Mamici din Arad...??? (61)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Diana, mersi de info...Calin intreaba cat consuma?
Am vazut si eu ce mare-i portbagajul, e imens.

Ducky, noi de obicei mergem la Cuibul Cocorilor, e ieftin si bun si copiii au loc de joaca, putem manca linistiti.
Mie imi place tare mult la Casa Neamtiu pe Doja, mancarea e excelenta, dar nu poti merge cu copiii, mai ales daca sunt neastamparati.
Spor la renovat!

Flavia, la cat de buna a fost mamaliga cu pui si ciuperci chiar nu as mai fi mancat cascavala pane.


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze 1, poze 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

O, acum am vazut ca ati scris in timp ce scriam si eu.

Miha, mai am un borcanel in congelator. Acum ii mai fac de la milupa cu mar si morcov si astea au lapte in ele, doar la orez il folosesc.
Chiar asa, nicicum nu s-a potrivit sa ne intalnim saptamana asta, dar las' ca recuperam noi daca vine primavara, mergem toata trupa pe mal.

Flavia, am intrat inainte de 12.

Maria, ce mai faci?... mai da un semn de viata, mai pune niste poze cu Mara.


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze 1, poze 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Flavia, cu cea mai mare placere. Singura problema e ca nu mai am borcanele. Eu am pompa de la Avent si borcanelu se infileteaza direct la pompa , numai eventual sa-l vars dupa aceea in alt recipient. Mai gandeste-te si tu. Cand vrei sa incepi? 2 borcane as putea sa-ti dau acum pana le primesc pe cele de la Alina, ca trebuie sa-mi las si mie o rezerva in gongelator. Eu mai merg si la lucru si nu stiu cand intarzii si e nevoie sa-i dea femeia lui Matia sa manance.
In concluzie problema e recipientul.

Alina M te sun maine sa-mi dai borcanele goale.

Daria- 29.01.1999
Alex - 07.02.2003
Matia - 31.10.2006
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Miha, eu am 3 borcanele goale.

Carmen zicea ca sunt niste pungi de pus laptele in congelator,ea asa a pus.


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze 1, poze 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Miha, mersi, hai ca vedem cum facem cu borcanelele. Vreau sa incep in 18, duminica viitoare si am nevoie tot pt orez ca si Alina.

Alina, . La noi s-a luat curentul chiar cand il culcam pe Bogdi.

Ma duc in pat si ma uit la TV ca de dormit nicio sansa la ora asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Flavia, n-ai somn?
Vad ca noi doua stingem lumina si inchidem usile pe-aici.


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze 1, poze 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Neata!
Aseara am fost la Ioana. Si-au aranjat frumos. Au zis ca singurul care inca nu s-a acomodat e Alesio, el inca mai vrea sa mearga dincolo. Ai nostri baieti s-au si jucat si batut putin N-am stat mult ca Ioana a vazut mesajul meu destul de tarziu (pe la 8 fara 10) I-am zis de intalnire si e ok si pentru ea.

Azi e vineriiiiii si abia astep sa merg la casutza mea ca tare mi-a lipsit zilele astea

No la munca nu la intins mana

PS: Dati-mi idei ce as putea sa-i cumpar la Raulica de ziua lui!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

Doamne diana cum sa ma supar!est o dragutza!iau magne b6 de la ultima consultatie,acum a zis sa iau 3 pe zi inainte luam doua.
multumesc ca ma suportati.chestia e ca si acum ma doare si am ouat iar o pata maro azi-noapte,dar ce sa fac asa sunt eu.acum ma pregatesc psihic daca nasc normal va dati seama ce dureri voi avea atunci daca acum simt tot la asa intensitate....
flavia daca ramane fetita eu am in cap 3 variante :elisabeta,elisa sau lisa.acum mai trebuie sa negociem cu jumatatea...el e de acord cu ultimele doua.daca e baiat aici mama lui ii va pune numele dea smechera ce e,cred ca in loc de alin schimbam putin si va fi alen.dar sunt doar supozitii de 16 saptamani ,pana la 40 se pot schimba multe....
va doresc o zi buna ca ma duc in pat sa o las pe doamna placenta sa faca alpinism in continuare....

alina 16+ de sarcina cu o la purtator...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maggda spune:

Ceau la voi fetelor!
Flavia mai am un examen maine si unul luni,dar amandoua sunt lejere.Nu intru pe aici ca desi sunt libera sunt cuprinsa de febra mersului dupa caine.Maine de la 12 am examen,in juma de ora ies si direct in Ungaria.Abia asteptam cu totii.
N-am citit decat ultimele 2 pagini ca scrieti intr-un ritm...Si mie imi place Logranul break la nebunie.Planurile sunt ca anul viitor sa luam un credit care sa acopere creditele ce le avem si sa ne ramana bani de o masina iar in asta care o avem cu 1000 euro o facem super ca nu ne vom descurca cu o masina mai ales ca idiotii astia s-au apucat deja de lucrarile noului spital la Zadareni:(((Toate astea inseamna muuult de lucru in curte,adica unde sunt cainii acuma va fi a doua masina iar cainii mutati in spate,betoane,scurgeri,tarcuri....asta e,sanatosi sa fim.Na gata ca v-am zapacit destul.Merg la Verbita sa randui masina cu instinctor,trusa,bla bla si apoi la Selgros sa cer o cutie pt cutzu pe maine.
va pup pe toate si numai bine

Magda si Bianca 8 anisori




http://community.webshots.com/user/danut1965



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melania 14 spune:

Buna dimineta sau buna ziua ?!
Maggda ne bucuram sa mai auzim de tine .Sa indraznesc sa te intreb daca ai sa vii la intalnire ?
Alina sunt pungi speciale pt depozitat laptele dar pe vremea mea nu se gaseau in farmaciile noastre numai in Ungaria.Acum nu stiu cum e .Mi-ai adus aminte 20l .
Gabi e bine de mine ca nu lucrez 9 ore dar nici nu se rezuma activitatea mea numai la cele 6 ore (atatea am luni) cat stau la scoala.Ma apuca disperarea ca-mi lua destul timp sa ma pregatesc pt a II zi si inainte cand nu o aveam pe Mel, dar acum .... .Ce sa mai spun de "energia" tineretului de azi, ca sa formulez mai cu bun simt care nu are bariere, nici acasa,nici la scoala .


Am uitat sa va spun , sunt fara copila , e la bunici .Va dati seama , pot sa-mi aud gandurile nu alta .Eu am program de smotru , mancare si ordine in dulap in vederea pregatirii inceperii slujbei


Melania (14.01.2005) si mama Carmen

poze

Mergi la inceput