vreau sa mor!!!!!

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Aamu spune:

quote:
Originally posted by didadi

Stiu ca nu-mi spune nimeni nimic,cu rautate.Dar asa am gandit eu,sa mai astept.Poate nu fac bine si cu siguranta nu fac,Dar asta e!!!
Nu mai e mult,si o sa scap de tot.



Tu hotarasti, e viata ta..
Eu iti doresc sa te desprinzi de el, sa fii puternica si sa inveti sa te bucuri de frumosul din jur

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aamu spune:

quote:
Originally posted by violeta69


si daca omu' se mai razgandeste vreo 2-4 ani si vra sa te mai incurce? cand asa cand asa ca el tot nu vrea familie,insuratoare,copii,chestii din astea....
tu mai plagi anii astia dupa el?
cred ca da....




Si eu am banuiala asta..ca o sa te mai incurce... si dupa sfarsitul lunii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didadi spune:

Cred ca eram moarta demult daca aveam si un copil cu el.Oricum nu-si doreste.Sper sa nu ma mai caute dupa ce pleaca.Cand o sa iasa pe usa o sa-i spun sa-si vada de viata lui si sa ma lase sa ma refac.Sunt sigura ca asa o sa fac.In tot timpul asta eu am tras de el sa ramana.Deci,cu siguranta nu se va mai intoarce.Si bine face.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana1177 spune:

eu zic sa-l lasam pe el in pace, sa nu-l mai judecam si sa-l tratam de "baubau"; e dreptul fiecaruia sa aleaga cum isi traieste viata, casatorit sau nu, cu job stabil sau nu, etc

omul n-a zis niciodata ca o iubeste, n-a facut planuri cu ea...
ea spune ca el n-a vrut niciodata sa se "intoarca, sa fie" cu ea, insa de fiecare data a facut-o numai la fff insistentele ei;
de unde stim noi prin ce mijloace insista ea??? daca il ameninta ca se sinucide ca mai stiu eu ce face???

hai sa incercam sa vedem si cealalalta parte a povestii si sa gasim solutii pt Didadi dar nu facandu-l albie de porci pe el, iar pe ea o martira

Oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didadi spune:

Oana1177,eu niciodata nu i-am spus ca vreau sa ma omor sau faze dastea,intelegi,niciodata.Eu cu el sunt calma si vb frumos fara amenintari si fara vb urate.Si niciodata nu l-am jignit.poate nu ai citit destul de clar poveste si de aceea nu ai inteles,care este si cum sta treaba.Eu nu am nevoie de luat in brate si ridicari in slavi.Doar am povestit si eu ce am pe suflet si am primit niste sfaturi care imi prind bine de la niste oameni cu suflet.Asa ca asta e motivul,iubita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didadi spune:

oana1177, si inca ceva.Cred ca tu nu ai iubit niciodata si nu stii cum este.Asta e motivul pt care nu intelegi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana1177 spune:

Draga Didaldi,

f bine faci ca nu-l ameninti cu sinuciderea insa faptul ca insisti sa fiti impreuna cand el clar nu-si doreste asta, nu e bine deloc deloc;

am avut parte de o relatie din asta, insa eram de partea cealalta, nu ca tine; si crede-ma ca nu mi-a fost usor; si cu cat el cersea mai mult, cu atat eu ma sufocam mai tare si ma transformam intr-un monstru; si era un tip extraordinar, doar ca nu nimerise persoana si-si transformase dragostea in dependenta crunta

iar faza ca n-am iubit niciodata... e afirmatie gratuita si nu cred ca e treaba ta
iti spun totusi pe scurt; sunt casatotita de 2ani cu un om extraordinar pt care am parasit totul (familie, prieteni, job, tara) insa primesc si daruiesc infinit mai mult: iubire, vise, respect, tandrete, sustinere;
si sa mai stii ceva: pt nimeni nu e viata roz, insa depinde de fiecare cat se respecta si cum alege sa si-o traiasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana1177 spune:

parerea mea e ca ar trebui sa incerci sa vezi si altceva in jurul tau, sunt atat de multe de vazut si de trait!!
si poate detasandu-te putin, ai sa vezi altfel lucrurile...

Oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

quote:
Originally posted by didadi

Cred ca eram moarta demult daca aveam si un copil cu el.



Poftim?!

Ei nu, cu atat mai mult atunci ar fi trebuit sa traiesti pentru copil!!
Si acum o sa traiesti pentru tine si pentru copiii pe care o sa-i ai, mai tarziu, cu altul.






Cristina,
mama lui
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C" target="_blank"> Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002
Cresc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

didadi sa stii ca Oana are mare dreptate!
tu nu-l lasi sa plece si el s-a transformat in monstru...
nu te vrea,nu te iubeste,nu-si doreste o familie cu tine.,nimic...
dar te vede suferint si il misca ceva acolo...in suflet....
si nu poate,mai sta o luna inca o luna,acum pana la finele lunii acesteia...
te-ai gandit ca tu i-ai dat motive sa devina asa?
ca nimeni nu suporta un om slab,un om care doar plange,se vaita,se lamenteaza,se milogeste,se taraste....

pt astfel de comportanmente,neantelese de unii ...oamenii devin imuni....la suferinta!!!

cred ca daca te-ar fi vazut puterinca,vesela,fericita,zambitoare,fericita.....puterinica si stapana pe tine el singur s-ar fi intors la tine...asta in cazul in care i-ar fi trecut vreodata prin cap sa plece....

ai facut tu ceva,ai zis ceva,ai reactionat cumva la un moment dat....

problema e mult mai profunda...cred....

Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"

Mergi la inceput