gravida lasata

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

Elise unele femei cand au copii isi dau seama ca sufletul acela reprezinta TOTUL pt ele...
nu putem sa o "acuzam" pt ca inca nu l-a tinut in brate...situatia se va schimba cand il va tine prima data langa sanul ei....
desi,stiu ca mai sunt si femei pt care barbatul e pe primul plan....si mai ales lipsa lui face ca viata sa li se para inutila....
asta in cazuri extreme....
la ea a fost situatia ca a tot amagit-o 2 ani ca vrea copil si cand a fost a dat bir cu fugitii....si e de inteles....dar nu e o situatie din care sa nu poti iesi..cu putin sprijin din partea celor care o iubesc!

Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

quote:
desi,stiu ca mai sunt si femei pt care barbatul e pe primul plan....si mai ales lipsa lui face ca viata sa li se para inutila....


Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

quote:
Originally posted by Elise

quote:
desi,stiu ca mai sunt si femei pt care barbatul e pe primul plan....si mai ales lipsa lui face ca viata sa li se para inutila....


Elise & BBLisa



e vreun apropo?!

Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

apropo la ce?
la tine?!

tu pui barbatul pe prim plan, inaintea copilului?!
ca doar in cazul asta putea fi vreun apropo.....

Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

nu-l pun,ca altfel nu-l lasam sa plece sa-si gaseasca omu' fericirea!

dar se putea intelege.....

Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

pai vezi...

Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

Elise si noapte buna!

Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

noapte buna.

Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misulescum spune:

Didadi,vreo veste noua?

Cum se simte nasa ta?Transmite-i multa sanatate si sa se roage sa nasca un baietel sanatos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaisanais spune:

Ma bag si eu in discutie.....
Vorbesc din postura femeii de 42 de ani, cu ani de tratamente pentru fertilizare, tratamente fara rezultat, asa ca: Didadi, bine ca nasa ta nu a renuntat la bebelus. Eu am credinta ca Dumnezeu decide cum si cand ne face parinti, si nu noi.... asa ca acum era momentul pentru ea sa devina mama: probabil ca trebuia sa invete din propria viata cum se plateste ne-iubirea si iubirea, ca apoi sa poata sa inteleaga ce inseamna sa dai si sa primesti neconditionat iubire. Singura fiinta care te starneste intr-o astfel de masura este un copil: indiferent de ce face, el ramane tot copilul tau, iar copilul isi va iubi mereu parintii, chiar daca uneori, in anumite situatii, poti avea, ca si copil, senzatia ca iti urasti parintii.
In alta ordine de idei, va rog frumos sa-mi explicati si mie ce inseamna: copil fara tata? Chiar si ''in vitro'', copilul tot are un tata, cu atat mai mult cu cat bebelusui in cauza a fost si este dorit de parinti, problema fiind de fapt imaturitatea unui barbat-tata de 27 de ani....Un cliseu de tipul''copil fara tata''poate marca definitiv evolutia unui copil... Doamne iarta-ma, nu mai suntem pe vremea lui Ceausescu, atunci cand ''omul de tip nou'' nu avea voie sa ''produca'' bebelusi in afara casatoriei ; iar bebelusii acestia sunt persoane absolut normale, nu au nicio tara , nicio'' buba in cap''.


Mergi la inceput