Placerea sexuala in diversitatea ei cap. 2

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ymcar spune:

quote:
Originally posted by boticelina

Si vreau sa va intreb si eu, cati dintre voi ati avut "hands-on experience" cu o prostituata? Cati dintre voi ati stat de vorba cu una/unul?


pisici si floricele
"If you are unware of your choices, then you have none"



E! si cati crezi ca vor recunoaste?! Am mai scris eu candva pe un topic... ascunderea dupa un nick nu insemna neaparat anonimat. Niciodata nu stii cine te recunoaste (mai ales ca s-au vazut destule cazuri, chiar aici). Nu poti sti cine te citeste. Sau... dimpotriva, stii EXACT cine te citeste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina78 spune:


Eu am avut o colega de facultate. Nu am putut gindi niciodata despre ea ca fiind prostituata, nici acum nu gindesc asa, desi era lesne de demonstrat ca asta facea.
Era venita dintr-un satuc micut, culmea ca din Dobrogea. Fara rude in oras, supravietuise in liceu in acelasi ritm - avind cite un iubit sau ma rog, amant care s-o intretina.
In facultate crescuse putin standardele si o recunostea si ea, dar voia sa se si distreze putin. Nu era de centura. Se cupla cu tipi prin cluburi, baruri de noapte. De cele mai multe ori se intilnea de mai multe ori cu acestia si-i provoca in permanenta.
Am privit-o ca om. Nu am putut nicicum s-o vad ca pe un obiect - asa cum eram tentata sa privesc inainte prostituatele, deh... mentalitate invechita - se vand, se distrug, se dau precum niste obiecte -.
Am devenit amice... e mult spus. Proveneam din medii diferite, eram diferite comportamental dar ma atragea mult, prin felul ei diferit de a fi, de a se purta.
De aceea avea momente cind dupa ore mai ieseam la o cafea. Si stateam de vorba zic eu, destul de sincer si deschis.
Ce sa va spun, ca spera sa termine facultatea si sa scape din acest cerc vicios??? Va asteptati la asta. Si sa va spun ca a terminat facultatea si are un post bun??? Nu stiu cit pentru ca e buna in ce face (ma refer la meseria din cartea de munca) si cit pentru ca director e un barbat...
Dar s-a folosit de toate resursele ei... si nu o pot uri, a luptat ... cum a stiut ea...


"O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adusca spune:

quote:
Si vreau sa va intreb si eu, cati dintre voi ati avut "hands-on experience" cu o prostituata? Cati dintre voi ati stat de vorba cu una/unul?


io n-am nicio problema daca ma cunoaste careva sau nu, de fapt daca ma gandesc bine, ma cunosc personal cel putin 30 de forumisti, iar una imi stie bine si sotul (pup Noro).

dar ar fi pacat sa ratez si sa nu va povestesc expierenta sotului meu c-o prostituata. si acum rad cu lacrimi de el.

eu plecata la tara cu copilul pt doo saptamani. el singurel in iasi.
participa la o aniversare la job unde colegii aduc o prostituata pt sef....ii cer lui cheia de la birou, da' pe el il lasa sa discute cu secretara in varsta sa-i distraga atentia.

mai spune un banc secretarei, mai baga un pahar de vin gandindu-se ce-i fac aia prostituatei in biroul lui prospat curatat....

ajunge acasa ametit bine si cauta anunturi in ziar.
alege unul hot..."perversa si bixexuala"
suna:
"-practicati si sexul oral?
- daaa"
se inteleg la suma de 500 lei (asta acum 5-6 ani), se urca al meu in taxi si zboara ca gandul catre Lidia.

cand ajunge in fata blocului, tipa iese la balcon si-i face semn sa urce la et 5. intra in scara, liftul urca sus si acolo ramane, intuneric bezna. da' a meu nimic, se gandea cat e de perversa Lidia. isi ea viteza pe scari.
ajunge sus, Lidiusca ii deschide si la al mei ii cade fata.
nuuuuuuuuu, nu ca era ditamai matahala, nuuuuuu.
tipa avea un abbces de toata frumusetea.
al meu baiguie:
"-dar ai zis ca practici si oral"
tipa:
"-putem incerca"
"-si ce sa fac? sa-ti scot eu puroiul?"
la care tipa ia atitudine:
"-uite ce, daca nu vrei e problema ta, dar eu m-am pregatit, imi dai banii"
in camera alaturata a inceput sa se aduda zgomote.
la al meu i-au sarit instant aburii din cap, i-a lasat banii pe notiera, iar pana la iesirea din bloc i s-a parut o vesnicie.

a jurat ca nu mai incearca.





