Ei ne-au salvat viata..Multumim!!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

quote:
Originally posted by kimm

asa-i geraura,si in pe linga doamna stamatin,doresc sa multumesc doamnei dr Grecu Carmen,pentru felul in care a inteles sa comunice cu noi-primul medic pe care l-am intilnit sa iti explice lucruri din proprie initiativa,mai amintesc si doamnele asistente de la "6" ,maternitatea cuza voda din iasi:domna Flori,Adriana,Alice...si "doamna asistenta" Dragos .nu cred ca imi amintesc alte nume..mai completeaza tu ..



Eu imi amintesc cu drag de asistentele alea tinerele tare, majoritatea necasatorite, care alintau si se purtau cu cei mici de parca erau copii lor.

Laura de shtrumphi, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea-Cristina spune:

Buna treaba, topicul acesta!
Am nascut pe 4 ianuarie, la Spitalul Elias din Bucuresti. Doctorul meu lipsea din localitate si nu putea sa vina in urmatoarele 4 zile, iar copilul avea BCF 180. La operatie (eram la a doua cezariana) s-a dovedit ca avea circulara de cordon (care la ecografii s-a vazut doar esarfa!) si procidenta de cordon, si nu se stie daca mai rezista pana a doua zi deoarece incepuse sa se stranguleze. Vreau sa ii multumesc aici d-lui dr. Octavian Rotaru, care nu mi-a dat voie sa plec acasa (eu vroiam sa imi astept dr.) si a insistat (cu diplomatie si mult bun-simt) sa nasc in acea zi! M-a operat si mi-a salvat fetita! Sa il rasplateasca Dumnezeu!
Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

Si euma bucur de acest subiect!
Vreau sa ii multumesc lui Dumnezeu Pt Vladut si toat cea ce e frumos in viata mea!

Si D-nulu DR. Vulcan Florin de la maternitatea din Brasov, pt rabarea si daruirea, increderea pe care mi-a acordat-o pt tot timpul in care a fost langa mine (in ultimile 2 luni de sarcina zi de zi)si pt ca vlad a venit pe lume, prematur, dar sanatos si dr.Ioan Oprea -, neonatologul care mi-a tinut de urat in clipele grele de asteptare de pe patul spitalului si pt ca a fost cu ochii pe vlad de cand s-a nascut si pana in ziua de azi!

Si nu in ultimul rand dragului meu DR> mazgareanu de la spitalul de copii din Brasov!

Ce m-asi fi facut eu fara ei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadalinaVlad spune:

Buna la toata lumea,

as vrea si eu cu ocazia acestui topic... sa multumesc...
In primul rand as vrea sa ii multumesc Lui Dumnezeu...
Iar apoi, domnului dr.NAGY din Targu-Mures, la fel si dr. Molnar Claudiu, care mi-au salvat viata, dar cel mai important, doamnei dr. CORINA RAC,de la neonatologie TgMures care i-a salvat viata puiului meu, Vlad Gabriel, care s-a nascut la 27 saptamani, cu doar 900 grame si 33 cm.
VA MULTUMESC!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia maria spune:

Madalina bun venit pe si iti doresc sedere lunga si frumoasa pe acest forum!!!

mama de 2 bbei prematuri ANTONIO MIHAI (29.05.2004) si ALEXIAN GABRIEL (07.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns women13 spune:

Pentru micutii acestia si mai ales pentru Sara-Maria, care a avut nevoie de ambulanta ptr. a fi transferata la Iasi, eu personal multumesc doamnei Stamatin pentru promptitudinea trimiterii ambulantei - a ajuns in 3 ore , de la Iasi la Galati din momentul luarii deciziei( cu tot cu amplasamentul incubatorului pe masina ).
Dar, nu in ultimul rand MULTUMESC , celor de pe ambulanta, de la conducator auto, medic si asitent medical. Frumosi la chip, suflet si mai ales daruiti profesional pentru a salva un fir de viata, dintr-un trup mititel, mititecut, oameni cu credinta in Dumnezeu, care aduceau viata in acea masina, prin insasi optimismul si responsabilitatea lor.
Multumim, asistentelor ce ne asteptau la Iasi, multumim medicilor Stefan de la Galati si Iasi ( frati: unul medic veterinar , cealalta pediatru ), multumim intregii echipe de la Cuza-Voda , Iasi pentru ca dovedesc existenta unor profesionisti daruiti salvarii vietii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Eu as vrea sa-i multumesc domnului Dr. Tutunaru, Buc, Elias.
Cu el am nascut-o pe Maya si ii multumesc si el m-a salvat de la moarte cand am ramas insarcinata a doua oara(sarcina foarte dorita) - gemelara, una intra - oprita din ev, avort natural, cealalta extra - spart trompa, hemoragie interna, urat de tot, m-a operat de urgenta la 9 seara si mi-a salvat viata. A zis ca nu ma mai lasa, ca-i e frica sa nu ma piarda si a avut dreptate.
Tot cu el sper sa nasc si bebe 2, daca Dumnezeu ma va ajuta sa mai raman insarcinata, asa, doar cu o trompa.

Pupicei, Ingeras de Maya Maria (16.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudia_31 spune:

As dori sa le multumesc cadrelor medicale de la spitalul LOUIS TURCANU din TM. precum si dr. Nuta Carmen si DR.iACOB de la acest spital care i au deschis drumul in viata lui Claudiu. Mai vreau sa i aduc mii de multumiri dr. Stoica medic oftalmolog de la Odobescu din TM. si dr. Bacos medic nero care au avut sufletul alaturi de copilul meu. VA MULTUMESC DIN SUFLET!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilia_99 spune:

si eu vreau sa le multumesc dr de la Spitalul Municipal din Bucuresti.
Dr ALEXANDRU BADIU, care mi-a urmarit sarcina si mi-a raspuns la orice intrebare, la orice ora, de multe ori la miezul noptii... Multumesc, Sasa.
Apoi, DR ANA CULCER, care l-a preluat pe bb din prima clipa si care si-a pus experienta de 40 de ani in slujba noastra, asa cum facea, de altfel, cu toti puii mici de acolo. Va multumesc!
Intregii echipe de la Terapie de la Municipal - dr si asistente - care, in ciuda speculatiilor, n-au vrut sa ia nici 5 lei de la mine si au fost tot timpul dedicate. Si am stat in spital aproape 2 luni, dupa nastere....
Dr NASCUTZI, oftalmolog, care l-a vazut pe bb la fiecare 2 sapt si pe care am iubit-o din tot sufletul cind mi-a dat vestea ca nu tb operat, ca retinopatia a regresat!
Tuturor le multumesc din suflet ca am azi un baietel mare si sanatos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

Interesant topicul asta!
Vreau in primul rand sa-i multumesc lui Dumnezeu si mai apoi personalului de la spitalul de urgente pt copii grigore alexandrescu bucuresti,in special doctoritei Topor(chirurg),doctoritei Bradeanu(terapie intensiva)si doctoritei Carasava(pediatrie).Aceste persoane cu ajutorul lui Dumnezeu mi-au salvat copilul de la moarte.

Cea mai optimista mamica!
LauradeBianca Mihaela
Povestea nasterii
Pitica mea
Atat are Bibi
poze burtik
poze cununie & nunta
Lucky
camera lui bibi

Mergi la inceput