"Cei mai iubiti dintre pamanteni" :) (4)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

haha, da, una asa de parada, ca altfel, are el grija:)))))



(moare fomeile dope mine)



Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia


Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Multumesc pt primire fetele!
O prima intrebare ar fi despre biletele scanrail. Pt cine nu stie e vb de www.scanrail.com Nu inteleg daca se poate circula cu toate trenurile ce apartin Norvegiei, Suediei, Finlandei si Danemarcei. Ma intereseaza in mod deosebit cele de noapte, dar banui ca acolo trebuie sa cumperi supliment de pat ... Cine a folosit aceste bilete imi poate da mai multe informatii?

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Hihi, io-te ca se anima poienitza! Asa taticdetoma cel ce se vrea forbalist :)) trebe sa te aduca fomeile pe calea DC...:)). Ei, daca ai internet acu', mai vii de-acasa!
Mie imi place cum rasare lumea din public-Ortansa, Ileana, Liliana . Si sa scrieti pe-aici, nu numai sa cititi!

Sabina, io ma-ncumet, trimite si la mine e-mail, poate-poate ma pricep si io...daca nu, imi fac mea culpa.

lil', pe unde esti? Nu s-a terminat vizita la Londra?



Mihaela si fetele mele

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina ,calatorii,1,2,3,4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara03 spune:

maaama ce de lume buna pe-aici!
bun venit si revenit tuturor!

vreau si eu mail de la sabina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Imi uitai bunele maniere si n-am felicitat-o pe Sabina pentru vestile grozave pe care le are...bun venit in clubul cu 2 bucati copil...distractia e pe vine

Noi ne-am luptat cu o gripa rea de tot...de Craciun ne-a rapus si de Anul Nou inca ne dregeam (pijamale, mucisori si sampanie la miezul noptii). Intre timp, Alex facu o ciudatenie pe piele...ca un fel de eruptie pe piept si spate...cica se cheama pityriasis rosea si ne poate tine 3-5 luni. Pediatru ne zise sa-l expunem cu pielea la soare dar la noi sint multe grade sub 0 asa ca in 2 saptamini (cind copii iau vacanta) ne luam catrafusele catre California la prajit. Ceea ce e nasol pentru mine care am interdictie la soare cel putin vreo 8-9 luni (tratament pentru acneea ce ma pocni cica de la stress)

In rest...voiosi

Anamaria mama la Nick (9)& Alex (6)

I used to be indecisive, but now I'm not sure.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

copii, am gasit un site ghidus unde am pus sondajele, yupiii!

www.opinionpower.com/Surveys/636045453.html" target="_blank"> partea 1


www.opinionpower.com/Surveys/826045456.html" target="_blank">partea a doua

www.opinionpower.com/Surveys/639045457.html" target="_blank"> partea a treia

sunt cu mai multe detalii.

Ana_maria....sa stii ca si sora mea a avut boala asta si stii cu ce a trecut???a tinut regim cu grau si orez, plus ceaiuri mai depurative/care scot toxinele, urzica de exemplu.

de ce nu incercati? eu au vrut sa-i dea cortizon, da am sarit eu cu gura.

pe cuvant ca in 8 zile nu mai avea nimic.





Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia


Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Sabina, de cortizon nici noi nu am vrut sa auzim...cica e un fel de boala de copilarie (nu fac decit cei pina in 30 de ani)...nu il maninca, nu il deranjeaza deloc, doar ca nu-i estetica Sint multe forme de pitiriazis dar asta cica o face doar o data si nu mai apare niciodata...dumnealui nu ar tine regim de griu si orez sub nici o forma, in plus e slabanog rau de tot abia il alergam prin casa doar o minca ceva...

Anamaria mama la Nick (9)& Alex (6)

I used to be indecisive, but now I'm not sure.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

da, chiar, sora mea a facut boala la 27 de ani, ia uite .
e mai greu la copii cu regim, asa e, pare absolut inuman.
oricum, pt oameni sanatosi nu e, adica alea cateva zile chiar nu patesti nimica rau, doar bine.da tre sa ai si vointa, iar sora mea are(eu nu)



Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia


Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

"Hello, are you all right??" ...pacat ca nu egzista posibilitate de redare sonora aci pe site, fiindca pe mine tare ma distreaza cum pronunta englejii quotu' de mai sus...ceva de genul "arati ca naiba, te simti bine???"
Noh, ne intoarseram duminica mai pe seara..iar ieri am fost la regim de recuperare. Fuse frumos...o vreme absolut splendida: soare, in jur de 12 grade, nu tu fog, nu tu ploaie...primavara meridionala. Am vizitat Londra, mai bine zis centrul Londrei, per pedes, pe apa si in autobuz, iar simbata seara am fost intr-o vizeta la Colchester, de unde ne-am intors undeva pe la miezul noptii, numai bine sa prindem si ceva din viata de noapte...huh...ca-n Scandinavia
Am mai viztat si National Gallery, care - culmea - e gratis si am prins o expozitie de la Manet la Picasso, tare interesanta Desi erau reduceri (buuunee) am preferat sa ne cumparam carti, de la anticariate..ca pe-acilea, cu englezismele mai rar
Pun niste pozici aici si altceva, ce sa va mai spun, decit ca Tony nu era acasa (cica se muta de la nr. 10 la 11), iar preturile - la fel de mari ca-n Danemarca, asa ca n-am fost terifiati la capitolul asta!!!

Alminteri vaz lume noua veche forfotind
Liliana, cind vii in Finlanda...ca acu e frig si noapte pe acolo Despre Scanrail nu stiu cum e, ca io am circulat doar cu trenurile daneze, pe distante nu mai mari de 4 ore...tara mica :-)
noh..va pupez pe toti si ma duc sa vad cu "ce se joaca" Sabina la doftoratu' ala-l ei!!

pozulici si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=24607&whichpage=4" target="_blank">calatoria lui Ilie spre tara lui Hamlet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

sabina gata, am raspuns 2 persoane mature si responsabile .

merg sa vad poze de Londra.


Mihaela si fetele mele

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina ,calatorii,1,2,3,4

Mergi la inceput