Mamici din Arad (62)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Alinush, Clau multa sanatate la pitici!



Eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ILDI25 spune:

Salutare

Clau e faina noua lista ,in legatura cu stersul de pe lista a celor care nu mai posteaza nu stiu ce sa zic ,cum credeti voi astea veterane ca si tine cu 5 mii si ceva de mesaje ,moama chiar nu stiu cum ai reusit s-aduni atatea, intr-adevar daca n-au mai postat demult inseamna ca nu-s interesate.
Cum e Raul ,e mai bine acum ?
Ada te astept si eu la Cirese cand ai timp

Ildi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ILDI25 spune:

Alina cum e Adelina,sper ca n-a fost nevoie sa mergeti la urgenta?

Flavia,Gabi ma bucur ca v-ati distat la nunta .

Clau vazut pozele cu Raul

Carmen chiar asa burta imensa am avut ,macar ma ti minte Ildi aia cu burta marrreeee.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ILDI25 spune:

Flavia sa-ti raspund si eu la intrebari

1. la prima nu stiu sa-ti raspund ,probabil ca are alt gust laptele congelat ca nici legumele congelate nu sunt ca alea proaspete,sau poate nu i-a placut sa bea cu biberonul.

2. pai pireul vezi tu cum ii place ,la unii copii le place mai gros la altii am inteles ca le place sa fie mai subtire in functie de preferintele lui Bogdi. Zic si eu ce-am mai citit pe forum eu i-l fac destul de gros dar alte mamici au scris ca bb lor mananca doar daca e mai diluat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ILDI25 spune:

Flavia raspunsul la intrebarea 3 , am uitat intrebarea


3. Daca isi face greata eu zic sa nu mai insisti ,incearca o alta combinatie de legume . De exemplu la David nu ii place telina ,am incercat de vreo 2 ori si s-a cam strambat apoi n-am mai pus si a fost ok . Succes cu diversificarea!

Eu am inceput cu mar (suc de mar ) ,apoi mar ras, pe urma cu cereale de la Milupa am luat si de la Nestle dar nu-mi plac pt ca nu se dizolva bine, am luat o singura data si numai iau in veci, apoi cu legumele ,carne,branza ,oua...


Ildi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ILDI25 spune:

Alina a. esti bine ?Ce-ti mai face burtica ?

Maria mai povesteste-ne de Mara si mai aratani-o si noua .

Ioana la multi ani lui Nicolas pentru cele 5 luni



Cristina ?



iLDI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Clau, Ildi, Adelina e cam tot asa, nu mai rau si nu am mai mers nicaieri, sa vedem ce o fi pana miane, i-am dat totusi 2 ml Romergan.

Diana, crezi ca ii face rau Romerganul? Sunt in ceata totala.


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze 1, poze 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_rubi spune:

Salutare!

Eu sunt linistita acum ca e mama la mine si ma ajuta enorm, dar ma gandesc cu teama ca peste 2 saptamani pleaca si atunci intru eu la foc automat si nu mai are cine sa ma scoata... Nu-i bai, crestem noi mari!
Vroiam sa va intreb daca voi credeti in deochi si cum procedati cand vi se deoache piticii? Mara a fost deocheata pana acum de multe ori si nu e prea placut, tot plange asa fara motiv si tare tare de tot, uneori se ineaca de atata plans, saracuta...
Atazi am fost la targ la Polivalenta in formula de 4, eu, Adi, Mara si mama mea. Tati a plimbat-o tare mandru in marsupiu pe acolo. Cand ne intalneam cu cineva cunoscut spunea: Astazi facem o luna!
Promit sa pun poze noi cat de curand!

Somn usor!

Maria si Mara

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinacsa spune:

Buna fetelor,
Multa sanatate copilasilor!
Flavia, Gabi, fain ca v-ati distrat.
Flavia, cu diversificarea iti dau fetele sfaturi mai proaspete, ca eu am cam uitat...
Ioana,dormitorul tot cel care ti-a facut mobila de bucatarie ti-l face?
Ieri au fost si mi-au montat usile, asa ca acum avem si usi.
Ildi, unde ati fost la Szeged? Pe noi ne-a oprit politia imediat ce am intrat in Ungaria. Foarte multi romani in Ungaria la magazine. Parca esti in Romania...
Alina.a?
Pupici,
Cristina si gemenele

--

http://sysopconsulting.homeunix.net:8080/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Maria in marsupiu deja?? e cam mica pentru el, nu crezi? marsupiul din cate stiu eu e indicat la copilasi peste 2 luni sau peste 5 kg...sper ca am retinut bine, ca deh a trecut mult timp de cand era Raul si de aia evit sa-i raspund si Flaviei la intrebari ca sincer nu mai stiu cum am procedat

Ildi pai din 2003 am avut timp sa strang atatea mesaje. Cele mai multe sunt de pe vremea cand eram gravida si stateam acasa

Ioana tot fara chef??

Mergi la inceput