vreau sa mor!!!!!

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Deci de pe 1 martie - prima zi de primavara- o sa incepi, in sfarsit, o viata noua!

Cristina,
mama lui
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C" target="_blank"> Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002
Cresc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina78 spune:


Un martisor numit liberate si puterea de a o lua de la capat. Putere

"O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didadi spune:

Asa este,de pe 1Martie o sa-mi fac cel mai frumos cadou.
Fericirea si libertatea.Trebuie sa fiu tare si puternica asa cum am fost pana sa apara el.Cu toate ca atunci cand ma gandesc ca o sa plece,imi cam pare rau si am un nod in stomac.
Dar sper ca e mai bine asa,Cu siguranta e mai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina78 spune:


Lasa-l mama lui de nod... daca nu-l ignori acum, o sa-l ai mult timp de-acum inainte... (cit va mai fi prin preajma ta).


"O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didadi spune:

Da ina,stiu.Dar sa dea naiba daca nu asa simt,un nod
in stomac si-mi provoaca o neliniste,stare de nervi.
M-am obisnuit rau cu omul asta si cu raul pe care mi-l face,dar sper sa scap,sa trec peste tot.offff
Iar mi-am adus aminte!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doroty spune:

Mai Didaldi, vad ca nu iti place deloc actiunea dar sunt momente in viata cand chiar trebuie sa faci ceva mai mult.

Eu intelegeam ca amanand plecarea lui, tu ar fi trebuit ca in toata aceasta perioada sa incerci sa ii arati ce iti doresti cu adevarat, care este ideea ta despre familie, sa incerci sa afli mai multe despre ce gandeste el, de ce nu vrea sa se casatoreasca, cum vede el viitorul, sa ii spui ca legatura ta cu el in felul acesta este nociva pt tine, etc. Si daca el nu vrea nici o schimbare ar fi plecat deja.

Dar tu cred ca nu ai mai spus nimic in fata lui , va iubiti ca de obicei, cum spui tu, si atunci el crede ca tie iti convine aceasta situatie si nu o sa plece nici pe 28. Tii toate framantarile in tine sau ni le spui noua.

Cred ca in relatia voastra lipseste comunicarea.Dar aceasta comunicare trebuie sa vina fara reprosuri si pe un ton normal. Barbatii, de obicei, nu prea vorbesc despre ei si ceea ce simt si devin si mai inchisi daca incepi cu reprosurile. Incepi si spune-i ce simti si ce vrei ,asa cum ne spui si noua ,fara sa ii ceri si sa ii reprosezi nimic lui, si vei vedea ca ai numai de castigat.

Ai urmat sfatul, pe care l-ai primit aici pe forum, de a-ti gasi un confident profesionist? Te-ar putea ajuta fooooarte mult pentru ca tu nu esti o fire introspectiva si nu stii prea bine ce e cu tine.

Nu e bine sa traiesti asa in bataia vantului ca ce-o fi o fi si daca ceva chiar e prea rau singura varianta e moartea. Se zice ca soarta si-o mai face si omul cu mana lui. Si inca ceva, barbatii se comporta asa cum le permitem noi.

Sanatate si liniste sufleteasca. Doroty cu minunea de baietel, Onut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doroty spune:

Nodul ala este tocmai ce ai vrea sa ii spui lui si tii in tine. Daca nu se rezolva nimic prin comunicare atunci tu vei fi cu constiinta impacata ca ai facut tot ce se putea si vei putea sa mergi mai departe. Daca nu incerci nimic vei ramane mereu cu un regret.

Sanatate si liniste sufleteasca. Doroty cu minunea de baietel, Onut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doroty spune:

Si nodul o se ti se puna de fiecare data cand o sa te gandesti la el. Nu ignora nodul.

Sanatate si liniste sufleteasca. Doroty cu minunea de baietel, Onut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didadi spune:

Doroty,dar eu nu tin in mine.Tot timpul incerc sa vb cu el,
sa-i explic.Ca la un copil mic.Vb calm fara reprosuri si ii spun ce simt si ce vreau.Nu ma feresc de el cu nimic.Asa cum va scriu voua,asa ii spun si lui.
Dar,nu-i place discutia si incearca sa evite,schimba subiectul si imi spune sa termin.Si atunci daca vad ca nu am cu cine discuta,de ce sa ma mai agit?
Sunt doua variante:ori nu ma iubeste,ori nu vrea sa se insoare niciodata.Mi-a spus cand eram noi la inceput,ca nu o sa se casatoreasca niciodata pt ca are prieteni casatoriti si a vazut ce inseamana.Eu nu am uitat niciodata lucrul asta si nici nu o sa uit.Deci draga Doroty,am facut tot posibilul,am incercat pe toate partile.Nu e capabil,nu e om.Nu am ce sa fac.
Dianaimi place ce-mi scri si-mi da putere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

ei,ce sa-ti spun?!
a vazut la prietenii lui casatoriti.....dar la prieteni lui casatoriti nu a vazut copii?!
nu a vazut si bucurie si fericire si implinire?!
unde traieste omul asta?!
de fapt stie bine unde traieste...
ca daca te iubea cu adevarat se facea lunte si punte si era cu tine in toate...asta e iubirea adevarata!!!
iubirea rabda tot,crede tot ....
iubirea nu e ceea ce crezi tu ca e...de fapt stii si tu prea bine asa cum ai spus,ca ori nu te iubeste,ori...
nu te iubeste.....daca te iubea nu erai aici acum...
si decat sa pierzi tumpul aiurea mai bine sa stii sa o iei de la inceput...pt ca tot ce se intampla in viata se intampla cu un scop.....uita-te la motto-ul meu

pui,tu ai nevoie de ajutor,asa cum ti-au scris fetele....e f. greu sa treci de toate astea si sa ramai si intreg....nu neaparat cu capul ...asa in general....
ar fi bine sa incerci de pe acum sa-ti gasesti un psiholog care sa te ajute sa intelegi de ce,cum,ce sa faci mai departe...
ia in calcul serios si chestia asta.....nu lasa nimic la voia intamplarii!!

eu stiu cum e,n-o sa-ti arda de coafat,de plimbat,de nimic,o sa stai si o sa-ti plangi durerea....nu-ti spun cum o sa faci...ca sa nu ma imiti

daca nu reusesti cu psihologul,sfatul meu e sa stai cu cineva o perioada,la parintii tai,la o verisaora,la o prietena,la o ceva,orice numai singura sa nu stai.....
ar fi eprfect sa iesi seara,sa te intalnesti cu cineva,sa spui tot ce simti,dar seara sa nu stai singura in casa....
macar 2 saptamani.....

te si suntem aici cu tine

Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"

Mergi la inceput