Ei ne-au salvat viata..Multumim!!!

Ei ne-au salvat viata..Multumim!!! | Autor: flavia maria

Link direct la acest mesaj

Cu voia voastra dragi mamici si tatici de esente as dori sa deschid un subiect unde sa aduncem multumiri celor care ne-au salvat viata puiutilor nostri...si tuturor celor care au fost alaturi de noi in momentele grele...

Vreau sa multumesc in special d-nei conf dr. Zaharie de la Clinica de Ginecologie 1 Sectia Neonatologie, Cluj Napoca fara de care probabil puiutul meu nu ar mai fi fost azi printre noi ... si d-nului dr Sorin Andreica pentru profesionalismul, rabdarea si daruirea de care da dovada in aceasta meserie...

Nu in ultimul rand vreau sa multumesc din suflet d-nei dr Daniela Rotar un medic si un om de exceptie cum rar se mai intalneste in Romania!!!

mama de 2 bbei prematuri ANTONIO MIHAI (29.05.2004) si ALEXIAN GABRIEL (07.11.2006)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Flavia, mi-ai luat-o inainte! Si eu ma gandeam sa deschid un asemenea subiect! Poate asa se mai echilibreaza balanta (ca prea sunt multe subiecte cu "medici pe care sa ii eviti" samd).

Sotul meu, sarcina si mai ales baietii mei minunati sunt daruri de la Dumnezeu! Cred insa din tot sufletul ca Dumnezeu a vrut ca eu sa ajung pacienta Domnului Profesor Gabriel Banceanu de la spitalul Polizu!
Datorita profesionalismului si sufletului sau deosebit copiilor mei li s-a oferit sansa de a se naste!
Am avut o sarcina cu multe riscuri dar urmarirea ei a fost ireprosabila! Toate complicatiile posibile au fost prevazute si tratate exemplar!
Cred ca oriunde in lume cazul meu si evolutia lui ar fi considerate un succes medical deplin!
Multumesc inca odata Domnule Profesor!

Al doilea medic exceptional caruia copii mei ii datoreaza sanatatea lor este Doamna Conferentiar Silvia Stoicescu!Am avut sansa ca baietii mei sa fie ingrijiti de dansa inca din prima ora de viatza, iar acest lucru, si o spun cu toata certitudinea, a fost hotarator pentru ei! Datorita dansei si echipei minunate, formata si condusa de dansa, din sectia de neonatologie a maternitatii Polizu, baietii mei au toate sansele sa fie niste copii si adulti sanatosi si normali!Nu cred ca e cazul sa explic ce inseamna asta!

Dumnezeu sa va rasplateasca pentru binele pe care il faceti in fiecare zi, nimic din lumea asta nu ar fi de-ajuns!


Sau taci sau zi ceva mai bun decat tacerea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruscka spune:

Eu as vrea sa-i multumesc domnului dr.CRACIUN ADRIAN de la maternitatea Cantacuzino care a luptat pentru viata Andrei.Si nu in ultimul rand personalului de la terapie intensiva.

poze Andra
22.07.2002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalinad spune:

am tot stat si m-am gandit la subiectul asta...
eu as vrea sa-i multumesc lui Dumnezeu ca am nascut la 3 zile dupa ce doctorita mea s-a intors in tara, si tot Lui ii multumesc ca era de garda in noaptea aia...
si as mai vrea sa le multumesc d-nei dr. gina palicari si d-nei dr. rodica nanu pentru tot ce au facut pentru serban si pentru mine dupa. nu ne-au salvat viata, dar s-au straduit sa ne dea incredere in ea. ma bucur ca am avut privilegiul sa cunosc asemenea oameni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Eu vreau sa multumesc d-nei doctor IRINA DUMITRASCU. Ea m-a ajutat sa tin sarcina, a observat la timp ca ceva nu era in ordine cu Bianca. A stat dupa o garda grea sa ma opereze, la o ora cand ar fi vrut, poate, sa se relaxeze acasa, dar a ales sa se lupte pentru viata copiilor mei. As mai vrea sa multumesc asistentelor de la sectia de neonatologie din Cuza Voda care au dat dovada de profesionalism si devotament deosebit.

