Mamici din Arad (62)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

no io totusi nu mai bufnitez Ma duc in pat ca mi-e groaza sa nu cumva sa se trezeasca Raul IAR la 5 dimineata cum a facut azi ca de data asta e randu meu sa stau de straja Sper totusi sa nu fie cazu si daca se va intampla asa sa-i fie mila la Clau de mine...asa ca de obicei
Nu stiu ce are Raul dar cand e la noi dimineata la maxim 6 e sus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Ioanaaaaaaaa la ora asta pe net?? Mai ce nu-mi place de tine ca esti "depresata" pana si in mesajele tale se simte ca nu esti in apele tale
Pai nici ai mei nu stau pe la bloc, zi de zi se duc la Fortuna la sectia aia de Politie sa vada Raul masinile cu girofarrrr

Ca sa nu mai scriu inca un mesaj..>EDIT ca sa va spun noapte buna!
Azi am umplut o pagina...uite asa se strang punctele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Clau, super listuta!

Ioana, te-am prins...nu dormi? Piticii dorm?

Va doresc noapte buna!

Edit: Clau, m-am gandit si eu ca sunt fete in listuta care au scris 1-2 mesaje si nici nu stau in Arad, in Germania parca. Nu cred ca s-ar supara daca le stergem, daca vor sa revin la noi le punem iar, nu-i nici o problema. Eu m-am gandit la cele care au scris o data sau de 2 ori, sper sa nu se supere nimeni: arad_linda, claudiak, dialu, dinapatrik. Macar mai scurtam listuta un pic.
Ma gandeam ca nici Anto nu mai scrie la noi, dar sa o lasam ca ea a facut acest subiect, e membra fondatoare.


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze 1, poze 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melania 14 spune:

Fetelor si eu sunt pe aici dar ma misc in reluare.Fiica-mea are niste ore de trezire parca ea merge la servici, dar in weekend .Ieri a fost sus la 7.00 si azi la 6.30 .Acum tocmai mi-a sters mesajul dupa ce aproape terminasem .

Clau ma bucur ca ti-ai intrat in mana cu gospodaria ,,,,.Tocmai vroiam sa ma iau de viata ta pt ca i-ai pus fluturasi fiica-mi dar m-am razgandit pt ca am vazut lista modificata si potentialul tau didactic .
Alina dupa cate ai cumparat de la targ , nu ai zice ca a fost multa lume .
Ada am impresia ca te stiu de undeva sau numai am impresia ?
Ioana pupam puiut de 5 luni si pe cel mare .
Flavia am primit pozele dar cu yahoo asta mori incet pana le descarci pe toate
Gabi , Flavia sunt curioasa cum a fost la nunta si cum s-au descurcat Bblasii fara voi .
Ildi de fiecare data cand te vad incerc sa mi te imaginez cu burta ta imensa , ti-aduci aminte ? zici ca s-a linistit David dupa ce a mancat ?

Apropo de intalnire , Mel a spus la toata lumea ca a mancat pizza , Bblasii nu au mai fost la fel de importanti


Melania (14.01.2005) si mama Carmen

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Neata!
Sunt necajita ca la vreo 10 minute dupa administrarea medicamentelor si a Bronhovaxonului mi-a vomat Raul. Asa de mult si tare a tusit ca a varsat tot laptele si banuiesc ca si medicamentele. Acum nu stiu ce sa fac, sa-i dau antibioticu si bronhovaxonu din nou sau sa-l las in pace??
Raul s-a speriat rau de tot si a inceput sa planga de abia am reusit sa-l linistim. Macar a dat afara multa flecmuta.
Voi ce ziceti sa-i mai dau medicamentele sau nu??

Carmen, nu-ti plac fluturasii?? se pot schimba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Buna dimineata ,

Multumim de urarile de distractie. Mi-a aratat Gabi aseara ca ati scris pe forum. Intrase pe internet de pe tel lui Cipri.
La nunta a fost fain, adica noi ne-am simtit bine, ca restu' nu stiu. Am stat la masa cu Gabi, stomatologii nostrii si prietenii lor de aia a fost distractie maxima. Astia sunt nebuni frate. nebuni la distractie. Noi am ajuns pe la 4:30 si am stat pana la 2:20.
Am mancat praji (da nu multa) in schimb tortul a fost bestial. A fost facut la Gelateria Venezia. Poze nu am ca noi nu am avut aparatu foto, da poate primeste Gabi de la prietenii lor si atunci pune ea.

