Durerea unei pierderi de sarcina (17)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Irda spune:

E de ...Doamne fereste! ....irlandezo, mama cu "doctorii" astia!
UIte asa iti vine sa le faci, cand iti vin cu cate o goanga de-asta......auzi....sa nu te bucuri ca abia cum o pierzi!!!!

Iti sta mintea-n loc pe 2 randuri......ZAU!!!
Adicatelea....cu "iegzplicatii" de-asta "savante"....NU STIU.....putea sa vina si tzatza Floarea de pe malul santzului...


Ma gandesc...cumva, prin absurd...n-or fi fost 2 embrioni....diferiti ca varsta gestationala.......ca BHCG-ul ala n-are cum sa scada si sa cresca apoi asa de-aiurea!!!

Sper sa te lamureasca mai bine cu analiza asta pe care o astepti acum!
Doamne ajuta sa fie bine si sa-i dati de cap situatiei asteia!

Pupicei si sus inima!!!
Suntem langa tine, iubita!

Irda
si Daria 13 iulie 2005

Poze Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elaa spune:

irlandeza iubita, am citit de 2 ori ca sa ma lamuresc, dar nu m-am lamurit ci m-am enervat cand am citit ce criminali sunt pe lumea asta si noi ii numim dom,ni doctori, chiar nu am replica, sau poare are dreptate Irda de tot oscileaza valoarea aia....chiar nu stiu, si din cate vad eu aici, tu nu esti in Romania, deci toate ne-am fi imaginat ca acolo sunt medici mai capabili decat in tara, dar se pare ca nu.....ma rog sa primesc un rezultat bun la analiza facuta dimineata si....daca ai posibilitatea in cearca si parerea altui medic , fara sa-i spui dinainte prin ce ai trecut (eu asa procedez cand nu sunt sigura de un diagnostic,)....pupici, fruntea sus si gandeste-te ca daca ai acolo un samburel care a rezistat stresului din ultima saptamana cu siguranta o sa reziste si celelalte luni ......mai alea ca acum stii si o sa ai grija de tine si de el...succes si tinem pumnii

Ela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Irda, asta am intrebat-o si eu , daca nu-i posibil sa se prins doi, mai ales ca mi-a zis ca am uter bicorn ( dar acum nu prea mai cred nimic din ce-mi zice). Si raspunsul a fost , nu. Ca e doar un embrion. Si apoi cand aveam 4-5 sapt. era prea mica sarcina sa se vada, dar acum nu e mica, ca doar e de 4 -5 sapt. dupa spusele ei.

Noi 2 singurei
http://tt.lilypie.com/Nn410.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elaa spune:

Flavia sa-ti traiasca sotul, sa va bucurati de cei 2 copii minunati ...si la anul sa va planuiti o fetita:))ca sa nu fii in minoritate si distractie placuta sambata.
Mirelush, imi pare rau ca te doare capul, si eu am avut dureri de cap ieri, dar am pus-o pe seama stresului de la servici....azi nu ma mai doare capul, dar ma doare sufletul, ca tocmai au venit uratii,
Laurici, ce faci iubita? unde ai disparut asa, ? ca doar nu esti la ovulatie...ce zici, ne ambitionam si plecam la odisee dupa ciclul asta?
pupici la toate fetele

Ela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Mersi de ascultare fetelor.

Noi 2 singurei
http://tt.lilypie.com/Nn410.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Michelle va cites pt ca va inteleg suferinta, chiar daca Dumnezeu m-a ajutat si nu am trecut prin asa ceva. Incerc sa fac tot ce ot si daca va pot incuraja, indiferent cat de putin, cum sa nu o fac??!! Imi pare tare rau de ce ti s-a intamplat...nu am cuvinte, sincer, mai mult nu pot sa spun, pentru ca stii deja ce simt. Incearca sa fii cat se poate de optimista si sa speri, sunt sigura ca DD e alaturi de voi si vei ramane nsarcinata din nou si vei avea un bb sanatos!

Msemcu, eu nu reusesc sa-ti gasesc povestea si nici momentul in care ai anuntat ca vei avea trei fetitze! Doamne, cat de frumos! Baby a mea are 1 luna si 3 sapt si mie imi este dor de burtik, de-abia astept sa raman iar insarcinata (o s opresc AC peste 6 luni, asa mi-a spus dr, ca am nascut prin ceza). Sper sa nu mai dureze tot atat de mult ca prima data sa raman insarcinata (2 ani si jum).

Irlandeza, poate, totusi, vei putea tine sarcian...cine stie??!! Doamne ajuta!

Pupicei, Ingeras de Maya Maria (16.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

irlandeza nu pot sa cred ce ti se intampla! Cum sa traiesti in incertitudinea asta?Doamne...sa-ti spuna ca este sarcina dar ca o pierzi...cata incompetenta...nu stiu ce sa zic,cred ca este important rezultataul de la beta hcg.Daca ai avut sangerarea aia puternica cum se putea sa nu fi pierdut sarcina?Nu stiu...mai bine mergi la un eco mai performant...ar fi bine sa-ti faca transvaginala!Sa ne tii la curent!
Elaa imi pare rau ca au venit uratii,stiu cum este!Poate luna viitoare este cu noroc!
Ingeras ce frumos...deja te gandesti la bebe 2!Si eu dupa 6 luni de la cezariana am avut verde dar am ramas dupa 4 luni de incercari,poate se intampla cand este corpul pregatit.Pupici pentru Maya-Maria!
Va ,mai scriu mai pe seara!



Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Mirela, de fiecare data mi-au facut transvaginala, dar cred ca dr. asta nu stie sa citeasca de pe ecran. Si tot ea mi-a spus ca am uter bicorn, da' acum nu pot s-o mai cred.
Sa vad ce clinica privata gasesc sa ma ia azi sau maine.

Noi 2 singurei
http://tt.lilypie.com/Nn410.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

irlandeza sper din suflet sa gasesti o clinica buna unde sa te lamuresti.Sa dea Dumnezeu sa fie bebe si sa poti sa-l tii!Ai dreptate cu diagnosticul dat de dr. asta,poate este si asta gresit.



Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

As vrea eu sa fie bebe OK,dar nu prea mai stiu ce sa cred.
Si nu reusesc sa gasesc nimic , o clinica sa ma ia repede.

Noi 2 singurei
http://tt.lilypie.com/Nn410.png

Mergi la inceput