FIV 102

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MRL spune:

cris, imi pare tare rau dar fuguta sa te pregatesti pt noua runda care, dupa cat te vada de nerabdatoare o sa fie foarte curand. Treci la Maca si mult noroc!
Sheri, imi place productia ta, vad ca la tine lucreaza totul bine. Meriti un bunchet mare de Eu astazi mi-am cumparat si ceai de cretisoara sa incep sa il savurez imediat dupa punctie. Cum ai luat Maca, cate pe zi si de cand? Continui cu ele si pe perioada ET? Eu asa cred ca o sa fac. Stimulare + Maca, punctie + Maca + ceai de cretisoara, ET + Maca + ceai de cretisoara pana la aflarea testului pozitiv.
Apropos, incerci si ceva progesteron injectabil? Ai cumva fiole de la Szeget sau Gravibinon?
Miki,
Mult noroc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

Cris - imi pare tara rau .Lasa ca devii mamica anul asta
Miki - sa stii ca asa-i cum ai zis tu , am luat aspirina 4 zile (aia mai tare) si hopa ca a venit Ivan in vizita


galuscuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Criss mie nu imi vine sa cred....ai avut endometrul prea mic sau ce s-a intamplat?Iti doresc puterea sa mergi mai departe si sa reusesti cu embrionasii congelati!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

cris nu mai zic nimik decat capuu sus si inaintee..
Sheritoooooo si io zic tot asa posibil miercuri..tin pumniii..
Moni multa bafta la echo..s'a oprit???
MRL te pupppp..
Avaloaneeee stiu io ca tu clocesti cevaio tin pumnii..
antosit ai sa vezi ca iti voi purta noroc

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Cris tare rau imi pare,cunosc dezamagirea de dupa FIV esuat, dar viata mergge mai departe si ia cu ea si mizeriile, si supararile noastre...dupa o perioada vei prinde iar aripi si vei merge mai departe spre un nou FIV

Sheritra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

fetelor va multumesc inca odata.
Am comandat maca ,ziceti ca pot sa incep sa o iau inainte sa-mi vina CM?
Kora,da se pare ca endomeru a fost cauza asa mi-a spus doctora

cristina
http://community.webshots.com/user/cris8674

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

MRL dulci. Astept si eu cu interes rasp lui Sheri
Galaushcutza sper ca Ivan sa mai vina doar dupa 9 luni de acum inainte.

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Cris, blonduto, nu e vestea care o vroiam . Dar vestea mai buna este ca nu mai trebuie sa treci prin toata nebunia cu tratamentul ca sa ramai . E totusi bine ca mai ai embrionasii. Iti doresc sa fie bine cu ei. Oricum mai stiu cazuri in care s-a reusit cu embrioni congelati iar cu cei proaspeti nu. Asa ca anul acesta tot ai sanse sa-ti vezi copilasii. Bafta multa.

Miki, galuscuta, ce-i cu faza cu aspirina? Si eu am luat aspirina ca ma durea capul. Poate fi asta cauza petelor mele?

Liana, astazi inca nici o surpriza.

Avalon, si eu tin pumnii

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Monilandnu cred ca aspirina e cauza petelor, ca eu am luat aspirina in toata perioada FIV-ului..ca asa mi-a prescris Chivu

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Criss , Moni, Galuscuto,
In primul rand Criss cere de la KITTA cartea despre infertilitate. Are un capitol privitor la pregatirea pt ET cu embrionii congelati. Spune acolo (si am citit si-n alta parte) ca incepind cu prima zi de finis de CM-u, sa incepi sa iei progesteron (utrogestan sau injectabil), acid folic si aspirina concentratie mica (pt irigarea uterului). Asta deoarece organismul nu este pregatit cu stimulente ca si la FIV clasic. Macca vei lua tot de atunci. Pe cutie zice pana la trei pe zi, eu luam o zi trei, alta patru.
Macca se ia de la oprirea CM-ului deoarece trebuie eliminat mai intai endo cel vechi, abia apoi stimulat cel proaspat.
La operatiune de FIV iau incepand cu prima zi de stimulare (deci nu in timpul inhibarii) pana la o saptamana dupa ET. Pana atunci endo tot creste, pana se implanteaza (dea Domnul) bebicii. Macca le iau pe toate seara (odata deci, cand fac si menogonul). Prima parte a zilei este inhibarea, in a doua dau cu de toate (aspenter, acid folic, magneziu, macca).
Unele fete spun ca n-ar fi bine sa iei macca, eu am luat si am avuttot timpul endo mare.
Liano , maresti populatia oltenilor, bravos!

MRL, MIKI, cum este cu ceaiul de cretisoara? Am injectoare de progesteron, le voi face ca si Laki: 4 odata in ziua punctiei, apoi doua in ziua ET, dupa doua zile iar doua, apoi un gravibinon (are mai multe in el).
Sheritra

Mergi la inceput