vreau sa mor!!!!!

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns didadi spune:

Poate ca am gresit,cu bunatatea mea.Asta da,recunosc.Si pana la urma daca vrea sa plece,sa plece.Si pot sa mai fac?Nimic....
Asta a fost sa fie.Am mai spus ca sunt foarte constienta de tot ce se intampla dar am zis ca nu pot sa fac nimic.Pt ca simt ca m-au lasat puterile.Oricum m-ati ajutat f mult cu raspunsurile voastre.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didadi spune:

Si cred ca nu e vorba de mila aici!!nu cred ca sta din mila.Inaintea lui am mai avut si eu o relatie si nu am iubit,cand am spus gata,gata a fost.Nu m-a interesat ca sufera.Am plecat si mi-am vazut de viata.Nu-l tin fortat!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Sti ce nu inteleg eu , ca amini ,amini, amini si ma intreb de ce oare, speri ca te va iubi de acum inainte? Sansele sunt minime.....
E pacat sa te amagesti,pune pisiorul in prag si nu il mai primi a vina la tine,v-a fi greu nimeni nu zice ca este usor dar sunt convinsa ca o sa treci si peste asta, esti tanara ai toata viatza inainte si sti si tu ca meriti mai mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca74 spune:

didadi draga, ma gandeam mai demult sa-ti raspund... si iata-ma ca o fac acum.

Fatuca draga, ia da-ti tu doua perechi de palme cat poti de tare, arunca-ti un ochi in oglinda sa vezi in ce hal ai ajuns si fa ceva sa schimbi situatia. Te vaiti cam ca in "drobul de sare" a lui Creanga, pe bune. Tu nu ai alta treaba mai buna de facut decat sa te lamentezi ca nu te duce mintea la mai mult decat sa-ti irosesti prosteste viata? Super fain in acest caz. Continua asa si ai sa vezi ce "bine" o sa-ti fie in continuare.

"Frumusetea" aia de barbat cu care te tii este un manipulator psihic si emotional. Iar tu - nu ai nici o urma de demnitate si de orgoliu femeiesc, atat de apreciat de majoritatea barbatilor.
Daca ai avea, acum ai taia orice legatura cu respectivul "domn" si ti-ai vedea de treburile tale. Te comporti de parca lumea s-ar invarti in exclusivitate in jurul buricului acelui barbat. Cat se poate de gresit, scumpa!

Casca bine ochii, stergeti-i de lacrimi, mobilizeaza-te intr-un fel, da-i un shut in fund tembelului cu pricina, reorganizeaza-ti viata pe premize sanatoase si ai sa vezi ca vei gasi un barbat cu care sa te simti la superlativ.
Si inceteaza cu vaicarelile absurde! Cand te-a inselat o data - in asteptari sau oricum altfel - e vina lui; cand te-a inselat a doua oara e vina ta. Asuma-ti responsabilitatea propriei tale existente.

============
How wrong it is for a woman to expect the man to build the world she wants, rather than to create it herself.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didadi spune:

pt voi ca ma ajutati si nu ma lasati si imi prinde bine tot ce-mi spuneti ca ma incurajeaza tare mult vorbele voastre!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana1177 spune:

pai hai, asteptam sa ne spui ca tocmai ai vazut un film bun cu niste prietene si ne scrii tarziu caci dupa film ati fost la un suc si v-ati distrat de minune;
si ca ne mai dai vesti bune maine seara dar tot tarziu caci dupa job dai o tura prin magazine, tot cu prietenele



Oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didadi spune:

Oana1177,pt tine.Am crezut ca esti rea,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didadi spune:

Asa e diana,ai dreptate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

quote:
Originally posted by violeta69
nimeni nu suporta un om slab,un om care doar plange,se vaita,se lamenteaza,se milogeste,se taraste....


quote:
Originally posted by anca74
Iar tu - nu ai nici o urma de demnitate si de orgoliu femeiesc, atat de apreciat de majoritatea barbatilor.


Subscriu. Barbatilor nu le plac femeile slabe care plang, plang si iar plang. Nici macar unui barbat care iubeste acea femeie.


Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

quote:
Originally posted by Alex2
Barbatilor nu le plac femeile slabe care plang, plang si iar plang. Nici macar unui barbat care iubeste acea femeie.




Daca o iubeste n-o face sa planga. Si, daca plange din alte motive si nu din cauza lui, nu vad de ce n-ar fi langa ea s-o sustina.

Cristina,
mama lui
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C" target="_blank"> Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002
Cresc...

Mergi la inceput