FIV 102

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns veronici spune:

Danap iti multumesc ca mi-ai laudat baiatul,stii vorba cu cioara....eu oricum il vad frumos.Mai rau e ca nu crede lumea ca-i al nostru. Daca eu am stat mai mult in casa cu sarcina (din clipa in care am aflat ca-s gravi.mi-am luat concedii medicale)multa lume nici nu m-a vazut gravida. Asa ca m-am intalnit zilele trecute in Mol cu niste prieteni cu care nu ne vazusem de vreun an. Si Rares statea pe carut (ca luasem din ala pt.bebei) cu ochii mari si studia pe toata lumea. Astia cand ne-au vazut se uitau pe langa noi sa gaseasca parintii copilului. Degeaba ma chinuiam eu sa-i spun ca-i al nostru,ei nu si nu ! Sotul meu are ochii caprui si eu verzi - caprui,mai mult spre caprui iar Rares este posesorul a doi frumosi ochi albastri. Si sa stiti ca mama are ochi albastri ,nu prof.Marinescu !!! :)))
Cand sa ne apucam de FIV sotul meu imi spunea:"hai mai sa mergem o data ca imbatraneste Prof.Marinescu si nu mai poate sa faca copii !"
Sper ca v-am distrat si v-am mai distras atentia un pic de la problemele carte nu de mult erau si ale mele.Sa dea DD sa traiti si voi ce traiesc eu zi de zi (exceptand momentul nasterii). Va spun ca am fost cea mai fericita gravida,nimeni cred ca nu vomita cu zambetul pe buze ca mine,mi se parea ca aratam sexi cu burta de 6 luni desi parca eram o gravida in luna a 11-a.(spun 6 luni pt.ca eu am nascut la 6 luni si o sapt.)
Va pupic si va tin pumnii la toate.

veronici
mamica lui Rares Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Si 102 va fii un capitol cu reusite. Avem de la cine

Cris, blonduto , cum esti? Ceva teste de sarcina ai mai facut?

Adhnana, si eu sunt ok si nici eu nu pot manca. E primul tratament de FIV pe care-l fac si in care am slabi (pana acum). Bag in mine fructe, lactate si ceva oua. De carne nu prea-mi vine sa ma ating cu toate ca stiu ca e buna in aceasta perioada.

madalina28, are de joi in burtica 2 embrionasi frimosi de 8 si 10 celule. II tinem pumnii fetelor, nu-i asa?!

Liana, inca in pat? dar esti ok acum, nu?

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Care ma poate indatora pt maine dimineata cu o fiola de diphe, mie imi vine comanda luni. Se pare ca am calculat gresit stocul...
Mercic

Sheritra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Am eu una ramasa expira in martie. Suna-ma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Rectific: expira in febr 2009.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

Moniland, nu prea pot sa-mi cumpar teste ca sunt supravegheta,ca daca nu cred ca aveam o duzina pana acum facute.Nici eu nu prea am mancat carne in timpul stimulari,am mancat fructe multe si am baut sucuri naturale facute de mine.Cand ai prima eco?
Madalina28,ma bucur mult sa aud asa vesti bune despre tine si tin pumnii stransi, stransi
DanaP,sa te auda DUMNEZEU,si tin punii pt.luni

cristina
http://community.webshots.com/user/cris8674

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

VERONICI,daca ai citi paginile ultime ale capitolului din urma ai vedea mesajele fetelor si......cum toate ti-am admirat papusa de baiat si......eu una te chiar sfatuiam sa nu il lasi fara un frate sau o sora.Sa-ti traiasca si sa va bucurati de el!!!!

CRIS86,hai,stiu ca e greu cu rabdarea,dar vei vedea ca vei fi super-fericita luni.Si sa nu uiti sa ne spui si noua vestea cea buna!!!
Mie una nu imi vin ....uratii ,cred ca din cauza inhibarii si.......of,deja mi-a intarziat cu 4 zile.......ma cam iau nabadaile.......dar asta e.Parca nu mai rabdare sa fac odata Et-ul si......sa astept barza cu cele 2 liniute buclucase......Va pup si astept raspunsuri pozitive la toata lumea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

Delia, ai o scumpete de baiat,si urmeaza o scumpete de surioara , au cu cine sa semene

Fetelor da slaba activitate in capitolul asta

cristina
http://community.webshots.com/user/cris8674

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

Fetelor eu nu stiu ce sa fac sa ma duc maine la un cabinet sa-mi fac BHCG sau sa astept pana marti? maine sunt in Z 12

cristina
http://community.webshots.com/user/cris8674

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurabyby spune:

Buna Cris , Nicol sunt .
Cumatra mea a facut BHCG in ziua 12 si i/a iesit 117 valoarea.
iar test a facut in ziua a 5/a si a iesit negativ bineinteles si apoi in ziua a 10/a slab pozitiv.
Deci iese in ziua a 12/a. Mie la MNL mi/au spus in ziua 14 sa fac testul ,iar ei la Giulesti la Dr. Niculescu i/a zis sa faca in ziua 12/a.
Ptr. ca e din Bacau rezultatul l/a primit peste 5 zile iti dai seama ...
Dar ea cica era sigura ca e insarcinata dupa test asa ca nu i/a mai pasat.
Stai linistita ca o sa fie bine.
Nu te lua dupa semne ca difera de la un organism la altul.
Mie imi disparuse de tot durerile de sani si acum au revenit de nu pot sa dorm pe burta.
trebuie sa fii optimista si sa vorbesti cu bb mereu ca e acolo in burtica creste !!!
bafta multa !

Mergi la inceput