FIV 102

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

io sunt aci si va tin pumnii la toate!!!
KITOOOOO pe unde esti muica ???mii dor di tini

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Intreb si eu ceva....daca am facut anul trcut analizele pt. chlamydia, micoplasma... din secretie si acum le repet doar din sange ma arunca dr.-ul pe usa cu dosar cu tot?

Anto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

pup toate fetele
Gumy felicitari!!!
dana psi eu tot stimulare doar cu 3 menogon am facut. Rezultat: 8 foliculi din care 8 ovocire de calitate. S-au fecuntat 8. Au ramas in final 3. Varsta: 28 jumate.

Eu am inceput serviciul de ieri.

Adhnana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodoran spune:

Diphereline-ul l-am facut in burta.

Eu cand m-am dus cu dosarul de FIV, mi sa- spus ca analizele sa nu fie mai vechi de 6 luni, ale sotului erau cam de 6 luni, si mi-a indicat ce treb. repetat. Oricum pe mine m-a lasat sa aduc suplimentai la dosar su dupa ce am incheiat deja dosarul.

9+
http://bd.lilypie.com/qZ8Fp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

Lianama aliez cu tine sa tinem pumnii stransi la fete cucuiete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

antoniseu zic ca daca e infectie se vede si in sange... si daca Doamne fereste iese pozitiv ..poti sa faci si din secretie. Eu le-am avut la unguri numai din sange

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Antosit pe mine nu m-a aruncat nimeni afara, desi o parte din analize erau din 2005. Cum in 2005 au iesit bune si stiu ca n-am schimbat pisica si nici afara din casa nu a iesit amarata intre timp (decat in brate, pana la masina), nici branzeturi cu mucegai n-am mancat (sa nu dau in listeria, din greseala) nu le-am mai repetat, pe riscul meu. Cat despre medici, pentru ei sunt importante alte amanunte, nu data de pe analize, parerea mea, asta am simtit, asta spun.....

Cat despre dipherelin, la noi, la scoala fivoaselor se preda numai injectia in colacul din burtica, facuta personal, caci nimic nu e mai simplu pe lumea asta. Totul e sa ai un profesor bun, restul vine de la sine.
Eu nu credeam sa ajung sa spun aceste cuvinte, dar dupa prima injectie facuta singurica, ma simt doctor docent in domeniu.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Pussi asa m-am gandit si eu, anul trecut cand le-am facutnu am avut nici o problema cu ele au iesit toate ok!As vrea sa le fac din sange acum pt. ca dureaza mai putin pana primesc rezultatul si pt. ca nu cred ca m-am procopsit cu ceva intretimp!
Aaaa...azi am fost toata fam. (inclusiv mama care sta cu noi si saraca a vrut, nu a vrut a mers)si am donat sange pt. o parte din anlize!Sper sa iasa bune....

Anto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

MOana !
Dipherelinul si eu l-am facut tot in colacel!

Anto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

quote:
Originally posted by dana p.
Eu sunt nelamurita cu tratamentul de ce mi-a dat doar 3 fiole de menogon? Cine a mai facut stimulare cu mengon doar 3 fiole sa-mi spuna si mie cati foliculii a avut in final si ce varsta are, ca am impresia ca e legat si de varsta.



Dana.P, eu am facut stimularea tot cu 3 fiole de menogon si in final am facut 26 foliculi cu 22 ovocite extrase, la onorabila varsta de 34 ani asa ca nu te impacienta, o sa fie bine.

Andreea 10+

Mergi la inceput