FIV 103

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Liana ma pentru tine sa fie bine. Nu se poate altfel. Stai linistita si sa auzim de bine. Sanatate

Gabita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

quote:
Originally posted by KoraPop

Marrina atunci spor la injectat!De treaba cu tine domn' profesor ca te-a lasat sa incepi fara sa vada toate analizele!Se pare ca ai noroc de la inceput asa ca iti doresc sa fie la fel si de acum incolo!Hormonalele sunt ok?Pt endometru iei ceva?Mie mi s-au dat deja vitamine sa iau si acid folic desigur.


Da, hormonalele par OK doar prolactina e usor peste limita (parca 23.6 in loc de 23.3). Pentru endometru o sa iau (de la mine putere si cu ajutor de la fete) Maca cand incep stimularea. Acid folic iau de vreo 2 ani iar alte vitamine....nu mi-a recomandat nimeni. Tu ce iei? Si cine ti le-a dat?
Ma straduiesc sa mananc din greu proteine, lactate, unt, fructe si legume, sa beau multa apa si sa evit orezul, painea, prajiturile, cartofii.
Tu ce mai faci ca sa ajuti natura si medicamentele?


De ce cadem? Ca sa invatam sa ne ridicam!

marrina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

quote:
Originally posted by Sheritra

Multumesc mult fetelor , uf se ingreuneaza treaba cu cat te apropii de finish. Mai ales cand nu mai ai lucrurile sub control, si nici nu mai depind de ce poti face tu.
De'acu, Dumnezeu cu mila.
Eu mi-am facut injectiile cu grija, am papat cum trebuie, luat pastilute, dormit la greu, povestit cu voi, scuipat in san, facut trei pasi innapoi, evitat pisica neagra, aruncat cu sare peste umar, nimerit cu un pietroi intr-o cioara in zbor deasupra unui cuib de cuci, n-am inceput treaba importanta vinerea, am pus usturoi la usa sa nu intre vampirii, am mancat coltul de la paine, n-am lasat rest in farfurie, m-am spalat pe ochi cu apa neinceputa....


Ma Sheri da unde ai gasit ciora aia deasupra cuibului de cuci? S-o caut si eu.

CURAJ! Tinem pumniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

De ce cadem? Ca sa invatam sa ne ridicam!

marrina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

quote:
Originally posted by Andrada.P


I'm back in bussines! Luni fac ET cu congelati. Sper din tot sufletul sa reziste embrionasii la decongelare. Mi-e tare dor de asteptarea aia de 2 saptamani desi e foarte grea si multe dintre noi stim deja asta.
Daca nu rezista embrionasii sau daca nu reusesc, am de gand sa ma apuc imediat de tratament pentru urmatorul FIV.


Multa bafta luni la ET, embrionasii sa fie SUPERRRRRRRR.

De ce cadem? Ca sa invatam sa ne ridicam!

marrina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Madalina28, ma bucur ca esti bine. Hai ca nu mai ai mult. Inca 4 zile. Tin pumnii sa ne dai vestea ca esti .
Liana mare grija de copilas ca deja isi face de cap. Si ne sperie si pe noi, iar de tine nu mai zic. Iti tin pumnii sa fie totul ok.
Sheri, inaintasa mea de 4 zile (cred ) te pup si iti doresc numai reusite incepand cu punctia .
Andrada
, tin pumnii.
Delia, si tie . Tu cum stai?

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Marrina, Dana, Oana, bafta multa de la inceput de drum si sa fie cu noroc.

MadalinaM, eu imi amintesc ca in ziua ET mi-am intreodus ovulelel de utrogestan si cand m-am urcat pe masuta i-am spus dr. El mi-a zis "nu-i nimic ca facem toaleta inainte oricum".

Kora, Pussi

La mine ieri la eco, din armata de foliculi s-au zarit capeteniile. Vreo 4 la numar pe fiecare parte. Au aparut si soldatei dar nu-i luam in seama ca nu discutam decat cu sefii, maretii.
Asa deci si prin urmare mi-a marit doza de la 100 ui la 150 ui. Azi am donat sange pentru estradiol si maine din nou la eco.
Vestea mai putin buna este ca sunt cam lenesi la crescut in sensul ca de la <10 mm au ajuns in 2 zile la 10-11.


Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Sheri, Andrada.P, va tin pumnii stransi, stransi, ma rog la DD ca de data asta sa fie totul bine.
Liana30, ai grija de tine si de bb. Stai cuminte in pat si nu face nici un fel de efort.

Bafta multa fetelor in tratament!
Pupici

Andreea 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

Liana30,tin pumnii transi sa fie bine.
Fetelor da GRAVIBINON nu este la fel de bun? ca tot progesteron contine

cristina
http://community.webshots.com/user/cris8674

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

MONILAND da mai am putin pana la marele rezultat(13.02) am ceva emotii mai ales ca mi-au revenit cosmarurile cu dr.Azi noapte l-am visat ca-mi spunea ca nu mai am nici o sansa,dar eu sper si ma rog in continuare ca o sa fie bine,ceea ce-ti doresc tie si tuturor fetelor care sunt in focuri.Va pup pe toate.

MADALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinici spune:

Sheri bafta multa la punctie duminica si la tot ce urmeaza. Sper sa fie bine de data asta.
Andrada tin pumnii.
Moana cum stai cu injectoanele? Merge?
Liana stai cuminte si ai grija de bb.
Fetele cu rezultatele mai astept vesti bune.
Gravidutelorsi sanatate.
cristinici

''Niciodata sa nu te simti rusinat ca ai incercat si n-ai reusit,pt ca acela ce nu a avut esecuri inseamna ca nu a incercat vreodata''O G Mandino

Mergi la inceput