gravida lasata

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns didadi spune:

Misulescum,nasa mea are doar mama,este aproape de ea si o ajuta cum poate si cu ce poate.este o femeie in varsta si ea la randul ei,are grija de celalta nepoata.fata baiatul ei.Deci va imaginati ce greu ii este si ei.A zis intr-o seara,am doi nepoti fara tata,ce mai viata!!Mi-a fost tare mila de ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

dar ii are...mama mea nu are, si eu ma apropii de 40.

V

“In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clover spune:

I-ai spus nasei tale ca i-ai scris povestea pe forum? Nu de altceva dar avand in vedere ca ti-ai facut public orasul punand cap la cap povestea ta cu a nasei sigur cunoscutii va recunosc.

Keep the promises you make to yourself.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

quote:
Originally posted by didadi
este fericita ca are un copil dar daramata ca nu o sa aibe tata.


Ba sa faca bine domnul sa-l recunoasca si sa-i plateasca pensie alimentara! Fuge de raspundere, nu vrea s-o ia de nevasta, asta este, nu-l poate obliga nimeni sa o faca, dar nu poate sa se comporte ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat, ca si cum nici n-ar exista un copil - copilul lui. Si poate, odata si odata o sa deschida ochii si-o sa-si dea seama ca nimic nu este mai de pret pe lumea asta decat un copil.


Cristina,
mama lui
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C" target="_blank"> Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002
Cresc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didadi spune:

Clover,nasa mea stie si a fost de acord sa-i scriu povestea.Si daca cineva ne cunoaste,care e problema?Am mintit cu ceva?
Am spus doar adevarul.Am scris pt ca asta am simtit si am cerut un sfat.Am gresit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didadi spune:

Si inca ceva...Am sters orasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giani spune:

Didadi, mie tot mi se pare o poveste frumoasa. Era fain sa nu se razgindeasca individul, dar asta e, sufera acum, ii va trece, toate trec, nimeni nu sufera la nesfirsit in dragoste. Sa fie sanatos copilul, amorurile vin si pleaca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valicalin spune:

mie mi se pare o mare prostie ceea ce a facut nasa ta.stai 30 de ani cu un om pe care nu-l iubesti si cand ai ajuns la o anumita varsta te gaseste dragostea.de ce n-a divortat cand era mai tanara ,mai ales ca nici nu e vre-un copil la mijloc?singura solutie c care o are e sa se maturizeze si sa se gandeasca ca acel copil merita toata dragostea ei neconditionata mai ales ca el nu e vinovat cu nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

celor care judeca: nu se stie ce ne rezerva viata fiecaruia dintre noi, nu are rost sa dezgropati mortii acum si sa aruncati cu pietre. Data viitoare s-ar putea sa ne vina noua randul, chiar daca acum consideram ca ne-am purtat exemplar in viata.

didadi, i sa va schimba viata cand vine micutul pe lume, va fi cea mai fericita mamica din lume. Nu va mai avea timp si energie sa planga dupa un nenorocit. Da, e pacat ca nu are un tata, dar decat un nebun, mai bine deloc. Fiti alaturi de ea, sa-si poata lua macar o pauza cat de mica la cateva zile, sa respire "liniste" si sa se detaseze de toate. Ajutati-o cum puteti, si va fi bine si pt ea si pt bb. La ziua ei sau alta ocazie faceti-i cadouri "in natura": un masaj relaxant, o vizita la coafor, etc. Pt o mamica tanara si singura astea sunt lucrurile care-i vor lipsi din viata "before the day". Si o asteptam cu drag pe forum, daca are posibilitatea.

Cristina
-----------------------------------------------
http://www.sos-satelecopiilor.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

as sari in sus de bucurie gindindu-ma ca imi vine sufletzelul!

chiar daca ar fi sa nu mai vad picior de barbat in viatza mea... pe langa asha o veste... who cares?! Duca-se!!!

stiu, stiu, sint extremista!

Elise & BBLisa

Mergi la inceput