vreau sa mor!!!!!

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ina78 spune:


Am citit subiectul pe diagonala. In prima faza nu am vrut sa ma bag, dar nu prea ma mai tin balamalele. Azi am o zi rea...

Draga mea fa-ma sa inteleg: tu i-ai dat termen pina la data de 28 sa pleci sau incepind cu 28 se termina tot??? Sau o sa-i comunici atunci, acum el nestiind nimic din toate framintarile tale? El acum considera ca e totul la fel?
Hotelul acesta pe care nici macar nu-l apreciza ii ofera tot confortul fara nici un comentariu in fatza si doar apar rabufniri pe forum???


"O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didadi spune:

El a spus ca vrea sa plece si eu i-am spus sa mai stea cu mine
pana pe 28,asa am considerat eu ca e mai bine pt mine,ca-mi face mai bine.El a acceptat si a fost de acord sa stea.Normal ca stie tot.Treaba e ca eu nu pot sa-l oblig sa stea daca omul nu mai vrea,nu?Sunt constienta.Imi este greu dar nu am ce sa fac.Si treaba cu casa mea,ca e un hotel pt el,asa e.PT ca atunci cand el vine are totul la nas si face ce vrea el.Pt ca eu sunt buna pardon(proasta)ca accept.
Stiu ca o sa-mi fie foarte greu fara el,fara prezenta lui de fapt,dar asta este.Nu am ce sa mai fac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina78 spune:


Dar de ce nu privesti altfel lucrurile - incearca numai - cum sa-ti vina greu??? O sa-ti vina chiar usor - nu o sa trebuiasca sa faci mincare ptr. 2 pers., nu a sa speli ptr. 2 pers., nu o sa stringi dupa amindoi, o sa ai timp sa iesi la o cafea cind vrei tu, o sa ai timp sa iesi la un film, in oras, o sa poti sa-ti faci orice amicx vrei tu, o sa intilnesti un barbat care sa-ti aduca flori cind vine de la serv., o sa intilnesti un barbat care o sa te masesze in cada...
Si mai pot continua.
Si te mai intreb ceva: l-ai rugat sa stea pina pe 28 si apoi sa plece? Si el a fost de acord fara sa comenteze? Faca sa intrebe de ce sa plece?
Fumezi?

"O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didadi spune:

Da, afost de acord sa mai ramana,fara sa intrebe nimic.Fumez la greu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didadi spune:

Nu ma deranjeaza sa fac mancare sau sa spal pt 2persoane,
din contra imi place.Imi place sa am o familie un sot,un copil sa fiu si eu la casa mea,asta imi doresc.dar uite ca nu s-a putut,ce sa fac?
Chiar nu mai am ce.El nu zice nimic in legatura cu plecarea si suntem in asteptare.Asta e!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina78 spune:


Sper sa te lasi mai usor de fumat decit de barbatul asta...

"O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didadi spune:

Adica,ce ai vrut sa spui?Poti sa-mi explici?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina78 spune:

quote:
Originally posted by didadi

Nu ma deranjeaza sa fac mancare sau sa spal pt 2persoane,
din contra imi place.Imi place sa am o familie un sot,un copil sa fiu si eu la casa mea,asta imi doresc.dar uite ca nu s-a putut,ce sa fac?
Chiar nu mai am ce.El nu zice nimic in legatura cu plecarea si suntem in asteptare.Asta e!!



O sa ai timp draga mewa sa speli si sa faci mincare...

El nu spune nimic... adica stie ca pe 28 trebuie sa plece si asteapta sa-i spui sintem in 28 e mom. sa pleci... adio!!!



"O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina78 spune:

quote:
Originally posted by didadi

Adica,ce ai vrut sa spui?Poti sa-mi explici?



Cred ca am fost cam rea...
Dar o vad ca pe-o dependenta... relatia asta a ta, toxica.

Stii exact cum faci tu - de pe 28 il las sa plece; de pe 28 nu mai fumez...
Constientizeaza raul care ti-l faci singura, prin faptul ca stai intr-o realtie care tie nu-ti aduce fericire.

"O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didadi spune:

Nu am spus ca nu e asa(toxica ),cum spuneti voi.Perfecta dreptate
Il iubesc si am tot stat si m-am gandit ca nu am ce face,daca el nu vrea sa stea cu mine>DA pe 28,nu stiu o sa plece o sa-mi spuna pa si gata.Nu stiu cum o sa fie,dar o sa fie cumva.De fumat, nu am zis ca de pe 28 o sa ma las.Stiu ca nu sunt bune si-mi fac rau.Dar asta este.POate in timp o sa ma las

Mergi la inceput