Recomandari DJ si cameraman

Recomandari DJ si cameraman | Autor: printesa_roz

Link direct la acest mesaj

Dragele mele, am nevoie de sfaturile voastre. Sora mea si-a gasit fotograf pt nunta, dar nu are inca DJ si cameraman. Cerintele ar fi urmatoarele:
1. pt cameraman: claritate imagine, cadre frumoase ale localului (local care este superb, dar trebuie si pusa aceasta frumusete in evidenta), sa apara in film toti invitatii, familia, mai ales mirii, montaj frumos, etc.
2. pt DJ: foarte important este sa animeze atmosfera, muzica potrivita si in functie de cerintele mirilor si invitatilor (dar fara manele, sper sa nu va suparati pt aceasta remarca, nu intentionez sa jignesc pe nimeni. Gusturile nu se discuta). Foarte important pt noi ar fi sa mai spuna si citeva cuvinte intre melodii, nu sa para ca am pus un CD cu muzica si gata.

Va multumesc anticipat pentru ajutor. Poate stiti si la ce preturi sa ne asteptam.
Mentionez ca nunta va avea loc in Bucuresti.



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ni-na spune:

Cunosc un cuplu tanar(el filmeaza,ea face fotografii)cu aparate performante,din Galati.Mai stiu si ca se pot deplasa in week-end fara probleme ,calitatea e super iar pretul rezonabil.Iti trimit adresa de mail

edit: reclama, va rog folositi mesajul privat daca vreti sa faceti o recomnadare la cererea altui membru al forumului

, sperand ca nu am facut nici o boroboata cu reclama.
Am pus acest anunt si cateva pagini mai in urma,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cva_claudiu spune:

1)Pentru ca respectivul sa traga ceea ce vrei trebuie sa-i spui. Un cameraman se fereste sa traga cadre cu peretii, a venit pentru nunta/nuntasi nu la muzeu si nici la imobiliare.

2)Dj buni gasesti. Mai cauta. Am mai auzit cerinte de genul "dj-ul vorbeste?"
Cei mai multi dj doar pun/mixeaza muzica, pentru voce se foloseste un MC. Totusi pot sa te intreb ce texte ai in minte. "Sa traisca miriii!!!", "Haide Nasu, sus pe ring!!!", "Soacra mareee, danseaza bineee!!!", " Va invitam la dans.", "Acum vine mancarea.", "Mancati bineee!!!" --- si la toate astea un ecou, lautaresc.
Serios acum, faci nunta sau conferinta... lansare de produs?

PS. atentie verifica ca dj sa aiba taxele platite, altfel vine garda si-ti opreste muzica.

edit:reclama ilegala, daca doriti reclama pe site si pe forum va rog contactati administratia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

:)))
taaaaare rau...deja am viziuni apocaliptice cu un nene din asta calare pe masa si urland cat il tin plamanii :))

[quote]Originally posted by cva_claudiu

1Cei mai multi dj doar pun/mixeaza muzica, pentru voce se foloseste un MC. Totusi pot sa te intreb ce texte ai in minte. "Sa traisca miriii!!!", "Haide Nasu, sus pe ring!!!", "Soacra mareee, danseaza bineee!!!", " Va invitam la dans.", "Acum vine mancarea.", "Mancati bineee!!!" --- si la toate astea un ecou, lautaresc.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cva_claudiu spune:

Rāzi tu, rāzi, Harap-Alb, zise atunci Setila;, caruia īncepu a-i tasni vinul pe nari si pe urechi... dar, unde va duceti voi, fara muzica buna degeaba va duceti. "Basme"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns printesa_roz spune:

Multumesc mult tuturor pentru sfaturi.

PS: Claudiu, se pare ca nu ai inteles nimic din intrebarile mele, iar de arogantze nu aveam nevoie. Oricum iti multumesc pentru raspuns.
Au gasit deja finii DJ si cameraman, asa ca nu mai incerc sa explic iarasi ceea ce am vrut sa intreb initial.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radu300 spune:

Observ ca o anumita persoana de aici are pretentia de a se transforma in mercurial pentru intreaga piata a serviciilor. Poate ca ar fi mai bine daca s-ar limita la posibilitatile proprii si la produsele proprii.


www.

edit:reclama ilegala, daca doriti reclama pe site si pe forum va rog contactati administratia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns niccostea spune:

Si eu am nevoie de un DJ si cameraman pt 30 sept. Se poate vreun MP?

Cerinte... cam aceleasi enuntate de Printesa_roz.

Multumesc!





Optimistul e mai aproape de Adevar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

Pt dj - dati-mi pm.

Speranta e un lucru bun. Iar lucrurile bune nu dispar niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrieladum spune:

Cunosc eu un fotograf f bun, uite am pagina lui de net, alte detalii nu am din pacate dar sper sa gasesti acolo.

edit: reclama, va rog folositi mesajul privat daca vreti sa faceti o recomnadare la cererea altui membru al forumului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_bella82 spune:

Fetelor, sotul meu este cameraman si lucreaza si la TVR, daca va intereseaza.

Face parte dintr-o echipa de cameramani, fotografi si DJ "profesionisti", impreuna au dezvoltat o afacere, au deschis o firma de organizare evenimente si tin sa va precizez ca toti lucreaza si la televiziune, deci fac treaba buna.

Cine este interesat(a) de video(cameraman), sa ma anunte si discutam toate cele, in functie si de celelalte nunti si botezuri deja programate pe anul acesta.

Va pup

Mergi la inceput