Considerati anacronica meseria de compozitor?

Considerati anacronica meseria de compozitor? | Autor: Andrada

Link direct la acest mesaj

sondaj propus de Sabina

Intrebare sondaj:

Considerati anacronica meseria de compozitor?

sondaj propus de Sabina

Alege respuns:

Da
Nu

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Nu, de ce sa fie asa? Cine creeaza una din marile placeri ale vietii/sufletului - muzica?

V

“In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Nu, dimpotriva.Multi dintre noi reusesc sa faca multe in viata, dar a fii compozitor este un talent deosebit, ca cel de pictor, dupa parerea mea.Trebuie sa fii nascut cu aceste calitati, nu se pot dobandii prin studiu
Pacat ca nu sunt recunoscuti uneori asa cum ar merita sa fie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joxy spune:

NU.
...dar nu cred ca se castiga prea bine.

Cu respect,
G.

www.siteaudit.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Pentru mine cei care se dedica artelor nu au propriu zis meserii...mi se pare ca as minimaliza eforturile depuse...talentul mie mie se pare ca nu poate fii masurat neaparat in sensul pietei de munca...Mie mi se pare ca ei produc ceva care se masoara doar la nivel individual si diferit pentru fiecare dintre noi, incomparabil cu alte indeletniciri.

Deci nu se poate meserie de compozitor, ci simplu...compozitor.

Anamaria mama la Nick (9)& Alex (6)

I used to be indecisive, but now I'm not sure.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Depinde.
Compozitor de muzica clasica? De rock? De jazz? etc...

Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Nu. Absolut nu. Indiferent de genul de muzica.

Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

la clasica ma refer:)



Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia


Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Cand am citit mi-au venit in gand imagini din Amadeus. Daaaa...Nu m-as fi maritat cu un compozitor de muzica clasica ...nu mi-ar da siguranta (si nu ma refer la partea materiala...asa, ca stare). Sabina, ai toata simpatia mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

quote:
Originally posted by grati.ela

Cand am citit mi-au venit in gand imagini din Amadeus. Daaaa...Nu m-as fi maritat cu un compozitor de muzica clasica ...nu mi-ar da siguranta (si nu ma refer la partea materiala...asa, ca stare). Sabina, ai toata simpatia mea!



Chiar cred ca ecranizarile vietilor marilor compozitori nu au scos in evidenta esentialul,iar Amadeus chiar deloc,dupa parerea mea si crede-ma anul asta m-am imbuibat de Mozart,adica anul trecut...
Apoi mi-ai starnit curiozitatea despre maritisul cu un compozitor,cred ca prea ti-i imaginezi altfel,ai niste imagini sablonate....sau nu stiu,dar chiar sunt curioasa.
Am cunoscut compozitori care sunt super din toate punctele de vedere,iar nemuzicienii cu care adesea au intrat in contact ii puteau banui de orice alta meserie,chiar sunt ok :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

nu, deloc!




Suferinta unui copil de 4 anisori, Radu

Mergi la inceput