fetele de pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymcar spune:

quote:
Originally posted by adusca

quote:
Si vreau sa va intreb si eu, cati dintre voi ati avut "hands-on experience" cu o prostituata? Cati dintre voi ati stat de vorba cu una/unul?


io n-am nicio problema daca ma cunoaste careva sau nu, de fapt daca ma gandesc bine, ma cunosc personal cel putin 30 de forumisti, iar una imi stie bine si sotul (pup Noro).

dar ar fi pacat sa ratez si sa nu va povestesc expierenta sotului meu c-o prostituata. si acum rad cu lacrimi de el.

eu plecata la tara cu copilul pt doo saptamani. el singurel in iasi.
participa la o aniversare la job unde colegii aduc o prostituata pt sef....ii cer lui cheia de la birou, da' pe el il lasa sa discute cu secretara in varsta sa-i distraga atentia.

mai spune un banc secretarei, mai baga un pahar de vin gandindu-se ce-i fac aia prostituatei in biroul lui prospat curatat....

ajunge acasa ametit bine si cauta anunturi in ziar.
alege unul hot..."perversa si bixexuala"
suna:
"-practicati si sexul oral?
- daaa"
se inteleg la suma de 500 lei (asta acum 5-6 ani), se urca al meu in taxi si zboara ca gandul catre Lidia.

cand ajunge in fata blocului, tipa iese la balcon si-i face semn sa urce la et 5. intra in scara, liftul urca sus si acolo ramane, intuneric bezna. da' a meu nimic, se gandea cat e de perversa Lidia. isi ea viteza pe scari.
ajunge sus, Lidiusca ii deschide si la al mei ii cade fata.
nuuuuuuuuu, nu ca era ditamai matahala, nuuuuuu.
tipa avea un abbces de toata frumusetea.
al meu baiguie:
"-dar ai zis ca practici si oral"
tipa:
"-putem incerca"
"-si ce sa fac? sa-ti scot eu puroiul?"
la care tipa ia atitudine:
"-uite ce, daca nu vrei e problema ta, dar eu m-am pregatit, imi dai banii"
in camera alaturata a inceput sa se aduda zgomote.
la al meu i-au sarit instant aburii din cap, i-a lasat banii pe notiera, iar pana la iesirea din bloc i s-a parut o vesnicie.

a jurat ca nu mai incearca.





fetele de pe DC

Viata e ca carosabilu'...unii vine....altii trece....



Pai vedeti?! Daca e legea tampita si e ilegal... Ca altfel putea suna la protectia consumatorului!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrath spune:

quote:
Originally posted by ymcar

quote:
Originally posted by adusca

quote:
Si vreau sa va intreb si eu, cati dintre voi ati avut "hands-on experience" cu o prostituata? Cati dintre voi ati stat de vorba cu una/unul?


io n-am nicio problema daca ma cunoaste careva sau nu, de fapt daca ma gandesc bine, ma cunosc personal cel putin 30 de forumisti, iar una imi stie bine si sotul (pup Noro).

dar ar fi pacat sa ratez si sa nu va povestesc expierenta sotului meu c-o prostituata. si acum rad cu lacrimi de el.

eu plecata la tara cu copilul pt doo saptamani. el singurel in iasi.
participa la o aniversare la job unde colegii aduc o prostituata pt sef....ii cer lui cheia de la birou, da' pe el il lasa sa discute cu secretara in varsta sa-i distraga atentia.

mai spune un banc secretarei, mai baga un pahar de vin gandindu-se ce-i fac aia prostituatei in biroul lui prospat curatat....

ajunge acasa ametit bine si cauta anunturi in ziar.
alege unul hot..."perversa si bixexuala"
suna:
"-practicati si sexul oral?
- daaa"
se inteleg la suma de 500 lei (asta acum 5-6 ani), se urca al meu in taxi si zboara ca gandul catre Lidia.

cand ajunge in fata blocului, tipa iese la balcon si-i face semn sa urce la et 5. intra in scara, liftul urca sus si acolo ramane, intuneric bezna. da' a meu nimic, se gandea cat e de perversa Lidia. isi ea viteza pe scari.
ajunge sus, Lidiusca ii deschide si la al mei ii cade fata.
nuuuuuuuuu, nu ca era ditamai matahala, nuuuuuu.
tipa avea un abbces de toata frumusetea.
al meu baiguie:
"-dar ai zis ca practici si oral"
tipa:
"-putem incerca"
"-si ce sa fac? sa-ti scot eu puroiul?"
la care tipa ia atitudine:
"-uite ce, daca nu vrei e problema ta, dar eu m-am pregatit, imi dai banii"
in camera alaturata a inceput sa se aduda zgomote.
la al meu i-au sarit instant aburii din cap, i-a lasat banii pe notiera, iar pana la iesirea din bloc i s-a parut o vesnicie.

a jurat ca nu mai incearca.





fetele de pe DC

Viata e ca carosabilu'...unii vine....altii trece....



