Dura lex sed lex(Clubul Juristilor:)(6)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

fetelor, sunteti primele carora le spun, nici macar sotului nu i-am zis inca..
am facut dim la 6 un test sure check si din primele secunde au iesit II! oare sa fie adevarat?ceea ce ma macina e ca nu am nici un simptom inca...sa mai iau un test azi si sa-l fac in timpul zilei? sunt Z35 cred de acum..ne auzim dupa 8,30!



Nunta noastra - 2 iulie 2005;Luna de miere;Finutza Alexandra Ioana;Tunisia(2006);Revelion 06/07

Incercari bebik

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

kriss FELICITARIIIIII! daca au iesit 2 liniute normal ca e adevarat.
nu-ti mai face probleme cu simptomele ca nici eu nu am avut nici unul si bebe era acolo.
10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Kriss, URAAAAA!!!!!!! Sa dea Domnul sa fie adevarat! Nu ma pricep la teste, ca eu n-am facut. Dar simptome nu am avut nici eu decat tarziu, ma dureau sanii, astea au fost singurele simptome....si apoi mi-a crescut burta...haha...daca era dupa simptome, nu eram insarcinata nici in luna a 9-a!


Lora, mami de Iustina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eva03 spune:

Felicitari Kriss!!! Sarcina usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eva03 spune:

Trebuie sa sarbatorim azi.
Dau eu cafeaua si ceaiul, de data asta mai mult ceai si dupa program cine il da?.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelapriboi spune:

Felicitari Kriss!!!!!!!!!!!
vezi ce am facut noi toate la un loc?????????
.Nu te supara pe mine dar eu cred ca o sa faci gemeni.

Si acum am si eu o intrebare.
Daca in 1999 o firma a vandut un imobil,in atributiile cui intra sa anunte organele fiscale???????
Eu stiam ca ale cumparatorului,dar ne-am trezit de la fisc cu o instiintare ca desi noi am vandut in 1999 imobilul nu ne-am platit impozitul pe 2005 .
Si uite asa vorbesc eu la telefon cu nenea de la fisc ca nu ecorect sa platim impozitul si el sustine sus si tare ca conf noului cod fiscal intra in atributiile vanzatorului sa-si radieze imobilul.
Ii spun eu ca noi cand am vandut era un alt cod fiscal.Dar el nimic si nimic.Ca trebuie sa platesc.
Voi ce ziceti de asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Angela, mi se pare o prostie, cred ca nenea e batut in cap. Ar insemna ca toti care au vandut inainte de intrarea in vigoare a noului cod fiscal sa anunte retroactiv...cum asa? Legea se refera la ce va fi, nu la ceva ce a fost. Asa sunt astia de la fisc...mai "destepti"! Zi-i sa-ti arate el unde scrie ca tu trebuie sa anunti pentru un imobil vandut in urma cu atatia ani...


Lora, mami de Iustina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Trimite-i cadou lu' nenea ala o copie dupa contractul de vanzare-cumparare si in nici un caz nu te poate pune sa platesti tu din urma daca nu va apartinea imobilul.


Lora, mami de Iustina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelapriboi spune:

Lora asa i-am explicat si eu ca legea nu se aplica retroactiv.Dar stii tu cum sunt astia de la fisc "inteligenti".I-am dat si copie de pe contractul de v-c si tot degeaba.
trebuie sa ma duc sa am eu o discutie cu el asa intre 4 ochi ca sa-l lamuresc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

angela cel mai bine fa-i raspuns in scris ca atunci pricep mai repede si le e si frica cand incep sa se incarce cu acte.

10+

Mergi la inceput