clexane

clexane | Autor: monalac

Link direct la acest mesaj

e cineva care face clexane in sarcina?ma interesa daca mai e gratuit pt gravide,ca as mai vrea un bebe,insa daca tb sa l cumpar,nu mi pot permite...am sindrom antifosfolipidic si tb sa fac unul pe zi pana 9 luni si inca 6 saptamani dupa aceea.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristinamaria spune:

Eu sunt insarcinata in sapt 29 si fac clexane din sapt 5!! Din ianuarie nu mai este pe listele compensate, cica au uitat sa-l treaca!!!! iar listele se refac de 2-3 ori pe ani!!
Am inteles ca se pot depune plangeri la CNSAS insa ma-doiesc ca le va lua cineva in serios! Poate daca ne-am strange mai multe am avea mai multe sanse!!
Culmea este ca eu lucrez acum si cotizez la greu la aceasta ' casa de asiguari'
Bafta!Te astept cu vesti!

cristina 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aurasa spune:

Eu fac Clexane, l-au scos din ianuarie de pe liste. Mi l-am cumparat aseara: 315 ron. Mare tampenie ca l-au scos de pe liste!!!!!!!!!!

Aurasa Alexandru 33+ si Catalin (3.06.2005)
Catalin la 18 luni http://pg.photos.yahoo.com/ph/bibimircescu/album?.dir=10dbre2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

acum 2 ani si jumatate,eu l am luat gratuit....acum cam cat ar tb sa dau pe el pe luna,tinand cont ca mi ar tb de 0,4ml?cred ca ar tb sa facem un memorium,dar care e adresa casei de asigurari de sanatate din bucuresti?ca scriu eu,nu de alta,dar sunt bugetara si nu mi permit sa dau tot salariul pe clexane...parca se incuraja cresterea natalitaii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

cristina si aurasa,la ce dr ginecologi mergeti?ca dr cu care am nascut prima oara,dr urleteanu,a emigrat in canada si sunt in cautare de dr care sa mai fi avut paciente cu sindrom antifosfolipidic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

ce ziceti,fetelor,o punem de un memoriu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamaria spune:

Monolac eu am bag...
Cat despre doctor... merg la Dr Anca -Municipal! Daca vrei iti trimit adresa de la cabinet si telefonul!!

cristina 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bufi spune:

Fetelor, eu nu sunt insarcinata...lucrez la treaba asta... si sunt diagnosticata cu sindrom antifosfolipic.
Mergand la dr si spunandu-i, mi-a zis ca toate avem acest sindrom si sa termin cu grija pe tema asta...
Grija mea este sa raman gravida si stam de vorba dupa...
Este ok atitudinea lui?

Astept un sfat de la voi.
Sa merg la alt dr?

Bufi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamaria spune:

Bufi eu zic ca e OK insa dupa ce ramai trebuie sa mergi imediat la doctor! Eu am inceput tratamentul acum in sapt 5 pt ca am pierdut anterior o sarcina in sapt 6 fara niciun indiciu( sangerare etc..)
Bafta!

cristina 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Buna fetelor!Si eu am pierdut o sarcina la 6 sapt. si acum urmeaza sa-mi fac aceste analize pentru depistarea sindromului antifosfolipidic.Daca am aceste probleme ar trebui sa incep tatamentul inca de la inceputul sarcinii?Si in ce consta tratamentul?
Bufi cum adica toate avem acest sindrom?Mi se pare cam deplasata aceasta idee a dr.Sunt foarte multe -dutze care nu au acest sindrom si duc sarcina fara nici un tratament.




Mirela
"Ai curaj pentru marile suparari din viata si rabdare pentru cele mici;dupa ce ti-ai terminat cu bine treburile zilnice dormi linistit.Dumnezeu este treaz!" Victor Hugo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bufi spune:

Si mie mi se pare aiurea ce a spus dr, eu am avut un avort spontan si mergand sa fac tot felul de analize, sa vad cauza mi s-a spus ca am acest sindrom. Nu am facut tratament, am inteles ca in momentul cand esti insarcinata intri pe tratament.

Dar intrebarea mea este daca nu stiam ca am acest sindrom?
Sincer am destule necunoscute referitoare la acest sindrom.

Fetelor voi cum ati descoperit ca aveti?
Ce analize ati facut?
Eu am fost la control si nu m-a trimis sa fac nicio analiza...este normal? Si nici peste analizele facute la Coltea, Inst Cantacuzino, Babes nu a vrut sa se uite, in cond in care sunt rezultate nu de putin timp...

Bufi

Mergi la inceput