vreau sa mor!!!!!

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns didadi spune:

Violeta69,am vazut ca esti alturi de mine si ca ai fost de cand am inceput sa scriu.Stiu ca ai dreptate,toate aveti dreptate.Acum nu fac decat sa ma rog la Dumnezeu sa fiu puternica,Sa faca o minune cu mine,sa ma linisteasca sa-mi dea puterea sa trec peste raul care e pe sufletul meu.Stiu ca o sa-mi treaca,dar nu am rabdare,vreau sa scap mai repede.
Va pup pe toate!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

didadi vad ca-l iubest pe individul acela...ca atat de apatica esti incat nu cu mine deloc!!!
de asta spunca ai valul pe fata....si te cred ca suferi.....

nu stiu cum sa te scutur si nimeni nu te poate scutura.....

dar sunt cu tine si pt tine sa fie bine!!!

ia uite ce frumos e aici.... uitate-te dupa mamici cu burtici si gandeste-te ca va veni si vremea ta....
uita-te dupa si mai ales sa te gandesti ca-ti strici tenul cu suferinta ....pai vei mai arata asa dupa n ani de suferinta ?!

vin la tine si

ai iesit din casa?
ai fost la plimbare?
singurica in parc cu role? cu o carte?
ia-ti o pisica,un catel,o broscuta .....

hai,mai vrem idei...fetele!!!

Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

didadi
completare: nu te sfatuiesc sa-ti iei si catel si pisica in acelasi timp...desi s-ar putea sa ai o ocupatie mai placuta sa dresezi cainele si pisica in acelasi timp...
Diana am inteles si am si scris,cred insa ca scriam in acelasi timp....

Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aamu spune:

quote:
Originally posted by didadi

Aamu,crezi ca pt binele meu vrea asta?De ce pt binele meu?De ce m-a facut sa sufar atat?Asa bine se face unui om?



Vroiam sa spun ca, dupa parerea mea, e spre binele tau sa plece si sper sa o faca. Scuze daca nu s-a inteles bine.

Ma apucase groaza cum ca lui ii convine ceva in situatia si nu vrea sa plece definitiv din viata ta. De-aia spuneam ca sper sa plece.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aamu spune:

Dar trebuie sa-i dai startul.. ca sa plece! Adica bagajele la usa acum, nu la sfarsitul lunii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didadi spune:

Bagajele la usa?ce bagaje,nu are nimic la mine,nici macar o pereche de sosete.
Violeta69,unde sa ies,unde sa ma plimb?Acum sunt la servici si stau si va urmaresc pe toate.
Sunteti toate langa mine,vad si va multumesc si Dzeu sa aiba grija de voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

pai mai sufletel de ce-i deschizi usa?!
ca sa mai rasuceasca cutitul bine in rana?!
ia,pleaca matale la mama ,la o ruda,la cineva...la hotel,nu stiu luna asta....
cand vine nu gaseste pe nimeni si gata...
paice relatie e asta?!
eu zau ca nu inteleg...tu plangi dupa o fantoma....sau deja s-a luat lucrurile?!
eu zic sa iesi asa, pe strada, ca e frumos....
in magazine,nu stiu,te intalnesti cu una dintre noi....acum zi si tu prin ce zona stai si s-o gasi vreo fiinta adevarata sa te susutina, sa te asculte....
daca poti desigur....
dar nu se poate sa nu ai tu o prietena,o cunostinta ....o vecina ceva....
daca stai cu nasucul in PC si plangi ca un copil nu faci nimic....
hai,sus....

Diana si sa stii ca uneori mai trebuie si o zguduiala,iti spun yo din experienta



Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aamu spune:

quote:
Originally posted by didadi

Bagajele la usa?ce bagaje,nu are nimic la mine,nici macar o pereche de sosete.
Violeta69,unde sa ies,unde sa ma plimb?Acum sunt la servici si stau si va urmaresc pe toate.
Sunteti toate langa mine,vad si va multumesc si Dzeu sa aiba grija de voi.



Atunci il faci pe el bagaj si-l pui la usa.

Acum, serios vorbind, cel mai bun lucru pe care ai putea sa-l faci este sa-i spui sa plece ACUM, nu la sfarsitul lunii. Nu te ajuta cu nimic prezenta lui, te face doar sa suferi. Tu oricum stii ca nu vrea sa fie cu tine, faptul ca mai sta cateva zile iti face doar rau.
Si fii fericita ca nu vrea sa fie cu tine, ti-ar face viata un calvar.

Sint atatea persoane si lucruri frumoase in jur, pentru ce sa le pierzi? Tu nu poti sa te bucuri de nimic acum, cand toate gandurile tale sint acaparate de persoana lui toxica (pentru tine). Si lui...parca-i convine sa te faca sa suferi

Trezezte-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didadi spune:

Apai......sa fie al naibi,de om.Nu stiu ce-l mai tine,poate mila de mine.Ca eu l-am rugat sa mai ramana,eu ca o fraiera ce sunt.Toata lumea care ma stie,mi-a spus sa-mi vad de viata mea,ca el nu e om.Are 35 de ani degeaba,eu am tot sperat si am tras ca o sa-si dea seama ca de la o varsta incepi sa-ti faci ganduri ca trebuie sa-ti saci un rost in viata cu cineva,ca asa e dat.dar am incercat si incerc degeaba.Asta nu e om,nu stiu ce e,nu stiu cum sa-l caracterizes.Uneori am impresia dupa cum face ca nu este sanatos la cap,ca are ceva sarit.O sa incerc sa-l uit si sunt constienta ca am suferit si o sa mai sufar dupa un om care nu valoreaza nimic.Imi doresc sa fiu ce-am fost inainte sa-l cunosc pe el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aamu spune:

quote:
Originally posted by didadi

Apai......sa fie al naibi,de om.Nu stiu ce-l mai tine,poate mila de mine.Ca eu l-am rugat sa mai ramana,eu ca o fraiera ce sunt.Toata lumea care ma stie,mi-a spus sa-mi vad de viata mea,ca el nu e om.Are 35 de ani degeaba,eu am tot sperat si am tras ca o sa-si dea seama ca de la o varsta incepi sa-ti faci ganduri ca trebuie sa-ti saci un rost in viata cu cineva,ca asa e dat.dar am incercat si incerc degeaba.Asta nu e om,nu stiu ce e,nu stiu cum sa-l caracterizes.Uneori am impresia dupa cum face ca nu este sanatos la cap,ca are ceva sarit.O sa incerc sa-l uit si sunt constienta ca am suferit si o sa mai sufar dupa un om care nu valoreaza nimic.Imi doresc sa fiu ce-am fost inainte sa-l cunosc pe el.



Asa, trezeste-te si enerveaza-te!
Eu acum am realizat ca el nu are nimic in casa ta, asa ca poti foarte bine, cum spun fetele, sa nu-i deschizi usa! Ii lasi doar mesaj ca s-a terminat comedia (asta ca sa nu mai vina).

Eu cred ca e foarte egoist, nu e mila cea care-l tine, ci faptul ca lui ii e cald si bine oarecum (lui si orgoliului) si il reconforteaza sa se vada asa iubit si adorat si sa poata sa te manipuleze cum vrea.

Du-te la parinti astazi de la servici.

Mergi la inceput