PCOS

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

Buna fetele!
In primul rand sa aveti o primavara frumoasa si insorita si plina de bebelusi.

Revin azi cu un mesaj la voi care poate va fi ultimul (Doamne ajuta). Nu cred ca mai apuc sa fac analizele in Z2 deoarece Z2 nu exista , ci in schimb am 3 teste de sarcina pozitive. Nu stiu dc am PCOS, nu stiu dc am avut si sper sa nici nu aflu in curand.

Va pup pe toate.

Anca 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adrriana spune:

Anca,ma bucur ca ti s-a implinit visul...Felicitari!!!...Iti doresc o sarcina usoara si sa fii cea mai frumoasa ...O primavara minunata!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

alfa_anca,

Felicitari Ce bucurie!
Sa-ti dea DD un dd sanatos si mancacios si o sarcina si natere usoare.

Adrriana,

Cred ca tb trecta Anca la fericite gravidure.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Fetelor am citit un articol f interesant in care se vorbea de efectele benefice pe care le are cromul asupra nivelului insulinei.
Eu mi-am cumparat niste Bio-Chrom si o sa va tin la curent cu rezultatele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adrriana spune:

Gudinde,ce tratamanet naturist iei pentru ameliorarea PCOS?
Galuscuta,cum te mai simti de la Glucophage?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

quote:
Originally posted by Adrriana

Gudinde,ce tratamanet naturist iei pentru ameliorarea PCOS?
Galuscuta,cum te mai simti de la Glucophage?

Adriana



Adrriana,

Beau ceai de napraznic si uneori cretisoara.

Iau Omega 3 (15% din pers cu PCOS au afectat ficatul si studiile au aratat ca Omega 3 ajuta mult - lui adimercedes tb sa-i multumesc pt asta), capsule Bano cu usturoi si acum mai nou si Bio-Chrom.
Inafara de asta incerc sa mananc sanatos: brocoli, peste oceanic, legume, fructe etc. Din pacate stresul de la servici isi spune cuvantul si mai dau iama in cate un sandwich, un corn etc.

Fetelor Glucophage, Siofor etc sunt toate denumirile comerciale ale medicamentelor bazate de aceeasi substanta activa: metformin. Care este un antidiabetic si este folosit in PCOS pt nivelul insulinei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adrriana spune:

Gudinde,de unde cumperi aceste produse?...farmacie,plafar,net...poate ne dai niste link-uri...multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

De la plafar:

ceai de napraznic
ceai de cretisoara
sau se gasesc si gelule de napraznic

Aceste produse se pot cumpara si de la farmaciile care au o mica sectiune de plafar si ceaiuri.

De la farmacie:

Omega 3 de la Doppel Herz
Capsule cu extract de usturoi, paducel, vasc de la Bano (acestea se pot lua si de la Plafar dar eu le gasesc la farmacia de langa mine)
Bio-Chrom-FTG de la Pharma Nord

Internet:
De asemenea f bune pt PCOS sunt Vitex-ul si Maca

Maca se procura fie de la farmacie fie direct de pe site-ul Innovatics. Din experienta noastra, a fetelor de la naturiste si homeopate cea mai buna Maca este cea de la Innovatics:
http://www.innovatics.ro/ro/index.php?page=maca&PHPSESSID=

Vitex Agnus Castus Fruit se procura tot de pe site:
http://www.anticancer.ro/detalii_produs.php?prod=89&cale=%20>%20%20Index%20alfabetic%20>%20%20V

Edit:
Vad ca pt Vitex: site-ul anticancer nu merge momentan. Miki-miki l-a mai gasit aici: http://www.naturashop.ro/vitex-fruit-chaste-tree-p-944.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adrriana spune:

Gudinde,trebuia sa-mi vina cm pe 28 febr...si nu a venit...daca nu-mi vine pana pe 14,dr. mi-a spus sa iau o pastiluta de duphaston incepund din ziua 15-24...Eu m-am gandit sa incep sa beau ceai de naprasnic...oare o fi bine sa beau numai ceai?...are vreun efect pentru inducerea cm?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adrriana spune:

Multumim de link-uri

Mergi la inceput