Coilul meu nu a facut tocmai bine fara mine, pe motiv ca nu a vrut nicicum sa bea lapticul cu bibe si vreau sa spun ca era lapticu meu . Am fost nevoita sa vin acasa sa-i dau sa mance pe la 7 si ceva si pana la cand am ajuns acasa nu m-au mai sunat ai mei ca i-au dat ceai, da problema a fost ca a adormit pe la 10 si s-a trezit la 12:45 si pana am ajuns noi el inca nu adormise. "Vorbea" intr-o veselie. I-am dat sa pape (ca aveam impresia ca mai putin si-mi pocnesc sanii) si abia abia l-am culcat pe la 3:30 , asa ca acum eu sunt zombieeeeeeee.

Azi a fost ziua cea mare, inceputul diversificarii si ......... a mancat cam o lingurita jumate, da apoi si-a facut greata . La voi cum a fost? I-am pus morcov, telina si cartof.

Acuma, am niste intrebari:

1. Eu laptele nu l-am pus in sertar separat si am gustat din el si avea alt gust decat cel proaspat muls, sa fie ca a luat gust de la ce a mai fost in sertar?

2. Cat de groasa sau subtire faceti voi papica?

3. Daca isi face greata sa mai insist sau sa-l las pe a doua zi?

In cazul in care aveti sfaturi ascult cu mare placere.

Ma duc sa ma intind ca sunt obosita si l-a luat mami pe Bogdi la plimbare. Revin ceva mai tarziu.

de Bogdan cel nazdravan (05.09.2006)
poze

www.totsites.com/tot/bogdan_ioan" target="_blank">Gâza noastrã micã

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Ma bucur ca v-ati distrat fetelor la nunta!

Si noi am inceput diversificarea ieri!Am inceput cu supa de legume, apoi ii fac supa-crema, apoi supa+piure de legume....samd.
I-a placut tare mult supica(morcov+patrunjel)...si ieri si azi..


Eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

salut! Flavia, eu am inceput diversificarea fara prob cu putzin mar ras, piure de cartof...si suculetze proaspete. am noroc ca vladutz e tare mancacios. A mancat din prima destul de multe linguritze...si mai vroia!
Carmen, si tu imi pari mie cunoscuta, dar n-am habar de unde!
Diana, merci de link, am intrat dar in mare graba. Intru eu mai pe indelete cand am timp.

iulia cu vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Salutare!
Noi nu suntem prea bine ca Adelina e tot ragusita, dar nu tuseste si nici alte simptome nu are. Am scris aseara ca a ragusit cam la jumate de ora dupa ce am ajuns la prietenii nostri(unde era fff cald), acasa nu avea nimic.
Am sunat-o pe dr. de familie, mi-a zis sa-i dau Nurofen, am sunat-o si pe dr. Marienut si a zis sa-i dau calciu si Romergan 2 ml (mie mi-a frica sa-i dau romergan), sincer nu stiu ce sa fac cu ea. Daca cumva e mai rau voi merge la pediatrie ca-i dr.marienut de garda, sper sa nu fie cazul.

Flavia, deci Bogdi nu a acceptat biberonul pana la urma?
Hai ca incerc sa raspund la intrebarile tale:
-Laptele congelat are alt gust decat laptele proaspat muls, parca Diana zicea ca la Timeea nu-i place din congelator.
-Eu am inceput diversificarea cu cereale(orez de la nestle), apoi suc de morcov, pireu de morcov, suc de mar, pireu de mar cu orez, pireu de legume(morcov, cartof, patrunjel, pastarnac, telina si acum mai pun dolvleac,...astea le-am introdus pe rand). Eu nu i-am dat supa, de fapt n-am insistat ca nu a vrut-o, i-am facut o supa crema de legume. Ea nu prea mananca decat ce-i place si cand are chef, cerealele le papa cu placere, marul nu-l vrea deloc si pireul de legume parca incepe sa-i placa. Eu nu am insistat daca am vazut ca nu vrea sau isi face greata, de aceea am si inceput mai repede ca sa nu ma stresez.

Ioana, tu ai noroc ca sunt mancaciosi copiii, esti norocoasa.

Clau, imi pare rau de Raul. Ce ai facut pana la urma, i-ai dat inca o data medicamnetele?

Carmen, am cumparat multe de la targ intr-adevar, dar toate le-am luat din acelasi loc, adica de la 3 standuri care erau unul langa altul.


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze 1, poze 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Salutica!
De vreo 20 de minutele am intrat si eu pe usa.
Azi am ajuns tarziu la ai mei ca abia la 6.30 ne-am trezit si pana ne-am facut siesta s-a facut 7 si ceva. De obicei pe la 7.30 plecam de la ai mei
Raul mai tuseste dar parca nu mai asa rau...sper sa-i treaca cat mai repede.

Gabi si Flavia ma bucur ca v-ati simtit bine la nunta

Alina, cum e Adelina??

Mergi la inceput