Pai vedeti?! Daca e legea tampita si e ilegal... Ca altfel putea suna la protectia consumatorului!

My life smells acceptable



...si isi primea si banii inapoi sau se schimba produsul

Andreea si Tefanu' nazdravanu'(8.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymcar spune:

Bine, acu serios vorbind, daca lucra legal tipa respectica nu isi primea viza saptamanala de la medic. Iar daca problema aparea imediat dupa ce isi lua viza nu avea voie sa profeseze si trebuia sa se duca imediat iar la medic. Altfel este punere in pericol deliberata a sanatatii publice = caz de parnaie. La fel (dar din pdv legal mai grav) ca vanzatoarea de alimente care profeseaza desi stie ca are hepatita, spre exemplu.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adusca spune:

se pare ca tipa nu a auzit de sistemul de management al calitatii ISO 9000

fetele de pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

aaaa... cu prostituate n-am prea discutat, in afara de niste colege de facultate care practicau sportul asta intre cursuri fara nici o problema... Iar acu's intelectualii tzarii.

A, si a, mai discutat la un moment dat cu una, batrina, pe care nici nu-mi vine sa o numesc prostituata... ca parea cucoana respectabila. Totusi, asta era.

Si cu un gigolo din Bv - de curiozitate, da' asta a fost chiar interesant (dpdv psihologic, of course ) Vroiam sa negociez si sa vad daca e chiar gigolo pe bune - pina la urma a ajuns si el la concuzia ca e, da, da' numai pt. "cliente" mai in virsta cu vreo 20j de ani, cu restu' la o adica e simplu mascul vinator.
Altfel, era un tip simpatic.


Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca74 spune:

quote:
Originally posted by boticelina

Eu vad toleranta altfel. Si te intreb: te-ai imprieteni cu o familie de gay sau swingers sau whatever, daca ar vrea copii nu te-ai indoi de abilitatile lor de parinte si i-ai sfatui sa adopte? Ti-ai lasa copilul la un pyjama party in casa acestor amici? Cum, in ce termeni i-ai explica copilului diferenta dintre familia voastra si cea de gay?

Aici e diferenta intre a tolera si toleranta, si dupa parerea mea, mai ai putin de lucru la capitolul asta (no offence)




Draga mea, raspunsul la intrebarea ta de mai sus este categoric NU.
Iti spun si de ce: la varsta pe care o avem nu prea mai exista prietenie in sensul pur intre oameni. Daca suntem prieteni cu cineva este din motive circumstantiale: de loc, de timp si de mod.

Bun... Odata inteleasa treaba asta cum trebuie, suita logica este ca daca dezvolt o relatie de prietenie cu cineva o fac pentru ca:

1) am ce invata in bine de la persoana respectiva
2) compania ei ma face sa ma simt mai bine
3) avem un bakcground comun si subiecte de discutie comune

In situatia prezentata de tine, niciuna din cele 3 premize de mai sus nu este aplicabila. Ce sa fac cu " o familie de gay sau swingers sau whatever"? Nu am avut niciodata asemenea ocupatii extrem de rasarite si nici nu am de gand sa incep curand. Sa le am, I mean.

Iar ca sa incep sa "tolerez" asa numai de dragul de a tolera, ma scuzi, nu ma pasioneaza rolul maicii Tereza.

Interesul poarta fesul. Iar interesul meu este sa devin mai buna in ceea ce sunt, in ceea ce fac, mai desteapta, mai ..., mai...
Cu "familia de gay sau swingers sau whatever" interesul meu ar suferi profund.

============
How wrong it is for a woman to expect the man to build the world she wants, rather than to create it herself.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Anca, tu n-ai inteles intrebarea. Nu ma refeream la o prietenie bazata pe interese sexuale.

Sa zicem ca ai vecini un cuplu de swingers, foarte educati, cu care e o placere sa porti o conversatie, de care sa zicem ca nu stii ce fac in dormitor si ca nu vin sa-ti propuna s-o faceti toti patru. Dar afli intamplator ce le place in materie de sex.

Le inchizi usa-n nas la urmatoarea vizita pe care vor sa ti-o faca? Ii interzici copilului tau sa mai vorbeasca cu copilul lor?

Raspunsul tau este o mostra de intoleranta "ca la carte"!

pisici si floricele
"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput