protejat de anonimat intr-o oarecare masura, un om poate sa dezvaluie o latura a sa pe care mai greu ar arata-o la o intalnire fata in fata.
Acest topic a (de)generat in mintea mea o alta intrebare: blind-date-ul poate fi o varianta de a incepe o relatie?
[/quote]

Eu am intalnit pe net foarte multi oameni de calitate, este adevarat insa ca, ''pe vremea mea, mamaie!''nu exista net in Romania;si eu mi-am cunoscut sotul in urma unei intalniri in ! Atunci mi s-a parut romantic, acum avem deja 17 ani de casatorie! Asa ca, o astfel de intalnire poate fi o varianta.
Cred, insa, ca net-ul iti da posibilitatea sa cunosti un om care ti se poate ''potrivi'' si care poate fi georgrafic foarte departe de tine, astfel incat asa se ''maresc orizonturile de cautare'' si, in consecinta, si sansele de a gasi pe cineva potrivit.
Am o prietena care si-a cunoscut sotul actual pe net( ea mai fusese casatorita, are un baietel din prima casatorie, dar n-a fost sa fie !)si chiar sunt foarte-foarte fericiti impreuna!Poate ca nu si-ar fi gasit o pereche atat de potrivita, daca n-ar fi existat net-ul, pentru ca, la ritmul de viata pe care il avem, nu prea mai este timp de plimbari romantice prin parc,de mers in vizita, la serviciu nu mai avem timp unii de altii, decat in masura in care conlucram;cu alte cuvinte, plaja de cautare se ingusteaza pe zi ce trece...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

quote:
Originally posted by sali

quote:
Originally posted by Gabi_K

Sali, faptul ca il cunosti pe net nu exclude intalnirea reala. Ba mai mult, poate conversezi cu el, il cunost bine dintr-o viziune din care poate nu-l vei cunoaste niciodata in viata reala de zi cu zi.

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)



Cred ca ai dreptate .Ceea ce ai spus este o abordare la care nu m-am gandit.In sensul ca nefiind face to face , protejat de anonimat intr-o oarecare masura, un om poate sa dezvaluie o latura a sa pe care mai greu ar arata-o la o intalnire fata in fata.
Acest topic a (de)generat in mintea mea o alta intrebare: blind-date-ul poate fi o varianta de a incepe o relatie?



Da, poate fi.
In fond multe relatii asa incep, ca doi oameni isi fac cunostinta. Doar in cazul in care au conversat deja pe net, situatia e mai altfel, fiindca va cunoasteti in oarecare masura.

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput