Placerea sexuala in diversitatea ei cap. 2

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

quote:
Originally posted by nume

Cum ai putut sa-i spui?! :)

...Spune-i ca l-ai mintit, ca ti s-a parut de bon ton sa-i spui ca ai facut-o si pe asta...




Am apucat sa-i spun, asa trebuie sa ramana. Si apoi, pe mine chiar nu ma deranjeaza sa stie, nu mi-e rusine de ce-am facut, si daca nu le faceam atunci, le faceam altadata, ca nu mi-ar fi dat pace curiozitatea. Poate incercam sa-l angrenez chiar pe el. Si mai sunt si altele pe care n-am apucat sa le dau pe bot.

Hei, in definitiv astea ma fac sa fiu ceea ce sunt acum; de aia e fascinat de mine. Mi-ai vazut semnatura ?

pisici si floricele
"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redi spune:

Lupta si tu pe aceeasi linie spunandu-i ca e exact acelasi lucru cand a facut-o el cu doua femei .Eu nu vad unde-i diferenta ?
Daca o facea-i tu cu doua femei accepta mai usor ?

Cel mai greu este ca esti indragostita de el ,din ce spui si el de tine ,dar e si un avantaj cu toate ca suferiti amandoi ,DEGEABA .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

quote:
Originally posted by nume

boticelina, ma tot gandesc... El ii cunoste pe cei doi? In ultima instanta, daca reia subiectul, spune-i ca-l iubeai pe unul dintre ei si el a insistat. Ca nu te-ai gandit bine si(dupa cum zici) oricum nu ti-a placut. Adica nimic nu e grav daca e din dragoste.




Nttz, wrong answer. I-am zis si i-a picat si mai tare fata. Cum poti face asa ceva din dragoste? Cine-ti cere sa faci asa ceva daca te iubeste DOAR PE TINE? El nu stie ca io am cerut, si ca partenerul de atunci a acceptat din DRAGOSTE PENTRU MINE. Ca vroia EA sa vada cum e.

pisici si floricele
"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

quote:
Originally posted by redi

Lupta si tu pe aceeasi linie spunandu-i ca e exact acelasi lucru cand a facut-o el cu doua femei .Eu nu vad unde-i diferenta ?
Daca o facea-i tu cu doua femei accepta mai usor ?

Cel mai greu este ca esti indragostita de el ,din ce spui si el de tine ,dar e si un avantaj cu toate ca suferiti amandoi ,DEGEABA .





Been there, done that. Nu merge. O oarecum ok ce a facut el, dar foaaarte diferit de situatia mea. Daca o faceam eu si inca un el si o ea ar fi fost mai bine. M-a bulversat cu aceasta scala de moralitate. El+doua=ok, eu+un el si o ea= asa si asa, eu+doi=inacceptabil.

Stiu ca suferim degeaba, si el sufera la modul real, a si plans de ciuda, el care n-a plans nici la inmormantarea tatalui lui. Si eu as vrea sa-i vindec sufletul dar asta nu inseamna ca trebuie sa renunt la mine.

pisici si floricele
"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nume spune:

pai si nu i-ai raspuns ca ti-ai dat si tu seama...Ca nici un barbat nu te-ar fi putut iubi cum te iubeste el?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

quote:
Originally posted by boticelina
El nu stie ca io am cerut, si ca partenerul de atunci a acceptat din DRAGOSTE PENTRU MINE. Ca vroia EA sa vada cum e.


Am si eu o curiozitate, daca vrei sa ma luminezi, dar partenerul tau de atunci nu a avut nimic impotriva, nici inainte si mai ales, nici dupa?

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

quote:
Originally posted by nume

pai si nu i-ai raspuns ca ti-ai dat si tu seama...Ca nici un barbat nu te-ar fi putut iubi cum te iubeste el?!



Ba da, dar era cam tarziu, deja se indoia ca ma iubeste. Si sa nu crezi ca nu stia cat de mult il iubesc, sau ca nu i-am spus-o de multe ori inainte si dupa momentul "h".

Ma gandesc ca poate e timpul sa ma retrag, taraindu-mi labutza rupta si blana jigarita, sa ma bag in cotetzul meu si... e, aici e greu, ca poate sa-mi fie bine si fara el, viata mea poate continua in directia pe care mi-o doresc si fara el, dar imi doresc sa faca si el parte din fericirea si bucuria mea, ca pe bune ca o merita.

pisici si floricele
"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

quote:
Originally posted by Alex2


Am si eu o curiozitate, daca vrei sa ma luminezi, dar partenerul tau de atunci nu a avut nimic impotriva, nici inainte si mai ales, nici dupa?



Nu, absolut niciuna. Ideile si curiozitatile lui sau ale mele erau puse "in opera" fara nicio retinere din partea celuilalt. Cum stii daca iti place/nu-ti place ceva daca nu incerci?

Edit: si-acum mi-aduc aminte de o carticica in care vazusem o pozitie care se numea "fericirea taietorului de lemne", o variatiune la in picioare pe la spate, in care ambii parteneri tin un picior (acelasi) in fata celuilalt picior, of nu-mi iese explicatia, dar simplu tare, si e haios, am ras de ne-am prapadit. Cum sa nu incerci asa ceva?

pisici si floricele
"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redi spune:

In timpul unei discutii ,cu partenerul meu, despre posibilitatea el cu doua ,a fost ok ,dar eu cu doi nu a fost de acord si am simtit GELOZIA lui ,nu ca ar fi gandit si reflectat la asta ci doar a spus NUUUUUU !
Exact cum tu descrii cum isi imagineaza pe cei doi cu tine ,asa am simtit ca m-ar vedea si el .Nu se sterge din memorie ,intre noi deja discutia a fost poate prea mult pentru orgoliul lui .
Am incercat si eu sa expun ca l-as vedea mereu cu cele doua si am primit acelasi raspuns :nu-i acelasi lucru.
Insa noi doar am discutat mai putem aduce argumente pro si contra desi nu cred ca ar schimba ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

quote:
Originally posted by boticelina
scala de moralitate. El+doua=ok, eu+un el si o ea= asa si asa, eu+doi=inacceptabil.


Si eu am avut o experienta de genul celei care a trait-o sotul tau, si as putea analiza situatia oarecum. Ideea ptr care sexul in 3 nu ar fi parte din normalitate este ca e sex. De ce sex? Ptr ca nu-i poti iubi pe cei 2 la fel, asta daca iubesti pe unul din ei. E sex, ok? Deci tu poti face sex pe rand cu 2 barbati, dar nu poti face in acelasi timp? De ce? De ce asta schimba sistemul de moralitate? De ce e imoral? Hai sa-it spun de ce cei largi la minte, cei care viseaza, isi doresc sa faca asta nu o fac. Ptr ca daca ar reusi sa isi depaseasca propriile inhibitii, e complicat sa gasesti pe cineva dispus sa accepte asta fara vreo urmare. De asta am intrebat ce a simtit partenerul tau de atunci dupa.
Daca nu e sex, si intre 2 dintre cei 3 exista o relatie, riscul este mare. Risc pe care eu nu mi l-as asuma. Adica, daca a treia persoana pe langa mine si partenera mea ar fi o femeie, am indoieli ca ea ar putea accepta asta, si, da, daca a treia persoana ar fi inca un mascul, am indoieli ca as accepta eu. Poate in acele momente, sub infleunta situatiei si a excitatiei mi s-ar parea fascinant (s-ar putea chiar sa imi piara cheful) nu stiu cum ar fi dupa, daca nu ar fi o piedica in a ne intoarce la viata de zi cu zi. Spuneam, am avut si eu o experienta, dar nu avem o relatie cu niciuna, de fapt a fost one-night-stand, si nu a fost initiativa mea.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput