PCOS

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

quote:
Originally posted by carissma

Gudindenoi stam toata ziua singure si intrebam de tine iar tu stai in toiul noptii sa ne raspunzi.
Daca tot ai acumulat puncte de ce sa nu le folosesti si sa-ti treci sub nume "spiridusul Einstein"? Daca are cineva nelamuriri ii trimiti la noi ca-i explicam




Done!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

Nu stiu daca ati incercat maganghinar pastile sau macar ceai de anghinare, este foarte bun pentru ficat si in diskinezii biliare.
La mine a facut minuni. Am niste analize de cosmonaut(inainte de lansare) la ficat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carissma spune:

Gudinde mai da bine iti mai sade...
Te-ai indurat de noi si ai intrat in timpul scarbiciului?Si cand te gandesti ca unii sunt in concediu....
Fetelor eu v-am mai sugerat sa luati ceva si pt ficat ca pana la urma scapam de problemele astea hormonale si ne distrugem ficatul. Mie mi-au fost recomandate Esentiale Forte, poate voi gasiti altele, dar oricum trebuie sa ne gandim si la aspectul asta.
Psj eu iau orice, fac orice numai nu ceaiuri, dar ma bucur ca la tine a avut efect ceaiul de anghinare.
Psj, Gudinde deschideti voi capitol nou ca maine nu o sa mai avem unde sa scriem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

quote:
Originally posted by psj

Nu stiu daca ati incercat maganghinar pastile sau macar ceai de anghinare, este foarte bun pentru ficat si in diskinezii biliare.
La mine a facut minuni. Am niste analize de cosmonaut(inainte de lansare) la ficat



Eu iau acum tinctura de anghinare si este intradevar fff buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

quote:
Originally posted by carissma

Gudinde mai da bine iti mai sade...
Te-ai indurat de noi si ai intrat in timpul scarbiciului?Si cand te gandesti ca unii sunt in concediu....
Fetelor eu v-am mai sugerat sa luati ceva si pt ficat ca pana la urma scapam de problemele astea hormonale si ne distrugem ficatul. Mie mi-au fost recomandate Esentiale Forte, poate voi gasiti altele, dar oricum trebuie sa ne gandim si la aspectul asta.
Psj eu iau orice, fac orice numai nu ceaiuri, dar ma bucur ca la tine a avut efect ceaiul de anghinare.
Psj, Gudinde deschideti voi capitol nou ca maine nu o sa mai avem unde sa scriem.



Scumpa

Anghinarea se gaseste si sub forma de pastile si tinctura.
Dar ceea ce iei tu (Esentiale) este un hepatoprotector ffff bun.

In privinata capitolului nou ... se deschide dupa ce ajungem la 20 de pagini la acesta si daca Adrriana nu apare (Adrriana unde esti????) am sa-l deschid eu si va trec si pe listuta.

Pupici multi la fete si multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GABRIELUTA spune:

Cucu fetitele! am aterizat si eu de la munci...
Fetele sunt suparici foc, foc...am luat rezultatele la secretia de col, respectiv micoplasma si ureaplasma - sunt bune si de la chlamydia care e pozitiva.Ceea ce ma intriga e ca inainte sa fac analizele astea am luat summamed - care merge perfect pe chlamydia, nestiind ca as avea.Am mai facut analiza asta si inainte si era negativa.Sunt bulversata rau.Cred ca o sa o repet...ca asta da sterilitate.
Gudindespiridusul nostru Einstein cred ca o sa iau si eu un hepatoprotector preventiv ca vad ca de la metforminul asta ma cam deranjeaza ficatul.V-am citit pe voi ca luati anghinare si Esentiale Forte.O sa incerc si eu.Fiind plantute in mare parte rau nu au ce sa faca.Fetele, la cate boabe iau o sa imi fac o ora speciala de masa la care mananc pastile
Carissmasi pt. tine , ce credeai ca te uit? promit ca ajung da' nu va las pe aici .Promit.
toate fetitele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GABRIELUTA spune:

gudindeeeetrebuie sa pentru botezul tau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

quote:
Originally posted by GABRIELUTA

gudindeeeetrebuie sa pentru botezul tau



Bem, bem ... dar nu alcool ca asta ne creste glicemia

Va invit la un ceiut virtual

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

quote:
Originally posted by GABRIELUTA

Cucu fetitele! am aterizat si eu de la munci...
Fetele sunt suparici foc, foc...am luat rezultatele la secretia de col, respectiv micoplasma si ureaplasma - sunt bune si de la chlamydia care e pozitiva.Ceea ce ma intriga e ca inainte sa fac analizele astea am luat summamed - care merge perfect pe chlamydia, nestiind ca as avea.Am mai facut analiza asta si inainte si era negativa.Sunt bulversata rau.Cred ca o sa o repet...ca asta da sterilitate.
Gudindespiridusul nostru Einstein cred ca o sa iau si eu un hepatoprotector preventiv ca vad ca de la metforminul asta ma cam deranjeaza ficatul.V-am citit pe voi ca luati anghinare si Esentiale Forte.O sa incerc si eu.Fiind plantute in mare parte rau nu au ce sa faca.Fetele, la cate boabe iau o sa imi fac o ora speciala de masa la care mananc pastile
Carissmasi pt. tine , ce credeai ca te uit? promit ca ajung da' nu va las pe aici .Promit.
toate fetitele



Auzi ... acu' a aterizat si ea de la servici ... ora postarii 20:50.
Sa inteleg ca si tu ai un servici la fel de "bun" ca al meu.


Despre hepatoprotector.
Mai exista si LIV52 care este un hepatoprotector din plante. Nu este insa lafel de puternic ca Esentiale.
Pe mine m-a mai ajutat ceva in scaderea transaminazelor la ficat: am facut o cura de grefruit-uri. Zilnic am baut un fresh din 1-2 grefruit-uri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Fetelor avem subiect nou

Mergi la inceput