Placerea sexuala in diversitatea ei cap. 2

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

quote:
Originally posted by redi

Insa noi doar am discutat

Redi, nu-ti recomand sa te lasi prada curiozitati daca nu esti convinsa ca poti face fata situatiei. Am expus motivele si sus. Daca e o "ea" s-ar putea sa te marcheze imaginea lor impreuna, la fel cum si pe sotul tau s-ar putea sa-l marcheze imaginea ta cu altul. Sa fim seriosi, cum spunea cineva e ca o "tradare pe fatza".
Din multe puncte de vedere cred ca sunt destul de libertin in gandire, dar daca ar trebui sa fac sex in 3 cu inca un barbat pe langa noi, ma gandesc ca...mi-ar disparea starea aceea de excitatie (ca sa nu spun altceva in limbaj de strada). Poate daca nu as fi legat de "ea" ar fi alta situatie, dar, repet, nu cred ca mi s-ar parea excitant sa vad femeia pe care o iubesc facand-o cu altul sub ochii mei.
Iar cu inca o femeie, ma gandesc ca la fel ar simti ea. Asa ca mai bine gasim alte variante, de exemplu dubla penetrare apeland la jucarii erotice, pe care nici un barbat nu ar fi gelos. Asta daca este intr-adevar nevoie de diversificare pana la limitele alea.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Alex, perfect adevarat, ai intuit la fix de ce a fost o experienta unica. Pt ca iubitul meu si prietenul nostru si-au aratat la un moment dat coltii unul catre celalalt. aveau ceva de impartit. Pe mine m-a amuzat dar ei au fost aprigi dusmani, chiar daca numai o secunda.

Daca sotul meu ar avea o prietena pe care s-o cunosc si de care sa-mi placa, n-as zice insa nu unei astfel de experiente.

Dovada ca unii pot s-o dea in bara de mai multe ori pana sa priceapa ceva.

pisici si floricele
"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

quote:
Originally posted by boticelina


Daca sotul meu ar avea o prietena pe care s-o cunosc si de care sa-mi placa, n-as zice insa nu unei astfel de experiente.




Dar bag mana in foc ca ai regreta dupa...

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

quote:
Originally posted by Alex2

quote:
Originally posted by boticelina


Daca sotul meu ar avea o prietena pe care s-o cunosc si de care sa-mi placa, n-as zice insa nu unei astfel de experiente.




Dar bag mana in foc ca ai regreta dupa...

Alexandru



Nu stiu, eu n-o bag (in foc) Si in general nu prea regret deciziile pe care le iau. Le iau intr-un context si dupa ce le acord ceva timp pentru consideratie, deci odata luata, e o decizie acceptabila in circumstantele de la vremea luarii ei.

Functioneaza si ca scuza pt deciziile proaste

pisici si floricele
"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

boticelina,

l-am intrebat pe barbatu-meu, de curiozitate, daca i se pare normala reactia sotului tau...
si a facut ...
dupa aia a intrebat "ce vrei sa spui ?!",
dupa aia a intrebat direct : "auzi, sper ca TU NU ..."

si am ajuns la concluzia ca daca mai aduc subiecte d'astea in discutie divortez si eu.


asta in caz ca banuiai ca e al tau exagerat.

Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Elise, banuiam eu ca nu exagereaza prea tare. Si problema mea e ca probabil am fost pana acum inconjurata de persoane foarte "permisive" si apropiate mie ca si conceptii.

