le facem sotilor cadouri de sf.valentin

le facem sotilor cadouri de sf.valentin | Autor: valicalin

Link direct la acest mesaj

le facem sotilor cadouri de sf.valentin ?ce?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alba spune:

Nu,nu avem obiceiul asta.

Alba,mami de Darian (7 ani) & Cassian (1 anisor)

http://fotoalbum.web.de/gast/corinastella/Cassian




Cine este bogat in Dumnezeu este darnic cu cei din jurul lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valicalin spune:

de ce ?nu e ziua indragostitilor?inseamna ca nu-i mai iubim?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

hmmmm....de ce Sf Valentin cand in romania este Dragobetele?????

nu prea obisnuim sa ne facem cadouri, eu una detest sa primesc ceva doar pt ca e o zi ca asta, sau ziua de nastere, dak o faci din suflet o faci cand simti nu ca ai fi obligat sa o faci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama lia spune:

pentru noi Sfintul Valentin nu are nici o semnificatie si nu o sarbatorim in nici un fel...

dar imi place sa ii fac din cind in cind cite un cadou sotului, asa...pur si simplu....din dragoste!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

De obicei nu facem cadouri de Sf Valentin (sincer, ma enervez sa vad atita isterie in magazine si la TV), dar anul asta pt ca e departe, i-am pus o f mica surpriza in bagaj. In orice caz ceva simbolic si nu un cadou "de valoare" ca de ziua lui.
Si eu as prefera ca in Romania sa se serbeze mai degraba Dragobetele!

------

Impotriva prostiei, zeii insisi lupta in zadar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymcar spune:

Pe cand importam si hanuka (sau cum s-o scrie) si toate sarbatorile chinezesti, japoneze, arabe sau zulu?! asta ca sa aratam cat de fraieri suntem si cum le facem pe plac comerciantilor care lupta din toate puterile sa le importe, sa aiba pretexte de vanzari babane la preturi aberante. Daca se poate cate una pe saptamana!
Sorry, refuz sa ma inregimentez in gloata consumista manipulata din toate partile pentru a scoate bani. Sf. Valentin , Haloween etc sunt niste sarbatori minunate in contextul lor, in tara lor de origine, la poporul care le-a inventat. Pentru mine nu inseamna absolut nimic in afara de o incercare de a imi stoarce bani. Si cu cat li se face mai mare tam-tam si reclama agresiva cu atat le refuz mai tare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

sf. Valentin poate fi inca un pretext sa putem sarbatorii iubirea...
avem noroc ca noi,romanii avem doua astfel de zile .....
in fond eu fac caudouri pt ca asa ma simt bine si nu ca as astepta ceva in schimb!!!
uite,de exempul... va fac un cadou ......

Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

quote:
Originally posted by ymcar

Pe cand importam si hanuka (sau cum s-o scrie) si toate sarbatorile chinezesti, japoneze, arabe sau zulu?! asta ca sa aratam cat de fraieri suntem si cum le facem pe plac comerciantilor care lupta din toate puterile sa le importe, sa aiba pretexte de vanzari babane la preturi aberante. Daca se poate cate una pe saptamana!
Sorry, refuz sa ma inregimentez in gloata consumista manipulata din toate partile pentru a scoate bani. Sf. Valentin , Haloween etc sunt niste sarbatori minunate in contextul lor, in tara lor de origine, la poporul care le-a inventat. Pentru mine nu inseamna absolut nimic in afara de o incercare de a imi stoarce bani. Si cu cat li se face mai mare tam-tam si reclama agresiva cu atat le refuz mai tare.




Zau ca nu am auzit niciodata de sarb. asta hanuka???ce e? de unde e?
si Zulu???
asta ptr propria-mi cultura generala ...

cat despre Valentine day...ma gandeam sa preapar o cina romantica, ceva specific chinezesc,am in gand o atmosfera relaxanta,nimic mai mult...insa cam prepar eu saptamanal cine romantice cu sau fara vreo ocazie...

vacanta Filipine
vavanta Brasil
15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

eu prefer sa evit un nou scandal din fasha - eu o sa-i iau, el o sa uite... Asta n-ar fi nici o nenorocire, dar se va simti prost si va incerca sa compenseze in ultimul moment cu trei bomboane expirate si o garoafa scofalcita, pe care le mai gaseste pe la nonstopuri la ora 12 noaptea.

asa mai bine pretind ca am uitat shi eu si gata.

Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Ca tocmai vb ...al meu a ajuns acum acasa(era plecat sa plateasca facturile) cu un cuptor nou nout...Happy Valentine's Day!!
Great!no, mi-am primit si cadoul...
noi nu le avem cu cadourile, insa le avem cu mancatul si ma trezesc din cand in cand cu cate un bilet pe un vapor la o cina , sau se mai gandeste face o rezerv la vreun rest. chinezesc...surprize frumoase, cu sau fara vreo ocazie speciala.

vacanta Filipine
vavanta Brasil
15+

Mergi la inceput