FIV 104

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Moni cu morula ta de 10 celule...mai vorbim peste 8 luni!!! Are sotul tau dreptate...sigur va fi cu ochisori!!! Ma bucur ca e totul foarte bine!!! De abia astept sa ne dai veste acea mare!!! pup mamica si burtica
Galuscutaazi are prima intalnire cu austriecii asa ca Sa vi cu vesti bune si cu verde pentru FIV Norocos!!!
aldolinacuvintele sunt e prisos!! stiu cum e!!! Nu pot sa-ti spun decat ca trebuie sa ai incredere in DD ca o sa-ti implineasca dorinta...se intampla cand vrea El, nu cand vrem noi!!! Asa ca te rog ai mare incredere in Cel de sus !! In momentele astea de inutilitate trebuie sa ridici capul ... cum areusit madam Iliescu la 67 de ani ..nu vad de ce sa nu reusim si noi!! Trebuie sa fim curajoase si luptatoare asa cum am fost pana acum si sa nu renuntam
Crismaine o sa fiu cu tine, acolo!! cu ganduri bune in jurul tau si al BB

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Dariela Noi suntem de-un leat, adica am inceput stimularea in aceeasi zi. Eu simt de ieri o mica durere in stanga dar o mai simteam si inainte de stimulare cateodata. Cred ca nu e nici o problema nici daca simti nici daca nu simti. Important e ce sa intampla in ovare. Cand ai intalnirea cu doctorul? Eu, vineri.

Aldolina Imi pare tare rau pentru ceea ce ti s-a intamplat dar atitudinea ta te va ajuta sa reusesti. Iti multumesc pentru mesaj si pentru toate sfaturile pe care ni le-ai dat. Succes!

De ce cadem? Ca sa invatam sa ne ridicam!
marrina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Aldolina : Te inteleg cit de mult poti sa suferi , pentru ca si noi suntem in aceeasi oala : oligozoospermie cu astenozoospermie severa. Orice i-am dat sotului de la sintetice la naturale de la brinca ursului la vitamine, la napraznic etc, o gramada tot nu am ajuns nicaieri din pacte. O sa facem si o spermacultura sa vedem dac nu cumva are vreo infectie.
Iti doresc nuami bafta si succes in implinirea visurilo, cu DD inainte.

DM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Buna fetelor!
Am fost si eu la intalneala cu doctorasul meu drag, a zis ca sunt bune analizele si ca avem sanse mari,desigur de DD depinde totul , fiecare secunda din viata noastra ne e data de la EL...

Monilland felicitari pt cei doi bebelasi,ai grija de ei si de tine, abia astept sa ne dai vestea mare peste 2 saptamani!!!
Antosit,Marrina
Dariela bafta in continuare cu stimularea
Cris iti tin pumnii pt maine!!!!
Aldolina e impresionanta povestea ta, nu inceta sa crezi si sa speri in DD, sigur intr-o buna zi isi va arunca privirea si asupra ta

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

Aldolina,stiu ce simti si tare rau imi pare pt.nereusitele tale si ma rog la DD sa-ti dea forta sa mergi mai departe

Pussi, tu cat mai ai?

cristina
http://community.webshots.com/user/cris8674

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vigi_lentu spune:

marrina frumos smile, dar cine pe cine? Succes!
Korapop asa sa fie, sper sa raman tatic si peste 8 zile. Chiar glumeam cu sotia si ii spun ca mai are 8 zile de imunitate (Survivor AXN)
Moni tine-i bine, oferale tot ce vor si sunt sigur ca raman lipiti de burtica
Aldolina cred ca-ti este foarte greu, dar cum ai spus si tu sunt si necazuri mai mari. Multa simpatie sotului pt ca te sustine. Asa si trebuie (ca doar popa a zis "la bine si la rau la bogatie si saracie" ca am mai vazut eu intr-un film cand el a zis: da - nu - da - nu) Fi tare.
vigi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

Kora,super vesti , ma bucur pt.tine.

Dariela,marrina tin pumnii stransi sa aveti foliculi de calitate

Adhnana,Liana intind mana si mangai burtica sa se ia si la mine

cristina
http://community.webshots.com/user/cris8674

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

vigi,pregatestete sa fi tatic ca 8 luni trec repede.
Doamna ce face ,cum se simte ca doar ea e

cristina
http://community.webshots.com/user/cris8674

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vigi_lentu spune:

Multumim Cris pt intrebare. Doamna face bine. Dupa 5 zile de stat acasa, s-a dus de ieri la munca unde este oarecum protejata (fiind contabila o tin colegele departe de agitatia clientilor) ca dupa ce a trecut de fazele cu citit, uitat la tv, crosetat si batut sotul la cap cand venea de la munca a zis ca mai bine presteaza. (ceea ce a zis si doctora dupa ET)
Multa bafta maine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Aldolina, imi pare tare rau ca nu ai reusit, stiu ca tine numai de DD, si tot ce facem noi este in zadar daca el nu ne da o mana de ajutor, dar sunt convinsa ca odata si-odata tot vom reusi sa devenim mamici.
Moni, sa stai cat mai linistita si relaxata si sa nu-ti tulbure mintea niciun gand negru.
Cris, iti tin pumnii maine sa fie buni embrionasi si sa ne intalnim la odisee!
Shery, cum esti, esti cuminte sau nu prea?
Vigi, sper ca sotia ta este cea mai rasfatata femeie din lumea acum si e cuminte in pat.
Marrina ne vedem vineri cu vesti bune, da?


Mie mi-au venit rusnacii tiptil tiptil ieri seara si sper ca pana vineri sa plece pe la casele lor si sa nu ma mai viziteze vreo 8-9 luni asa, ca nu mi s-ar face dor de ei deloc.


Mergi la inceput