Laura de shtrumphi, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradanch spune:

tin sa multumesc in mod deosebit D-nei Dr. Cristina Anghelescu care a avut grija de mine si bb - care s-a nascut prematur la 34 saptamani - chiar din aeroport sunand continu la Dr. Poenaru cu toate ca trebuia sa plece in concediu. D-lui Dr. Poenaru - Spitalul Bucur care in loc sa plece la congres m-a asistat la nastere cu toate ca nu eram pacienta dansului si intregului personal de la et 3. Nu in ultimul rand D-nei Dr. Novasilev - medic neonatolog - care a avut grija de bb si m-a incurajat tot timpul spitalizarii.

andreea niculae

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

Poate ca sunt intr-o tara in care se asteapta multe de la sistemul emdical, dar cu toate astea vin si eu sa multumesc Dr. Greg Ryan pentru ca mi l-a salvat pe Adrian. Soarta a facut sa ajungem aici si sa am o sarcina cu probleme tocmai aici, unul din putinele locuri unde se fac transfuzii de sange in utero. Si pentru ca acest medic a facut o pasiune din transfuziile fetale de sange , asa am ajuns si noi sa beneficiem de aceasta interventie care i-a salvat viata lui Adrian. Probabil ca de eram in alt colt de lume (nu ma refer neaparat la Romania) Adrian era istorie acum.

Oameni dedicati, pasionati, salvatori exista peste tot in lumea asta, important e sa-i intalnim atunci cand avem mare nevoie de ei.

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex - 5 Nov. 2004 si Adrian 24 Aug. 2006 ......... poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ildikodrujit spune:

Ma bucur ca ati deschis acest subiect. Vreau si eu sa-i multumesc doamnei doctor Boia de la Spitalul de copii Louis Turcanu, Timisoara, sectia prematuri pentru ca a facut tot ceea ce e omeneste posibil, si chiar mai mult, ca sa-mi salveze copilasul, precum si doamnei doctor Cucerea de la Spitalul Judetean de Urgenta Targu Mures pentru grija si daruirea cu care s-a ocupat de Alex. Si nu in ultimul rand, as vrea sa-i multumesc din suflet domnului doctor Gherman, de la Spitalul de Urgenta Targu Mures, sectia neurochirurgie, pentru ca mi-a operat copilul si i-a dat sansa unei vieti normale.
Multumesc din suflet tuturor.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanaoti spune:


noi multumim mult de tot lui Dumnezeu ca a facut posibila intalnirea cu doua minuni. SF SPiridon si Sf Teodora ca au ocrotit copiii si
Pr IUSTIN de la MAnastirea Pentru VOda din Neamt care s-a rugat pentru noi.
Le multumim apoi medicilor care nu ne-au acordat multe sperante pentru ca ne-au intarit sa luptam si mai mult cu diagnosticele si cu incompetenta.
ii multumim apoi DR PINTILIE care a facut posibila existenta celor doi copii si care a reusit sa ma a siste la nastere si apoi sa imi faca si cezariana intr-o sambata seara si poate si-ar fi dorit sa fie langa familia d-lui.
Apoi Dr Stamatin si celorlate d-ne dr neonatolog care i-au ingrijit excelent pe copii.
Si D-nele asistente de la sectia de neonatologie care au fost foarte apropiate de copii si care ne-au suportat cateodata si mofturile de proaspete mamici.
Le multumim tuturor!!!

Oti & gemenii bucovineni
http://www.ringo.com/photos/albums.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Geraura spune:

Multumirile mele doamnei doctor Stamatin Maria,si personalului aferent sectiei de neonatologie Cuza Voda din Iasi.Multumita lor Sara gangureste acum in patutul ei de acasa.Adevarati profesionisti ,dedicati meseriei pe care o practica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kimm spune:

asa-i geraura,si in pe linga doamna stamatin,doresc sa multumesc doamnei dr Grecu Carmen,pentru felul in care a inteles sa comunice cu noi-primul medic pe care l-am intilnit sa iti explice lucruri din proprie initiativa,mai amintesc si doamnele asistente de la "6" ,maternitatea cuza voda din iasi:domna Flori,Adriana,Alice...si "doamna asistenta" Dragos .nu cred ca imi amintesc alte nume..mai completeaza tu ..

Mergi la inceput