A venit vremea sa ma dau si eu cu capul de pragul de sus. O asteptam, credeam ca sunt pregatita, dar nu ma asteptam ca tocmai partenerul meu sa fie cel ranit mortal. El, dintre putinii de care imi pasa, alaturi de parintii mei.

pisici si floricele
"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymcar spune:

Daca va intereseaza si parerea mea eu zic ca este total exagerat. Dar poate sunt eu anormal....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redi spune:

quote:
Originally posted by Alex2

quote:
Originally posted by redi

Insa noi doar am discutat

Redi, nu-ti recomand sa te lasi prada curiozitati daca nu esti convinsa ca poti face fata situatiei. Am expus motivele si sus. Daca e o "ea" s-ar putea sa te marcheze imaginea lor impreuna, la fel cum si pe sotul tau s-ar putea sa-l marcheze imaginea ta cu altul. Sa fim seriosi, cum spunea cineva e ca o "tradare pe fatza".
Din multe puncte de vedere cred ca sunt destul de libertin in gandire, dar daca ar trebui sa fac sex in 3 cu inca un barbat pe langa noi, ma gandesc ca...mi-ar disparea starea aceea de excitatie (ca sa nu spun altceva in limbaj de strada). Poate daca nu as fi legat de "ea" ar fi alta situatie, dar, repet, nu cred ca mi s-ar parea excitant sa vad femeia pe care o iubesc facand-o cu altul sub ochii mei.
Iar cu inca o femeie, ma gandesc ca la fel ar simti ea. Asa ca mai bine gasim alte variante, de exemplu dubla penetrare apeland la jucarii erotice, pe care nici un barbat nu ar fi gelos. Asta daca este intr-adevar nevoie de diversificare pana la limitele alea.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...


Ajung mereu la concluzia asta cand "intoarcem discutia pe toate partile" ,ca de fapt el ,masculul din el nu ar putea accepta si ma intreb de ce ,si imi raspund tot eu (ca el nu zice nik),din iubire pentru mine nu m-ar putea vedea .
Nu am alt raspuns nici alta pista .
In franta oamenii nu sunt mai deschisi decat noi sau altii ,noi traim aici de ceva ani ,insa am observat ca au nevoie de "diversificarea "asta ,iar cei care reusesc sa accepte consecintele sunt fericiti ,care nu ,se distrug.
Eu nu as numi-o diversificare ,nu face parte din ceea ce se face in doi ,precum sexul oral sau anal ,pozitii sau obiecte erotice.
E o alta viziune despre sex.
Si nu ,nu ma risc ,nici eu nu am digerat inca bine treaba cu doua plus el .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

quote:
Originally posted by ymcar

Daca va intereseaza si parerea mea eu zic ca este total exagerat. Dar poate sunt eu anormal....




join the club, ca si-asa ne numeram pe degete.

Nu fac din "diferenta" mea o mandrie, nici nu stiu daca am avut ceva de castigat, stiu doar ca mi se potriveste.

pisici si floricele
"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisimuky spune:

Boticelina, imi pare rau ca treci printr-o astfel de situatie, dar cred ca sotul tau stie (din moment ce te-a ales ), ca decenta la pat ucide dragostea. E greu de crezut ca o data divortati si continuand sa traiti impreuna nu ti-ar reprosa in continuare episodul cu pricina. Te-ai intrebat daca esti oare dispusa sa accepti asa ceva ? Pentru ca oricat de tare l-ai iubi la un moment dat te-ai satura, exista o limita in toate. Mare dreptate avea Alex2 cand vorbea de situatii in care se practica tinutul in sah. Eu practic sportul asta de o vreme incoace si chiar da rezultate ( nesperat de bune ). Tot o bulina alba primeste Alex2 si pentru faza cu sinceritatea, prea multa strica. Si ca sa fim on topic, da, fac sex oral si nu cred ca e o rusine. Celor care argumenteaza faptul ca nu le place e ( cred eu ) pentru ca au prejudecati diverse si asociaza "scarbavnicul madular"
cu tot ce poate fi mai urat, mai umilitor etc. Desi, parerea mea, nu e decat o alta particica din trup ( ca oricare alta ). Nu pledez pentru sex oral cu oricine-ti iese in cale, categoric, insa facut cu persoana pe care o iubesti 100 % e O.K. Sexul oral e sarea si piperul vietii sexuale ( parerea mea ).

Mamica de nazdravan Rares si Mihnea

Good things last forever.

Mergi la inceput